|
Білім беру ұйымының атауы |
Turan mektebi |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маханова Д.Б |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 В сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№18 сабақ. Жуан және жіңішке жұп дауыстылар.Елтаңбасы елімнің |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша аудио, бейнежазба, кітап басылым материалдарының көмегімен мәтіннің мазмұнын болжау; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнын болжауды үйренеді. Жуан және жіңішке жұп дауыстыларды ажыратады. |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жақсы тілектер минуты» әдісі Қол ұстасып түрып, тілектер айтады Өткенді пысықтау «Ашық микрофон» әдісі Мемлекеттік Гимнді орында. Туымыз жайында не айтасың? Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-жаттығу. Елтаңбаның авторлары – Ж. Мәлібеков пен Ш. Уәлиханов. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы көгілдір түс аясындағы шаңырақ түрінде бейнеленген, одан жан-жаққа аңыздардағы жылқының қанатымен жиектелген Күн сәулесі түріндегі уықтар шаншылған. Елтаңбаның төменгі бөлігіне «Қазақстан» деген жазу жазылған. Шаңырақ – Елтаңбаның жүрегі. Шаңырақ – мемлекеттің тірегі болып саналатын Отбасының нышаны. Қанатты тұлпар өз бойына Уақыт пен Кеңістікті біріктіреді. Ол – мәңгілік өмір үлгісі және біздің Елтаңбамызда шексіз даму, рухани байлық және Қазақстанда бір шаңырақ астында тұрып жатқан ұлттар мен ұлыстардың әртүрлілігін бейнелеп тұрады. Бес бұрышты жұлдыз Елтаңбаның тәжі іспетті. Әрбір адамның жол көрсетіп отыратын өз жұлдызы бар. Мұндай жұлдыз мемлекетте де болуы керек. ЕБҚ Елтаңбаның суретін салып, таныстырылым жаса ЕҚБ Елтаңбаның суретіне қарап, сипаттама бер Жазылым Дәптермен жұмыс Мұнда мұғалім н дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетінін айтады. Көркем жазу Н Н Н Н Н Н н н н н н н 2-жаттығу жазбаша орындалады.
Сергіту сәті. Өлеңді бірге дауыстап оқу У-у-у, Желбіреген Ту! Ел-ел-ел, Соқты самал жел, Қазақстан – туған ел! 3-жаттығу «Сәйкестендіру» әдісі Сөздерді жұп тап оқы. Сөздердегі да уысты дыбыс тардың жуан немесе жіңішке екенін айт.
4-жаттығу Жатқа жаз. Ұн, Үн. Қапта ұн, Құста үн. Ескен Елубай ҚЖ: Сөздік диктант Әнұран, Ту, Елтаңба,мемлекет, Қазақстан Тапсырма: Жуан дауыстылардың астын бір рет, Жіңішке дауыстылардың астын екі рет сыз. Кері байланыс
|
Бір-біріне жақсы сөздер айтып, бүгінгі күндеріне сәттілік тілейді. Тапсырманы орындайды Өлеңнің авторы жайлы қысқаша мағлұмат беріледі Өз ойларын айтады Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Тіл жаттығуларын жасайды Сөздерді жұптайды Жатқа жазады Сөздік диктант жазады Кері байланыс жасайды |
Мадақтай отырып,көтермелеу Дескриптор: Мемлекеттік Гимнді орындайды. Туымыз жайында айтады
Дескриптор: Етаңбамен танысады Ол туралы өз білімін ортаға салады Елтаңба авторы туралы айтады Тамаша мәліметтер!
Жарайсың! Тамаша!
