|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі : 9.1 А. ХХ ғасырдың басындағы Қазақстан |
Мектеп: |
||||||||||
|
Күні: Сынып: 9 |
Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
1916 жылғы ұлт-азаттық көтеріліс неліктен бүкілхалықтық қозғалыс болды? |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.3.1.2 – XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси үдерістерге баға беру; 9.3.1.3 – 1916 жылғы ұлт-азаттық көтерілістің тарихи маңызын анықтау және тұлғалардың рөліне баға беру; |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
ХХ ғ. басындағы тарихи құбылыстарды, оқиғаларды бағалайды және оларға қатысты тарихи тұлғалардың ролін анықтайды; |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Деректерден 1916 жылғы ұлт-азаттық көтерілістің әлеуметтік, экономикалық және саяси сипаттағы салдарын анықтап, талдайды (оқылым және айтылым дағдылары); |
||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өзін қандай да бір ұлттың өкілі ретінде сезіну - патриотизм - ұлттық сана-сезім - тәуелсіздік - ар-ождан бостандығы |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүние жүзі. География. |
||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ғаламтор ақпараттарын пайдалану; |
||||||||||
|
Бастапқы білім |
«Отаршылдық» түсінігі аясында сұрақ-жауаптар жүргізіледі (айтылым дағдысы) |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Сыныпқа жағымды ахуал орнату. Сабақ тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстырамын. Бейне материал көрсетіліп оқушыларға төмендегі жетелеуші сұрақтар қойылады.
(Кенестетикалық, визуалді және аудиалді қабілетті оқушылар өз мүмкіндіктерін көрсете алады) |
Ноутбук Презентация |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Зерттеу сұрақтары:
Оқушылар өз ара бағалау жүргізеді. Тапсырма Б 1916 жылғы 25 маусымдағы патша үкіметінің «Түркістан мен Дала өлкесінен 19-43 жас аралығындағы 500 мың адамды қара жұмысқа алу туралы» жарлығын ұсынып, жарлықтың шығу себебі мен астарын түсінуге бағыттаймын. «Неліктен ұлт зиялылары екіге бірікті?» сұрағын қойып, қай топ өкілдерін қолдайтынын сұрап, сыныптық пікірталас ұйымдастырамын.
Зерттеу мен талдау: 1916 жылғы көтерілістің...
Дескриптор:
Картамен жұмыс: Картадан көтеріліс ошақтарын көрсету.
Дескриптор:
(Кенестетикалық қабілетті оқушылар өз мүмкіндіктерін көрсете алады) Сабақты қорытындылау үшін оқушыларға төмендегі тапсырманы орындатамын:
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс:
|
|
|||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
|
Оқушыларға сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттары таныстырылып, тақырыпқа қатысты бейне материал көрсетіледі. Көрсетілім барысында Кенестетикалық, визуалді және аудиалді қабілетті оқушылар өз мүмкіндіктерін көрсете алады. Оқушыларға тақырыпқа қатысты құнды дерек ұсынылады. Екі топ өкілдерінің қызметтерін бағалайды. Көтеріліс ошақтарын картадан анықтап көрсетеді. |
Оқушылар әр берілген тапсырмадан соң өз ара бағалау жүргізеді және мұғалім оқушыларға кері байланыс беріп отырады. |
Сыныпқа жағымды ахуал орнатылады. Оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Бейне көрсетілім кезінде оқушылар компютермен ара қашықтықты сақтайды. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
Сабақтың оқу мақсаты мен сабақ мақсаты дұрыс қойылған. Оқушыларға берілген тапсырмалар оқушыларды оқу мақсаттарына жеткізеді. |
|||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1916 жылғы ұлт-азаттық көтеріліс неліктен бүкілхалықтық қозғалыс болды?
1916 жылғы ұлт-азаттық көтеріліс неліктен бүкілхалықтық қозғалыс болды?
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі : 9.1 А. ХХ ғасырдың басындағы Қазақстан |
Мектеп: |
||||||||||
|
Күні: Сынып: 9 |
Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
1916 жылғы ұлт-азаттық көтеріліс неліктен бүкілхалықтық қозғалыс болды? |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.3.1.2 – XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси үдерістерге баға беру; 9.3.1.3 – 1916 жылғы ұлт-азаттық көтерілістің тарихи маңызын анықтау және тұлғалардың рөліне баға беру; |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
ХХ ғ. басындағы тарихи құбылыстарды, оқиғаларды бағалайды және оларға қатысты тарихи тұлғалардың ролін анықтайды; |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Деректерден 1916 жылғы ұлт-азаттық көтерілістің әлеуметтік, экономикалық және саяси сипаттағы салдарын анықтап, талдайды (оқылым және айтылым дағдылары); |
||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өзін қандай да бір ұлттың өкілі ретінде сезіну - патриотизм - ұлттық сана-сезім - тәуелсіздік - ар-ождан бостандығы |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүние жүзі. География. |
||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ғаламтор ақпараттарын пайдалану; |
||||||||||
|
Бастапқы білім |
«Отаршылдық» түсінігі аясында сұрақ-жауаптар жүргізіледі (айтылым дағдысы) |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Сыныпқа жағымды ахуал орнату. Сабақ тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстырамын. Бейне материал көрсетіліп оқушыларға төмендегі жетелеуші сұрақтар қойылады.
(Кенестетикалық, визуалді және аудиалді қабілетті оқушылар өз мүмкіндіктерін көрсете алады) |
Ноутбук Презентация |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Зерттеу сұрақтары:
Оқушылар өз ара бағалау жүргізеді. Тапсырма Б 1916 жылғы 25 маусымдағы патша үкіметінің «Түркістан мен Дала өлкесінен 19-43 жас аралығындағы 500 мың адамды қара жұмысқа алу туралы» жарлығын ұсынып, жарлықтың шығу себебі мен астарын түсінуге бағыттаймын. «Неліктен ұлт зиялылары екіге бірікті?» сұрағын қойып, қай топ өкілдерін қолдайтынын сұрап, сыныптық пікірталас ұйымдастырамын.
Зерттеу мен талдау: 1916 жылғы көтерілістің...
Дескриптор:
Картамен жұмыс: Картадан көтеріліс ошақтарын көрсету.
Дескриптор:
(Кенестетикалық қабілетті оқушылар өз мүмкіндіктерін көрсете алады) Сабақты қорытындылау үшін оқушыларға төмендегі тапсырманы орындатамын:
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс:
|
|
|||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
|
Оқушыларға сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттары таныстырылып, тақырыпқа қатысты бейне материал көрсетіледі. Көрсетілім барысында Кенестетикалық, визуалді және аудиалді қабілетті оқушылар өз мүмкіндіктерін көрсете алады. Оқушыларға тақырыпқа қатысты құнды дерек ұсынылады. Екі топ өкілдерінің қызметтерін бағалайды. Көтеріліс ошақтарын картадан анықтап көрсетеді. |
Оқушылар әр берілген тапсырмадан соң өз ара бағалау жүргізеді және мұғалім оқушыларға кері байланыс беріп отырады. |
Сыныпқа жағымды ахуал орнатылады. Оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Бейне көрсетілім кезінде оқушылар компютермен ара қашықтықты сақтайды. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
Сабақтың оқу мақсаты мен сабақ мақсаты дұрыс қойылған. Оқушыларға берілген тапсырмалар оқушыларды оқу мақсаттарына жеткізеді. |
|||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||
шағым қалдыра аласыз















