|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19сабақ..Абайдың қарасөзі. Абайдың отыз сегізінші қарасөзінен |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3. 2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Топ алдында сөйлеу жобасын ұсынады |
|
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Ақын өсиетін жаттап ал Жаңа тақырып 1-тапсырма Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер тауып жаз. Әр бағанға ат қой. Білімсіз – білімді Өнерсіз – өнерлі Жалқау – еңбекқор Сараң – жомарт Өтірікші – шыншыл Әдепсіз –әдептті 2-тапсырма «Спиральды оқу» әдісі Мәтінді түсініп оқы. « Абайдың отыз сегізінші қарасөзінен» мәтінін оқы Хисабына- қатарына, есебіне деген мағынада 3-тапсырма Абай ата атаған жат қылықтарды санамалап айт. Оларға қандай ортақ ат берер едің? Білімсіздік,талапсыздық,жігерсіздік,ұятсыздық,залымдық Атауы: «Жамандық» Сергіту сәті
ЕҚБ 4-тапсырма Абай атаның сөзі неліктен осы бөлімде берілген деп ойлайсың? Түсіндіріп көр. Жұптық жұмыс 5-тапсырма Абай атаның қарасөзін сызбаға түсір.
ЕБҚ Абайдың қара сөзін оқып бер.Мазмұнын өз сөзіңмен айтып бер Топтық жұмыс 6-тапсырма Абай Құнанбаевтың шығармашылығы туралы не айтар едің? Жобасын жаса. Тақырыбы: Жоспары: Көрнекіліктер: Жұптық жұмыс 7-тапсырма Сызбаны пайдаланып Абай Құнанбаевтың өмірі, шығармашылығы туралы бір-біріңе сұрақ қойып, жауап беріңдер. Үй тапсырмасы «Абайдың отыз сегізінші қара сөзінен» мәтінін оқып кел. Адам бойындағы жақсы және жаман қасиеттерді тізіп жаз. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Сызбамен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жоба жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Киіз үй » әдісі
Дескриптор: Ақын өсиетін жатқа айтады-1б Тамаша! Дескриптор: Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер тауып жазады-1б. Әр бағанға ат қояды-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Мәтінді түсініп оқып,мазмұнын айтады-1б Дескриптор: Жат қылықтарды санамалап айтады-1б Адами құндылықтарды біледі-1б Керемет!
Дескриптор: ЕҚБ Өз ойымен бөліседі-1б Дескриптор: Абай атаның қарасөзін сызбаға түсіреді-1б. ДескриптоР: ЕБҚ Абайдың қара сөзін оқып,мазмұнын өз сөзімен айтып береді-1б Дескриптор: Абай Құнанбаевтың шығармашылығы туралы жоба жасайды-1б Дескриптор: Сызбаны пайдаланып Абай Құнанбаевтың өмірі, шығармашылығы туралы сұрақтарға жауап береді-2б Тамаша! «Білім қоржыны» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары «Абайдың қара сөздері» кітабы Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық
Кесте Оқулық Кері байланыс тақтасы |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№19сабақ..Абайдың қарасөзі. Абайдың отыз сегізінші қара сөзі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19сабақ..Абайдың қарасөзі. Абайдың отыз сегізінші қарасөзінен |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3. 2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Топ алдында сөйлеу жобасын ұсынады |
|
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Ақын өсиетін жаттап ал Жаңа тақырып 1-тапсырма Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер тауып жаз. Әр бағанға ат қой. Білімсіз – білімді Өнерсіз – өнерлі Жалқау – еңбекқор Сараң – жомарт Өтірікші – шыншыл Әдепсіз –әдептті 2-тапсырма «Спиральды оқу» әдісі Мәтінді түсініп оқы. « Абайдың отыз сегізінші қарасөзінен» мәтінін оқы Хисабына- қатарына, есебіне деген мағынада 3-тапсырма Абай ата атаған жат қылықтарды санамалап айт. Оларға қандай ортақ ат берер едің? Білімсіздік,талапсыздық,жігерсіздік,ұятсыздық,залымдық Атауы: «Жамандық» Сергіту сәті
ЕҚБ 4-тапсырма Абай атаның сөзі неліктен осы бөлімде берілген деп ойлайсың? Түсіндіріп көр. Жұптық жұмыс 5-тапсырма Абай атаның қарасөзін сызбаға түсір.
ЕБҚ Абайдың қара сөзін оқып бер.Мазмұнын өз сөзіңмен айтып бер Топтық жұмыс 6-тапсырма Абай Құнанбаевтың шығармашылығы туралы не айтар едің? Жобасын жаса. Тақырыбы: Жоспары: Көрнекіліктер: Жұптық жұмыс 7-тапсырма Сызбаны пайдаланып Абай Құнанбаевтың өмірі, шығармашылығы туралы бір-біріңе сұрақ қойып, жауап беріңдер. Үй тапсырмасы «Абайдың отыз сегізінші қара сөзінен» мәтінін оқып кел. Адам бойындағы жақсы және жаман қасиеттерді тізіп жаз. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Сызбамен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жоба жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Киіз үй » әдісі
Дескриптор: Ақын өсиетін жатқа айтады-1б Тамаша! Дескриптор: Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер тауып жазады-1б. Әр бағанға ат қояды-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Мәтінді түсініп оқып,мазмұнын айтады-1б Дескриптор: Жат қылықтарды санамалап айтады-1б Адами құндылықтарды біледі-1б Керемет!
Дескриптор: ЕҚБ Өз ойымен бөліседі-1б Дескриптор: Абай атаның қарасөзін сызбаға түсіреді-1б. ДескриптоР: ЕБҚ Абайдың қара сөзін оқып,мазмұнын өз сөзімен айтып береді-1б Дескриптор: Абай Құнанбаевтың шығармашылығы туралы жоба жасайды-1б Дескриптор: Сызбаны пайдаланып Абай Құнанбаевтың өмірі, шығармашылығы туралы сұрақтарға жауап береді-2б Тамаша! «Білім қоржыны» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары «Абайдың қара сөздері» кітабы Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық
Кесте Оқулық Кері байланыс тақтасы |
|
||
шағым қалдыра аласыз




