Дескриптор: Сөйлемді көркем жазады; Дыбыстық талдау жасайды. Н әрпін көркем жазу емлесін сақтап жазады Дескриптор: Сөздерді жұптап оқиды . Сөздердегі дауысты дыбыс тардың жуан немесе жіңішке екенін айтады Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады Есту бойынша қатесіз жаза алады
Дескриптор: Есту бойынша қатесіз жаза алады Тапсырмаларды орындайды «Әлеуметтік желі» әдісі . |
Жақсы тілектер
Суреттер Таныстыры https://www. akorda.kz/kz/ state_symbols/ kazakhstan_ emblem Оқулық Жұмыс дәптері Жазу үллгісі Жазу үлгісі Суреттер Кесте Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
Таныстырылым
https://www. akorda.kz/kz/ state_symbols/ kazakhstan_ emblem




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
18 Жуан және жіңішке жұп дауыстылар.Елтаңбасы елімнің
18 Жуан және жіңішке жұп дауыстылар.Елтаңбасы елімнің
|
Білім беру ұйымының атауы |
Turan mektebi |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маханова Д.Б |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 В сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№18 сабақ. Жуан және жіңішке жұп дауыстылар.Елтаңбасы елімнің |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша аудио, бейнежазба, кітап басылым материалдарының көмегімен мәтіннің мазмұнын болжау; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнын болжауды үйренеді. Жуан және жіңішке жұп дауыстыларды ажыратады. |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жақсы тілектер минуты» әдісі Қол ұстасып түрып, тілектер айтады Өткенді пысықтау «Ашық микрофон» әдісі Мемлекеттік Гимнді орында. Туымыз жайында не айтасың? Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-жаттығу. Елтаңбаның авторлары – Ж. Мәлібеков пен Ш. Уәлиханов. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы көгілдір түс аясындағы шаңырақ түрінде бейнеленген, одан жан-жаққа аңыздардағы жылқының қанатымен жиектелген Күн сәулесі түріндегі уықтар шаншылған. Елтаңбаның төменгі бөлігіне «Қазақстан» деген жазу жазылған. Шаңырақ – Елтаңбаның жүрегі. Шаңырақ – мемлекеттің тірегі болып саналатын Отбасының нышаны. Қанатты тұлпар өз бойына Уақыт пен Кеңістікті біріктіреді. Ол – мәңгілік өмір үлгісі және біздің Елтаңбамызда шексіз даму, рухани байлық және Қазақстанда бір шаңырақ астында тұрып жатқан ұлттар мен ұлыстардың әртүрлілігін бейнелеп тұрады. Бес бұрышты жұлдыз Елтаңбаның тәжі іспетті. Әрбір адамның жол көрсетіп отыратын өз жұлдызы бар. Мұндай жұлдыз мемлекетте де болуы керек. ЕБҚ Елтаңбаның суретін салып, таныстырылым жаса ЕҚБ Елтаңбаның суретіне қарап, сипаттама бер Жазылым Дәптермен жұмыс Мұнда мұғалім н дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетінін айтады. Көркем жазу Н Н Н Н Н Н н н н н н н 2-жаттығу жазбаша орындалады.
Сергіту сәті. Өлеңді бірге дауыстап оқу У-у-у, Желбіреген Ту! Ел-ел-ел, Соқты самал жел, Қазақстан – туған ел! 3-жаттығу «Сәйкестендіру» әдісі Сөздерді жұп тап оқы. Сөздердегі да уысты дыбыс тардың жуан немесе жіңішке екенін айт.
4-жаттығу Жатқа жаз. Ұн, Үн. Қапта ұн, Құста үн. Ескен Елубай ҚЖ: Сөздік диктант Әнұран, Ту, Елтаңба,мемлекет, Қазақстан Тапсырма: Жуан дауыстылардың астын бір рет, Жіңішке дауыстылардың астын екі рет сыз. Кері байланыс
|
Бір-біріне жақсы сөздер айтып, бүгінгі күндеріне сәттілік тілейді. Тапсырманы орындайды Өлеңнің авторы жайлы қысқаша мағлұмат беріледі Өз ойларын айтады Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Тіл жаттығуларын жасайды Сөздерді жұптайды Жатқа жазады Сөздік диктант жазады Кері байланыс жасайды |
Мадақтай отырып,көтермелеу Дескриптор: Мемлекеттік Гимнді орындайды. Туымыз жайында айтады
Дескриптор: Етаңбамен танысады Ол туралы өз білімін ортаға салады Елтаңба авторы туралы айтады Тамаша мәліметтер!
Жарайсың! Тамаша!
Дескриптор: Сөйлемді көркем жазады; Дыбыстық талдау жасайды. Н әрпін көркем жазу емлесін сақтап жазады Дескриптор: Сөздерді жұптап оқиды . Сөздердегі дауысты дыбыс тардың жуан немесе жіңішке екенін айтады Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады Есту бойынша қатесіз жаза алады
Дескриптор: Есту бойынша қатесіз жаза алады Тапсырмаларды орындайды «Әлеуметтік желі» әдісі . |
Жақсы тілектер
Суреттер Таныстыры https://www. akorda.kz/kz/ state_symbols/ kazakhstan_ emblem Оқулық Жұмыс дәптері Жазу үллгісі Жазу үлгісі Суреттер Кесте Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
Таныстырылым
https://www. akorda.kz/kz/ state_symbols/ kazakhstan_ emblem




шағым қалдыра аласыз















