Бекітілді:
Пәні: Дүниетану Бөлім |
|||||||
Педагогтың аты-жөні: Жұбанова Ш А |
|||||||
Күні: 13.01 |
|||||||
Сынып 3 В |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||
Сабақтың тақырыбы: №17 сабақ. Менің отбасымның рухани құндылықтары |
|||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.3 өз әулетінің құндылықтарынанықтау. |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Өз әулетінің құндылықтарынанықтайды |
||||||
Құндылыққа баулу |
Қаңтар айы: Заң және тәртіп -Азаматтық-құқықтық білі білім туралы түсініктерінің болуы; -Моральдық нормалар мен мінез-құлық ережелерін білу; -Мектепте,қоғамда этикалықжәне құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу; Апта дәйексөзі: «Тәртіп-тәрбие бастауы» |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут |
І.Ұйымдастыру бөлімі. Оқу құралдарын түгендеу Қуанамын мен де Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан күнге.
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Мектепте, қоғамда этикалық және құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу Үй тапсырмасын сұрау. «Бір сұрақ» әдісі арқылы өтілген тақырыпты пысықтау Астрономиялық белгілер бойынша қалай бағдарлауға болады? |
Өзің көрсетеді Көршісін көрсетеді Қолдарынан ұстайды Қолдарын көтереді
Үй тапсырмасын тексертеді |
Мадақтау
|
||||
Сабақтың ортасы 25 минут
|
ІIІ. Жаңа сабақты түсіндіру. Психологиялық ахуалды жақсарту
Жаңа сабақ ФС-тапсырмасы Саралау тәсілі: «Таңдау бойынша»арқылы жүзеге асады 1-тапсырма «Отбасы» сөзін естігенде сенің ойыңа не келеді? Материалдық және рухани құндылықтарға не жатады? Қалай ойлайсың, адамдарға олардың қайсысы қымбат? Отбасы – туысқан, жақын адамдардың бірге өмір сүретін ортасы. Оның рухани және материалдық болып бөлінетін отбасылық құндылықтары бар.
ЖИ: «wordwall» ойыны Отбасы деген не? Топтық жұмыс 2-тапсырма «Топтастыру» әдісі Ұсынылған сөздердің арасынан отбасының берекесін арттыратын бес құндылықты таңда. Өз қалауыңды түсіндір. Рухани құндылықтарды мәңгілік құндылықтар деп те атайды. Негізгі отбасылық құндылық – адамдарды бір-біріне жақындастыра түсетін өзара құрмет пен сүйіспеншілік.
Саралау тәсілі: Диалог және қолдау арқылы саралау 3-тапсырма «Диалог» әдісі Суретке мұқият қараңдар. Бұл отбасы туралы не айта аласыңдар? – Бұл отбасында қанша адам бар? – Отбасында қандай қазақы салт-дәстүрлер сақталған? Олар туралы шағын әңгіме құрастыр.
Саралау тәсілі :Топтық тапсырмалар арқылы Жұптық жұмыс: «Тик-ток» әдісі 4-тапсырма Есіңде сақта! Біздің еліміздің отбасына қатысты заңдары: 1. Неке мен отбасы, әке, ана және бала мемлекеттiң қорғауында болады. 2. Балаларына қамқорлық жасау және оларды тәрбиелеу – ата-ананың табиғи құқығы әрі мiндетi. 3. Кәмелетке толған еңбекке қабiлеттi балалар жұмыс істеуге жарамсыз ата-анасына қамқорлық жасауға мiндеттi. Бұл баптарға тағы қандай сөйлемдер қосар едіңдер? Әрбір отбасында отбасылық фотосуреттер бар. Олар бізге отбасындағы адамдар туралы түрлі қызықты оқиғалар мен естеліктерді еске түсіреді. Сен ата-анаңның қалай танысқанын сұрап біл.
|
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы орындайды
Кейбір оқушыға: Тақырып мазмұнына қарай сұрақ құрастырып, өзгелердің сұрағына жауап бер.
