|
Матыбулак ауылындагы орта мектеп МДШО кмм |
Тақырыбы: Италия 14/11/2018 Тарихи концепт (фокус:) дәлел |
|||||
|
Сабақ түрі: |
Жаңа сабақ |
|||||
|
Уақыты: 800-840 |
Мұғалім аты-жөні: У.Абдыкалыкова |
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Сабақ барысында оқушылардың төмендегі көрсетілген тілдік құзыреттілігін дамытуға мүмкндік беріледі:
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Дескриптор |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Сабақ Италия мемелкетинин биринши дуниежузилик согыс такырыбын оқып үйрену арқылы география пәнімен де байланысады. |
|||||
|
Бастапқы білім: |
Германия |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Жоспарланған сабақ бөлімдері |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар: |
||||
|
Сабақтың басы 6 минут |
«Ой қозғау» кезеңі: Серпилмели сауал: Уй тапсырмасы 1.Германияда фашизмнин пайда болуы себептерин тусиндир 2. Дуниежузилик экономикалык дагдарыс Веймар Республикасынын куйреуи мен Гитлердин биликке келуинде кандай рол аткарды? 3. Билик ушин курестеги ГУСЖП –нын саяси насихатынын ерекшеликтери кандай? 4. Германияда фашизмге жол бермеудин кандай мумкиндиктери болды? 5. Германияда экономиканы милитаризациялау кандай максатпен жургизилди? 6. Германиядагы барлык саяси билик кимге жуктелди? 7. Гитлершилдердин саяси купия полициясы кай жылы курылды? 8. Гинденбург кимди , кай жылы рейхсканцлер етип тагайындады? 9. ГУСЖП ? 10. Германия галымдарын ата? 11.Веймар Республикасынын курылуы? Дұрыс жауапты мадақтап смайлик үлестіріп отырамын Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын, жетістік критерийін таныстырады. |
Үлестірме материал |
||||
|
Сабақтың ортасы 20
10 мин
|
Мұғалім Италия такырыбы туралы бейнебаян көрсетеді. Топтык жумыс: №1 тапсырма: № 1 -топ: 1.Фашизм деген не,фашизмнің ұраны,мақсаты не? 2.Б.Муссолини кім? 3.Ұлттық фашистік партия қалай құрылды? № 2 -топ: 1.Фашистік режимнің орнауына түсінік бер? 2.Ұлттық қауіпсіздік ерікті полициясы деген не? 3. «Маттеотти дағдарысының» мәні неде? № 3- топ: 1.Италияда фашистік диктатураның толық орнағанын дәлелде? 2.Фашистік диктатураның жазалаушы органдарын ата? Қазір осындай органдар бар ма? Салыстыр. 3.Муссолинидің басқыншылық саясат жүргізгенін. Дәлелде? Жеке жумыс: № 2 тапсырма:Даптерге орын/ы Терминдердің мағынасын ашып, жауап береді ГҰСЖП-Германия улттык –социалистик жумысшы партиясы Фашизм-басып жаншу Кайзер- немис билеушисинин титулы Нацист- ултшыл Антикоминтерндік пакт- кужат Антисемитизм- еврейлерге қарсы бағытталған, оларды қудалауға арналған саясат Берлин-Рим осі- одак Жуппен жумыс:№3 тапсырма Оқушылар жұппен жуан және жіңішке сұрақтар құрастырады. Әр жұптағы оқушылар бір-біріне паракша лақтыра отырып, сұрақтарын қояды. №4 тапсырма: Венн диаграммасын толтыруға тапсырма беріледі.
Венн диаграммасын толтырып, ортақ пікірді ортаға салады. Топтар бірін-бірі бағалайды. |
(Қосымша 1)
Үлестірме материал (Қосымша 2) |
||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Сабаққа қорытынды жасау Блум таксономиясы бойынша Білу, түсіну- Фашизмге анықтама бер,сипатта,қашан орнады? Қолдану- Фашизм орнаған мемлекеттерді ата,картадан көрсетіңіз? Талдау- Италияда орнаған фашистік билік жүргізген саясатты талдаңыз? Жинақтау- Өз пікіріңізді айтыңыз- бүгінгі сабақта не білдіңіз,не қолдандыңыз, баға беріңіз Құру - Егер де Италияда фашизм орнамаған болса .......(сіз қалай жасар едіңіз, өз ойлап табады, ұсыныс жасайды т.б.) «Басбармақ әдісі» Рефлексия : «Кери асер парагы» Үйге тапсырма: ХХ1 гасырдагы Италия хабарлама жазып келу |
|||||
|
Қосымша ақпарат: |
||||||
|
Дифференциация |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік |
||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау түгел сабақтың барысында оқушыларға кері байланыс беру және дескрипторлар арқылы іске асырылады. |
Партада отыру кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау және интерактивті тақтаны пайдалану кезінде іске асырылады. |
||||
|
Рефлексия (сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шыншыл болды ма? Оқушылар бүгін не ұқты? Сыныптағы атмостфера қандай болды? Мен өткізілген дифференциация іске асты ма? Мерзімге сыйды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және не себепті? |
Бұл тарауды сабақты өткізу барысына арнаңыз? Сабақ бойынша сол жақ бағанадағы ғң маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1918-1945 жылдардағы еуропа және Америка елдері.Италия
