Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 9 «Г», «Д» |
Дүниежүзі тарихы, 9 «Б» сыныбы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
16.02.2025 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7-бөлім. ХХ ғасырдың екінші жартысындағы Еуропа елдерінің әлеуметтік-экономикалық дамуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
1949 жылғы коммунистік партия нәтижесінде Қытай қалай өзгерді? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.4.1.4 – себеп-салдарлық байланыстарды талдау арқылы социалистік шаруашылық жүйесінің дамуындағы қарама-қайшылықтарды анықтау; 9.3.1.3 – мемлекеттердің тарихи даму заңдылықтарын анықтау 9.3.1.4 – тұлғаның тарихтағы рөлін бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру
шаралары (сәлемдесу, сынып
оқушыларын түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар
аудару. Жаңа сабаққа
өту Суретте берілген
тұлғалар кімдер? Оқушыларға сабақ тақырыбы мен мақсатын таныстыру |
Не меңгергенін білу
үшін Суретке қарап сұрақтарға жауап береді.Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды. |
Сұраққа жауап берген оқушыларды мадақтау |
Презентация № 1бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
19 минут 7 минут 3 минут 2 минут 5 минут |
Видеоматериал Мәтінмен жұмыс 1) Мао Цзэдун 2) Дэн Сяопин 3) Қытайдағы экономикалық реформалар 1-тапсырма. Қытай экономикасындағы социалистік жүйенің қарама-қайшылығын салытырыңыз Мао Цзэдунның «зорсекіріс» жоспары
Дэн Сяопиннің экономикалық реформасы
2-тапсырма. Қытайда болған тарихи оқиғаларды жылдарымен сәйкестендір
3-тапсырма. Төмендегі сандарға анықтама беріңіз
8 млн-жұмыс «іздеушілер»
қатарында болды
4-тапсырма. Ақиқат,жалған кестесі
|
Жаңа тақырыппен танысады. Оқушылар видеоматериал көреді
Дескриптор:
Дескрипторлар: Мао Цзэдунның «зорсекіріс» жоспарының сәтті жағын анықтайды Мао Цзэдунның «зорсекіріс» жоспарының сәтсіз жағын анықтайды Дэн Сяопиннің экономикалық реформасының сәтті жағын анықтайды Дэн Сяопиннің экономикалық реформасының сәтсіз жағын анықтайды
Дескриптор: - Тарихи оқиғаларды болған жылдарымен сәйкестендіреді
Дескриптор:
анықтайды.
|
4 балл
5 балл
3 балл
9 балл
Өзін-өзі бағалау
|
Презентация № 3 бет
Оқулық,
Таратпа материалдар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут
|
Қорытынды бөлім
Кері байланыс: «Өрмекші торы» әдісі
(ауызша) |
Тақырып бойынша не білетінін, не қиын болғанын айтады |
|
Презентация № 4 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үй тапсырмасы: Қыдайдың экономикалық дамуы зерттеу |
|
|
Презентация № 5 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1949 жылғы коммунистік партия нәтижесінде Қытай қалай өзгерді
1949 жылғы коммунистік партия нәтижесінде Қытай қалай өзгерді
Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 9 «Г», «Д» |
Дүниежүзі тарихы, 9 «Б» сыныбы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
16.02.2025 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7-бөлім. ХХ ғасырдың екінші жартысындағы Еуропа елдерінің әлеуметтік-экономикалық дамуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
1949 жылғы коммунистік партия нәтижесінде Қытай қалай өзгерді? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.4.1.4 – себеп-салдарлық байланыстарды талдау арқылы социалистік шаруашылық жүйесінің дамуындағы қарама-қайшылықтарды анықтау; 9.3.1.3 – мемлекеттердің тарихи даму заңдылықтарын анықтау 9.3.1.4 – тұлғаның тарихтағы рөлін бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру
шаралары (сәлемдесу, сынып
оқушыларын түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар
аудару. Жаңа сабаққа
өту Суретте берілген
тұлғалар кімдер? Оқушыларға сабақ тақырыбы мен мақсатын таныстыру |
Не меңгергенін білу
үшін Суретке қарап сұрақтарға жауап береді.Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды. |
Сұраққа жауап берген оқушыларды мадақтау |
Презентация № 1бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
19 минут 7 минут 3 минут 2 минут 5 минут |
Видеоматериал Мәтінмен жұмыс 1) Мао Цзэдун 2) Дэн Сяопин 3) Қытайдағы экономикалық реформалар 1-тапсырма. Қытай экономикасындағы социалистік жүйенің қарама-қайшылығын салытырыңыз Мао Цзэдунның «зорсекіріс» жоспары
Дэн Сяопиннің экономикалық реформасы
2-тапсырма. Қытайда болған тарихи оқиғаларды жылдарымен сәйкестендір
3-тапсырма. Төмендегі сандарға анықтама беріңіз
8 млн-жұмыс «іздеушілер»
қатарында болды
4-тапсырма. Ақиқат,жалған кестесі
|
Жаңа тақырыппен танысады. Оқушылар видеоматериал көреді
Дескриптор:
Дескрипторлар: Мао Цзэдунның «зорсекіріс» жоспарының сәтті жағын анықтайды Мао Цзэдунның «зорсекіріс» жоспарының сәтсіз жағын анықтайды Дэн Сяопиннің экономикалық реформасының сәтті жағын анықтайды Дэн Сяопиннің экономикалық реформасының сәтсіз жағын анықтайды
Дескриптор: - Тарихи оқиғаларды болған жылдарымен сәйкестендіреді
Дескриптор:
анықтайды.
|
4 балл
5 балл
3 балл
9 балл
Өзін-өзі бағалау
|
Презентация № 3 бет
Оқулық,
Таратпа материалдар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут
|
Қорытынды бөлім
Кері байланыс: «Өрмекші торы» әдісі
(ауызша) |
Тақырып бойынша не білетінін, не қиын болғанын айтады |
|
Презентация № 4 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үй тапсырмасы: Қыдайдың экономикалық дамуы зерттеу |
|
|
Презентация № 5 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














