Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 метеп-лицей |
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.2 Қазақстан «тоқырау» кезеңінде (1965-1985 жылдар) |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
07.11.2024 ж |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 «Г», «Д» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы. Зерттеу сұрағы: Не себепті 1965-1985 жылдар «тоқырау» кезеңі деп аталды? |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.4.1.1 Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өнеркәсіптің ахуалын анықтап, қорытынды жасау; Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік (Суретпен жұмыс. Тұлғалардың елге сіңірген еңбегін, еңбекқорлығын, кәсіби біліктіліктерін оқушыларға үлгі ету) |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 10 минут Өткен білімді еске түсіру |
Психологиялық ұстаным:
Бүгінгі сабағымыз сәтті және танымды болады
деп сенемін. Өздеріңізге және басқаларға жақсы күн
сыйлаңыздар!
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Суреттер |
||||||||||||||||
|
Жаңа білім 20 минут 5 минут 5 минут |
Мәтінмен жұмыс. 1965-1970 ж
ауылшаруашылығындағы реформа Ауылшаруашылығын көтеруге бағытталаған іс шаралар
1)Жамбыл облысы, Мойынқұм
ауданы «Айдарлы» еңшарының шопаны 8) 1973 жылы 26579 га, 1974 жылы 38158 га, 1975 жылы 37199 га жер жыртып, жылдық міндеттемелерін асыра орындаған. Социалистік Еңбек Ері (1975). КСРО Мемлекеттік сыйлығының иегері (1976). Қазақстан Республикасының Құрметті азаматы.
2-тапсырма. КОКП ОК 1965 жылғы наурыз
Пленумында ауылшаруашылығын көтеру мақсатындағы шаралар 2) 3) 4) 5) |
Мәтінмен жұмыс
Мәтіннен негізгі
идеяны анықтайды;
Дескриптор:
Дескриптор: |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
Өзін-өзі бағалау 8 балл
5
балл
|
Ақпараттық мәтін Таратпа материалдар |
||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма А деңгейі. Оқу, мазмұнын қайталап беру (жазбаша). В деңгейі. «Жоғары және төмен дәрежедегі» сұрақтар құрастыру. С деңгейі.«1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы. Плюстар мен минустар» тақырыбына эссе жазу. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Бүгін сабақта мен мынаны білдім… …қызықты болды. …түсіну қиын болды. Енді мен…білемін. Мен түсінбедім…. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||
Тест
тапсырмасы
1.1960жылдардың ортасынан
бастап, 1980 жылдардың ортасына дейінгі мерзімнің шартты
атауы:
а)Кемелденген социализм в) Тоқырау
жылдары с)қайта
құру
6.Фермерлік шаруашылықты
құруға әрекеттеніп, шаруалардың еркін еңбек етуіне жағдай туғызған
тұлға
а)И.Худенко в)Л.И.Брежнев с)И.П.Бардин
7.Кеңес одағы бойынша Қазақстан қой өсіру мен қой өнімдерін
өндіруден нешінші орында болды?
а)1 орны в)2
орны с)3
орын
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы. 2-сабақ
1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы. 2-сабақ
Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 метеп-лицей |
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.2 Қазақстан «тоқырау» кезеңінде (1965-1985 жылдар) |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
07.11.2024 ж |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 «Г», «Д» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы. Зерттеу сұрағы: Не себепті 1965-1985 жылдар «тоқырау» кезеңі деп аталды? |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.4.1.1 Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өнеркәсіптің ахуалын анықтап, қорытынды жасау; Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік (Суретпен жұмыс. Тұлғалардың елге сіңірген еңбегін, еңбекқорлығын, кәсіби біліктіліктерін оқушыларға үлгі ету) |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 10 минут Өткен білімді еске түсіру |
Психологиялық ұстаным:
Бүгінгі сабағымыз сәтті және танымды болады
деп сенемін. Өздеріңізге және басқаларға жақсы күн
сыйлаңыздар!
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Суреттер |
||||||||||||||||
|
Жаңа білім 20 минут 5 минут 5 минут |
Мәтінмен жұмыс. 1965-1970 ж
ауылшаруашылығындағы реформа Ауылшаруашылығын көтеруге бағытталаған іс шаралар
1)Жамбыл облысы, Мойынқұм
ауданы «Айдарлы» еңшарының шопаны 8) 1973 жылы 26579 га, 1974 жылы 38158 га, 1975 жылы 37199 га жер жыртып, жылдық міндеттемелерін асыра орындаған. Социалистік Еңбек Ері (1975). КСРО Мемлекеттік сыйлығының иегері (1976). Қазақстан Республикасының Құрметті азаматы.
2-тапсырма. КОКП ОК 1965 жылғы наурыз
Пленумында ауылшаруашылығын көтеру мақсатындағы шаралар 2) 3) 4) 5) |
Мәтінмен жұмыс
Мәтіннен негізгі
идеяны анықтайды;
Дескриптор:
Дескриптор: |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
Өзін-өзі бағалау 8 балл
5
балл
|
Ақпараттық мәтін Таратпа материалдар |
||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма А деңгейі. Оқу, мазмұнын қайталап беру (жазбаша). В деңгейі. «Жоғары және төмен дәрежедегі» сұрақтар құрастыру. С деңгейі.«1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы. Плюстар мен минустар» тақырыбына эссе жазу. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Бүгін сабақта мен мынаны білдім… …қызықты болды. …түсіну қиын болды. Енді мен…білемін. Мен түсінбедім…. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||
Тест
тапсырмасы
1.1960жылдардың ортасынан
бастап, 1980 жылдардың ортасына дейінгі мерзімнің шартты
атауы:
а)Кемелденген социализм в) Тоқырау
жылдары с)қайта
құру
6.Фермерлік шаруашылықты
құруға әрекеттеніп, шаруалардың еркін еңбек етуіне жағдай туғызған
тұлға
а)И.Худенко в)Л.И.Брежнев с)И.П.Бардин
7.Кеңес одағы бойынша Қазақстан қой өсіру мен қой өнімдерін
өндіруден нешінші орында болды?
а)1 орны в)2
орны с)3
орын
шағым қалдыра аласыз