Сұраққа жауап береді
Тапсырманы орындайды
Сурет бойынша өзара диалог құрастырады
Тапсырманы орындайды
Жұптарымен бірлесіп тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Жұптық жұмыс орындайды
Тапсырманы орындайды
|
Дескриптор: Сұраққа жауап береді «Отбасы» туралы түсіндіреді
Тамаша!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Ұсынылған сөздердің арасынан отбасының берекесін арттыратын бес құндылықты таңдайды
Дескриптор: Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: Жұптық жұмыс жасайды Өзін-өзі басқару ережесін құрады
|
Оқулық
|
|||
Кері байланыс 5 минут Сабақтың соңы |
IV.Қорытындылау |
|
|
Кері байланыс тақтасы |
|||
Үйге тапсырма |
Түсіндіріліп беріледі. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№17 сабақ. Менің отбасымның рухани құндылықтары
Бекітілді:
Пәні: Дүниетану Бөлім |
|||||||
Педагогтың аты-жөні: Жұбанова Ш А |
|||||||
Күні: 13.01 |
|||||||
Сынып 3 В |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||
Сабақтың тақырыбы: №17 сабақ. Менің отбасымның рухани құндылықтары |
|||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.3 өз әулетінің құндылықтарынанықтау. |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Өз әулетінің құндылықтарынанықтайды |
||||||
Құндылыққа баулу |
Қаңтар айы: Заң және тәртіп -Азаматтық-құқықтық білі білім туралы түсініктерінің болуы; -Моральдық нормалар мен мінез-құлық ережелерін білу; -Мектепте,қоғамда этикалықжәне құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу; Апта дәйексөзі: «Тәртіп-тәрбие бастауы» |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут |
І.Ұйымдастыру бөлімі. Оқу құралдарын түгендеу Қуанамын мен де Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан күнге.
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Мектепте, қоғамда этикалық және құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу Үй тапсырмасын сұрау. «Бір сұрақ» әдісі арқылы өтілген тақырыпты пысықтау Астрономиялық белгілер бойынша қалай бағдарлауға болады? |
Өзің көрсетеді Көршісін көрсетеді Қолдарынан ұстайды Қолдарын көтереді
Үй тапсырмасын тексертеді |
Мадақтау
|
||||
Сабақтың ортасы 25 минут
|
ІIІ. Жаңа сабақты түсіндіру. Психологиялық ахуалды жақсарту
Жаңа сабақ ФС-тапсырмасы Саралау тәсілі: «Таңдау бойынша»арқылы жүзеге асады 1-тапсырма «Отбасы» сөзін естігенде сенің ойыңа не келеді? Материалдық және рухани құндылықтарға не жатады? Қалай ойлайсың, адамдарға олардың қайсысы қымбат? Отбасы – туысқан, жақын адамдардың бірге өмір сүретін ортасы. Оның рухани және материалдық болып бөлінетін отбасылық құндылықтары бар.
ЖИ: «wordwall» ойыны Отбасы деген не? Топтық жұмыс 2-тапсырма «Топтастыру» әдісі Ұсынылған сөздердің арасынан отбасының берекесін арттыратын бес құндылықты таңда. Өз қалауыңды түсіндір. Рухани құндылықтарды мәңгілік құндылықтар деп те атайды. Негізгі отбасылық құндылық – адамдарды бір-біріне жақындастыра түсетін өзара құрмет пен сүйіспеншілік.
Саралау тәсілі: Диалог және қолдау арқылы саралау 3-тапсырма «Диалог» әдісі Суретке мұқият қараңдар. Бұл отбасы туралы не айта аласыңдар? – Бұл отбасында қанша адам бар? – Отбасында қандай қазақы салт-дәстүрлер сақталған? Олар туралы шағын әңгіме құрастыр.
Саралау тәсілі :Топтық тапсырмалар арқылы Жұптық жұмыс: «Тик-ток» әдісі 4-тапсырма Есіңде сақта! Біздің еліміздің отбасына қатысты заңдары: 1. Неке мен отбасы, әке, ана және бала мемлекеттiң қорғауында болады. 2. Балаларына қамқорлық жасау және оларды тәрбиелеу – ата-ананың табиғи құқығы әрі мiндетi. 3. Кәмелетке толған еңбекке қабiлеттi балалар жұмыс істеуге жарамсыз ата-анасына қамқорлық жасауға мiндеттi. Бұл баптарға тағы қандай сөйлемдер қосар едіңдер? Әрбір отбасында отбасылық фотосуреттер бар. Олар бізге отбасындағы адамдар туралы түрлі қызықты оқиғалар мен естеліктерді еске түсіреді. Сен ата-анаңның қалай танысқанын сұрап біл.
|
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы орындайды
Кейбір оқушыға: Тақырып мазмұнына қарай сұрақ құрастырып, өзгелердің сұрағына жауап бер.
Сұраққа жауап береді
Тапсырманы орындайды
Сурет бойынша өзара диалог құрастырады
Тапсырманы орындайды
Жұптарымен бірлесіп тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Жұптық жұмыс орындайды
Тапсырманы орындайды
|
Дескриптор: Сұраққа жауап береді «Отбасы» туралы түсіндіреді
Тамаша!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Ұсынылған сөздердің арасынан отбасының берекесін арттыратын бес құндылықты таңдайды
Дескриптор: Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: Жұптық жұмыс жасайды Өзін-өзі басқару ережесін құрады
|
Оқулық
|
|||
Кері байланыс 5 минут Сабақтың соңы |
IV.Қорытындылау |
|
|
Кері байланыс тақтасы |
|||
Үйге тапсырма |
Түсіндіріліп беріледі. |
||||||
шағым қалдыра аласыз