1918-1945 жылдардағы еуропа және Америка елдері.Италия
|
Матыбулак ауылындагы орта мектеп МДШО кмм |
Тақырыбы: Италия 14/11/2018 Тарихи концепт (фокус:) дәлел |
|||||
|
Сабақ түрі: |
Жаңа сабақ |
|||||
|
Уақыты: 800-840 |
Мұғалім аты-жөні: У.Абдыкалыкова |
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Сабақ барысында оқушылардың төмендегі көрсетілген тілдік құзыреттілігін дамытуға мүмкндік беріледі:
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Дескриптор |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Сабақ Италия мемелкетинин биринши дуниежузилик согыс такырыбын оқып үйрену арқылы география пәнімен де байланысады. |
|||||
|
Бастапқы білім: |
Германия |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Жоспарланған сабақ бөлімдері |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар: |
||||
|
Сабақтың басы 6 минут |
«Ой қозғау» кезеңі: Серпилмели сауал: Уй тапсырмасы 1.Германияда фашизмнин пайда болуы себептерин тусиндир 2. Дуниежузилик экономикалык дагдарыс Веймар Республикасынын куйреуи мен Гитлердин биликке келуинде кандай рол аткарды? 3. Билик ушин курестеги ГУСЖП –нын саяси насихатынын ерекшеликтери кандай? 4. Германияда фашизмге жол бермеудин кандай мумкиндиктери болды? 5. Германияда экономиканы милитаризациялау кандай максатпен жургизилди? 6. Германиядагы барлык саяси билик кимге жуктелди? 7. Гитлершилдердин саяси купия полициясы кай жылы курылды? 8. Гинденбург кимди , кай жылы рейхсканцлер етип тагайындады? 9. ГУСЖП ? 10. Германия галымдарын ата? 11.Веймар Республикасынын курылуы? Дұрыс жауапты мадақтап смайлик үлестіріп отырамын Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын, жетістік критерийін таныстырады. |
Үлестірме материал |
||||
|
Сабақтың ортасы 20
10 мин
|
Мұғалім Италия такырыбы туралы бейнебаян көрсетеді. Топтык жумыс: №1 тапсырма: № 1 -топ: 1.Фашизм деген не,фашизмнің ұраны,мақсаты не? 2.Б.Муссолини кім? 3.Ұлттық фашистік партия қалай құрылды? № 2 -топ: 1.Фашистік режимнің орнауына түсінік бер? 2.Ұлттық қауіпсіздік ерікті полициясы деген не? 3. «Маттеотти дағдарысының» мәні неде? № 3- топ: 1.Италияда фашистік диктатураның толық орнағанын дәлелде? 2.Фашистік диктатураның жазалаушы органдарын ата? Қазір осындай органдар бар ма? Салыстыр. 3.Муссолинидің басқыншылық саясат жүргізгенін. Дәлелде? Жеке жумыс: № 2 тапсырма:Даптерге орын/ы Терминдердің мағынасын ашып, жауап береді ГҰСЖП-Германия улттык –социалистик жумысшы партиясы Фашизм-басып жаншу Кайзер- немис билеушисинин титулы Нацист- ултшыл Антикоминтерндік пакт- кужат Антисемитизм- еврейлерге қарсы бағытталған, оларды қудалауға арналған саясат Берлин-Рим осі- одак Жуппен жумыс:№3 тапсырма Оқушылар жұппен жуан және жіңішке сұрақтар құрастырады. Әр жұптағы оқушылар бір-біріне паракша лақтыра отырып, сұрақтарын қояды. №4 тапсырма: Венн диаграммасын толтыруға тапсырма беріледі.
Венн диаграммасын толтырып, ортақ пікірді ортаға салады. Топтар бірін-бірі бағалайды. |
(Қосымша 1)
Үлестірме материал (Қосымша 2) |
||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Сабаққа қорытынды жасау Блум таксономиясы бойынша Білу, түсіну- Фашизмге анықтама бер,сипатта,қашан орнады? Қолдану- Фашизм орнаған мемлекеттерді ата,картадан көрсетіңіз? Талдау- Италияда орнаған фашистік билік жүргізген саясатты талдаңыз? Жинақтау- Өз пікіріңізді айтыңыз- бүгінгі сабақта не білдіңіз,не қолдандыңыз, баға беріңіз Құру - Егер де Италияда фашизм орнамаған болса .......(сіз қалай жасар едіңіз, өз ойлап табады, ұсыныс жасайды т.б.) «Басбармақ әдісі» Рефлексия : «Кери асер парагы» Үйге тапсырма: ХХ1 гасырдагы Италия хабарлама жазып келу |
|||||
|
Қосымша ақпарат: |
||||||
|
Дифференциация |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік |
||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау түгел сабақтың барысында оқушыларға кері байланыс беру және дескрипторлар арқылы іске асырылады. |
Партада отыру кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау және интерактивті тақтаны пайдалану кезінде іске асырылады. |
||||
|
Рефлексия (сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шыншыл болды ма? Оқушылар бүгін не ұқты? Сыныптағы атмостфера қандай болды? Мен өткізілген дифференциация іске асты ма? Мерзімге сыйды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және не себепті? |
Бұл тарауды сабақты өткізу барысына арнаңыз? Сабақ бойынша сол жақ бағанадағы ғң маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
шағым қалдыра аласыз














