|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
||||||||
|
Күні: |
22.09.2025ж |
||||||||
|
Сынып: 1«Ә» |
Қатысушылар саны:15 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Л дыбысы және әрпі |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.1* заттар мен құбылыстарды сипаттауға, салыстыруға қажет сөздерді қолдану; 1.2.8.1 дыбыстың таңбасы – әріпті тану, дыбыс пен әріпті бір-бірінен ажырату; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||
|
Құндылықтар |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» (Абай) |
||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Қайырлы күн, досым! Қайырлы күн болсын! Бүгінгі күн сенде Қуанышқа толсын! Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе «Сызбаны тап» ойынымен өтеді. Аталған сөзге сай сызба-моделін тауып көрсетіңдер. Мысалы: -Ала деп айтсам, оның буынына сай сызбаны және дыбыс санына сай сызбаны көрсетесіңдер.
Т с с Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақтың мақсатын хабарлау.
|
Бірге өлең жолдарын қайталайды Сұрақтарға жауап береді. Сөздерді буынға бөледі, белгіні табады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Бөліктерге бөлінген роботтар суреттері
|
|||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
1- тапсырмада «Сұрақ-жауап» әдісі қолданылады. Оқылым:
А) -Суретте нені көріп тұрсыңдар?
-Ал мына суретте нелерді көріп тұрсыңдар? -Сөздің сызба-моделі мен суретті пайдаланып, сөз тіркесін құраңдар. Ала бұзау ала бұзау
ала қарбыз Қарбыз ала. Ә)Жаңылтпаш. Ара, ара, аралар, Ара арал аралар. Б) Сөзден сөз тудыру. Арала-ар-ара-арал-ала-алар.
Сергіту сәтінде хормен өлең оқиды. Бір, екі, үш, Жинап алып күш. Қолға қалам аламыз, Әдемілеп жазамыз.
2-тапсырмада өздік жұмыс жүреді. Жазылым «Көркем жазу минуты» айдарымен 1. Партада дұрыс отырғызады.
2. Жазуға даярлауда бала қолының ұсақ
бұлшықеттерін
дамытатын жаттығулар
жасатады. - дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлау;
Ара арал аралар. - өзін-өзі бағалату. 3- тапсырмада «Сұрақ-жауап» әдісі қолданылады. «Сөз тану» айдары бойынша берілген мақалдың мәнін түсіндіру. ЕБҚ оқушыға: л дыбыс бар сөздерді қоршап сыз. Лақ, тау, қора, ала, арал ЕҚБ оқушы: Л дыбысы бар буын құра. Қ Б тапсырма: |
Сурет бойынша сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді.
Хормен өлең оқып, жаттығу жасайды.
Партада дұрыс отырады. Жаттығу жасайды. Қалам, қарындашты дұрыс ұстайды. Тапсырма орындайды. Сөздің мағынасын тыңдайды. Сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді, дәлелдейді. |
Дескриптор: Сөздің сызба-моделі мен суретті пайдаланып, сөз тіркесін дұрыс құрайды-«Жарайсың!». Сөздің сызба-моделі мен суретті пайдаланып, сөз тіркесін құрауда көмек қажет етеді -«Жақсы!»., Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Жарайсың!». Тапсырмаларды орындауда көмек қажет етеді -«Жақсы!». Тапсырмаларды орындауда қиналады-«Талпын!». |
«Әліппе» оқулығы 1 сынып 2021ж 21-бет Сөздің сызба- моделі №1 жазу дәптері
Үнтаспа, смартфон |
|||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын хабарлайды. |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
|
|
|||||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
18 сабақ әліппе.docx
18 сабақ әліппе.docx
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
||||||||
|
Күні: |
22.09.2025ж |
||||||||
|
Сынып: 1«Ә» |
Қатысушылар саны:15 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Л дыбысы және әрпі |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.1* заттар мен құбылыстарды сипаттауға, салыстыруға қажет сөздерді қолдану; 1.2.8.1 дыбыстың таңбасы – әріпті тану, дыбыс пен әріпті бір-бірінен ажырату; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||
|
Құндылықтар |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» (Абай) |
||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Қайырлы күн, досым! Қайырлы күн болсын! Бүгінгі күн сенде Қуанышқа толсын! Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе «Сызбаны тап» ойынымен өтеді. Аталған сөзге сай сызба-моделін тауып көрсетіңдер. Мысалы: -Ала деп айтсам, оның буынына сай сызбаны және дыбыс санына сай сызбаны көрсетесіңдер.
Т с с Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақтың мақсатын хабарлау.
|
Бірге өлең жолдарын қайталайды Сұрақтарға жауап береді. Сөздерді буынға бөледі, белгіні табады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Бөліктерге бөлінген роботтар суреттері
|
|||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
1- тапсырмада «Сұрақ-жауап» әдісі қолданылады. Оқылым:
А) -Суретте нені көріп тұрсыңдар?
-Ал мына суретте нелерді көріп тұрсыңдар? -Сөздің сызба-моделі мен суретті пайдаланып, сөз тіркесін құраңдар. Ала бұзау ала бұзау
ала қарбыз Қарбыз ала. Ә)Жаңылтпаш. Ара, ара, аралар, Ара арал аралар. Б) Сөзден сөз тудыру. Арала-ар-ара-арал-ала-алар.
Сергіту сәтінде хормен өлең оқиды. Бір, екі, үш, Жинап алып күш. Қолға қалам аламыз, Әдемілеп жазамыз.
2-тапсырмада өздік жұмыс жүреді. Жазылым «Көркем жазу минуты» айдарымен 1. Партада дұрыс отырғызады.
2. Жазуға даярлауда бала қолының ұсақ
бұлшықеттерін
дамытатын жаттығулар
жасатады. - дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлау;
Ара арал аралар. - өзін-өзі бағалату. 3- тапсырмада «Сұрақ-жауап» әдісі қолданылады. «Сөз тану» айдары бойынша берілген мақалдың мәнін түсіндіру. ЕБҚ оқушыға: л дыбыс бар сөздерді қоршап сыз. Лақ, тау, қора, ала, арал ЕҚБ оқушы: Л дыбысы бар буын құра. Қ Б тапсырма: |
Сурет бойынша сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді.
Хормен өлең оқып, жаттығу жасайды.
Партада дұрыс отырады. Жаттығу жасайды. Қалам, қарындашты дұрыс ұстайды. Тапсырма орындайды. Сөздің мағынасын тыңдайды. Сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді, дәлелдейді. |
Дескриптор: Сөздің сызба-моделі мен суретті пайдаланып, сөз тіркесін дұрыс құрайды-«Жарайсың!». Сөздің сызба-моделі мен суретті пайдаланып, сөз тіркесін құрауда көмек қажет етеді -«Жақсы!»., Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Жарайсың!». Тапсырмаларды орындауда көмек қажет етеді -«Жақсы!». Тапсырмаларды орындауда қиналады-«Талпын!». |
«Әліппе» оқулығы 1 сынып 2021ж 21-бет Сөздің сызба- моделі №1 жазу дәптері
Үнтаспа, смартфон |
|||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын хабарлайды. |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
|
|
|||||


шағым қалдыра аласыз
. Жазу:












