Тексерілді: ДОІЖО Нұрлыбек С.М
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Бегалиева Б. |
|
|
Күні: |
01.03.2022 |
|
|
Пәні: |
Математика |
|
|
Сынып: 2 «ә» |
Қатысушылар саны:11 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
1 санымен амалдар орындау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.2 – әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріпті өрнектің мәнін табу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Көптеген оқушылар: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Кейбір оқушылар: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Мы теперь ученики! Сядим за партой, Ручки на парту Спинка ровная. Ножки под партой Рот на замок, Начинается урок! Үй тапсырмасын сұрау (Топқа бөлу,топпен жұмыс ережелерін айтқызу) 1 2 3-топ – « » Тақырыпты болжау,мақсат қою Біз бүгін математика сабағында 1 санына амалдарды қолдануды үйренеміз. Ол үшін біз Н.Назарбаевтың «Ұлы даланың жеті қырын» таныса отырып, тапсырмаларды орындаймыз
Олай болса даланың бірінші қыры «Атқа міну мәдениетімен» таныстыңдар.
Оқу материалын жариялау Қызығушылықты ояту:
Берілген есептерді шығарып қандай сөйлем шыққанын табайық. - Қандай сөз шықты? -Мағынасын айтамыз - Ұлы даланың 2-ші қыры «Металлургия» мен таныс болдыңдар
Ұпайларын салу |
Тапсырмаға жауап береді Тақырыпты ашады. (1 санына амалдар орындау) Сұрақтарға жауап береді.
Тапсырмаға жауап береді «Ағаш тамырымен, адам досымен мықты.» |
«Ақшалай бағалау» әдісі |
карточка |
|
Сабақтың ортасы 13 мин 20 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Бұл жерде көбейтуді 1-ге көбейтеміз, және оны кері амалдармен бөлу арқылы орындаймыз
1
1
: =1 Есептерді тексереміз Ұпайларын керекті жерге орналастырыңдар! -Ұлы даланың 3-ші қыры «Аң стилімен» таныстық
Дәпермен жұмыс -Көркем етіп мына формуланы жазыңдар! а*1=а 1*а=а -Кез келген санды 1-ге және 1-ді кез келген санға көбейткенде сол санның өзі шығады! Дескриптор: - 1 санын кез келген санға көбейткенде сол санның өзі шығатынын айтады Ұпай салу Төртінші қыры «Алтын адам», ол Алматы обл. Есік қорғаннан табылған адам
-Кітаптағы 2 тапсырманы топқа болу арқылы орындалады Топтық жұмыс Постер қорғау Оқулық, 2-тапсырма, 57- бет
Ітоп. а Санжар-?ж,2 есе кем ?ж Ш: 1) 8:2=4 ж 2) 8+4= 12ж Ж: Балалар 12 жүйек суғарды. ІІ топ. ә Әнуар- ?кг, 4 кг кем? ? кг Ш:1) 12-4= 8кг 2)12+8= 20кг Ж: екеуі 20 кг алма жинады. ІІІ топ. б Балалар-? а, 3 есе артық ? адам Ш: 1) 5*3 = 15 2) 5+15= 20адам Ж: 20 адам серуенге шықты. Ұпайларды орналастырады Ұлы даланың 5-шы қыры «Түркі әлемінің бесігімен» таныс болдыңдар
Сергіту сәті: Stand up! clap! clap! Hands up! clap! clap! Step! step! hands down! Clap! clap! sit down! Дескриптор: екі амалмен шығатындай сұрақтармен толықтырады; есептің шешуі мен жауабын табады; есептерге тиісті сызбаны дұрыс таңдайды. Түсінгендерін дәлелдеу барысында постер қорғайды. ҚБ. «Қол шапалақтау» әдісі Топпен жұмыс «Бәріміз біріміз үшін, біріміз бәріміз үшін» (Оқулық, 57- бет, 3-тапсырма) Баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексер. І топ ІІ топ ІІІ топ 100 – 24=76 19 + 6 = 25 50 + 17 = 67 61 – 49 = 12 60 – 13 = 47 57 + 13 = 70 29 + 21= 50 55 + 35= 90 70 – 14 = 56 17 + 53 = 70 61 + 19 = 80 40 – 18 = 22 Ұлы даланың 6-шы қыры «Ұлы жібек жолы» таныс болдыңдар
ҚБ. «Қол шапалақтау» әдісі Ұпайларды орналастырады Дескриптор: - баған түрінде есептейді; - дұрыстығын тексереді. Қ.Б. «Пікір-талас стратегиясы » -Топтан кім жақсы жұмыс жасады?
ҚБ. «Қол шапалақтау» әдісі Ұлы даланың 7-ші қыры «Қазақстан алма мен қызғалтақтың отаны» деген қырымен таныстыңдар
-Сендерге Ұлы дала жеті қырынан қайсысы ұнады,стикерді соған апарып жапыстырыңдар. -Олай болса,ұпайларымызды есептейік Дескриптор: -Балалар өз ойын жеткізеді -Ұлы даланың жеті қырын таниды -Топтық жұмыс орнайды |
- Есепті шығарады - кез келген санды 1 көбейтсек сол санның өзі шығатынын дәлелдейді. -Картадағы есептерді шығарады -Ұпай жинайды
Ереже жаттайды
Есепті шығарады. Сызба парақшалары таратылады (әр топқа)
Оқулықтағы сызба
Постер Интербелсенді тақтада бағанмен жазылып тұрады
Топта орындайды
«Қол шапалақтау»
Парақшалар таратылады
Қол шапалақтау
Топ басшыларынан топта кім жақсы жұмыс атқарғанын сұралады
Қол шапалақтау
Стикер жапыстырады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, карточка Оқулық |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия : «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 4-тапсырма. |
Рефлексия жасайды. |
|
|
І-топ

« »
ІІ-топ
«
»
ІІІ-топ
«
»
27:3=
тамырымен
6*3=
адам
3*9=
досымен
5*8=
мықты
9*5=
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 саны
1 саны
Тексерілді: ДОІЖО Нұрлыбек С.М
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Бегалиева Б. |
|
|
Күні: |
01.03.2022 |
|
|
Пәні: |
Математика |
|
|
Сынып: 2 «ә» |
Қатысушылар саны:11 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
1 санымен амалдар орындау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.2 – әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріпті өрнектің мәнін табу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Көптеген оқушылар: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Кейбір оқушылар: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Мы теперь ученики! Сядим за партой, Ручки на парту Спинка ровная. Ножки под партой Рот на замок, Начинается урок! Үй тапсырмасын сұрау (Топқа бөлу,топпен жұмыс ережелерін айтқызу) 1 2 3-топ – « » Тақырыпты болжау,мақсат қою Біз бүгін математика сабағында 1 санына амалдарды қолдануды үйренеміз. Ол үшін біз Н.Назарбаевтың «Ұлы даланың жеті қырын» таныса отырып, тапсырмаларды орындаймыз
Олай болса даланың бірінші қыры «Атқа міну мәдениетімен» таныстыңдар.
Оқу материалын жариялау Қызығушылықты ояту:
Берілген есептерді шығарып қандай сөйлем шыққанын табайық. - Қандай сөз шықты? -Мағынасын айтамыз - Ұлы даланың 2-ші қыры «Металлургия» мен таныс болдыңдар
Ұпайларын салу |
Тапсырмаға жауап береді Тақырыпты ашады. (1 санына амалдар орындау) Сұрақтарға жауап береді.
Тапсырмаға жауап береді «Ағаш тамырымен, адам досымен мықты.» |
«Ақшалай бағалау» әдісі |
карточка |
|
Сабақтың ортасы 13 мин 20 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Бұл жерде көбейтуді 1-ге көбейтеміз, және оны кері амалдармен бөлу арқылы орындаймыз
1
1
: =1 Есептерді тексереміз Ұпайларын керекті жерге орналастырыңдар! -Ұлы даланың 3-ші қыры «Аң стилімен» таныстық
Дәпермен жұмыс -Көркем етіп мына формуланы жазыңдар! а*1=а 1*а=а -Кез келген санды 1-ге және 1-ді кез келген санға көбейткенде сол санның өзі шығады! Дескриптор: - 1 санын кез келген санға көбейткенде сол санның өзі шығатынын айтады Ұпай салу Төртінші қыры «Алтын адам», ол Алматы обл. Есік қорғаннан табылған адам
-Кітаптағы 2 тапсырманы топқа болу арқылы орындалады Топтық жұмыс Постер қорғау Оқулық, 2-тапсырма, 57- бет
Ітоп. а Санжар-?ж,2 есе кем ?ж Ш: 1) 8:2=4 ж 2) 8+4= 12ж Ж: Балалар 12 жүйек суғарды. ІІ топ. ә Әнуар- ?кг, 4 кг кем? ? кг Ш:1) 12-4= 8кг 2)12+8= 20кг Ж: екеуі 20 кг алма жинады. ІІІ топ. б Балалар-? а, 3 есе артық ? адам Ш: 1) 5*3 = 15 2) 5+15= 20адам Ж: 20 адам серуенге шықты. Ұпайларды орналастырады Ұлы даланың 5-шы қыры «Түркі әлемінің бесігімен» таныс болдыңдар
Сергіту сәті: Stand up! clap! clap! Hands up! clap! clap! Step! step! hands down! Clap! clap! sit down! Дескриптор: екі амалмен шығатындай сұрақтармен толықтырады; есептің шешуі мен жауабын табады; есептерге тиісті сызбаны дұрыс таңдайды. Түсінгендерін дәлелдеу барысында постер қорғайды. ҚБ. «Қол шапалақтау» әдісі Топпен жұмыс «Бәріміз біріміз үшін, біріміз бәріміз үшін» (Оқулық, 57- бет, 3-тапсырма) Баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексер. І топ ІІ топ ІІІ топ 100 – 24=76 19 + 6 = 25 50 + 17 = 67 61 – 49 = 12 60 – 13 = 47 57 + 13 = 70 29 + 21= 50 55 + 35= 90 70 – 14 = 56 17 + 53 = 70 61 + 19 = 80 40 – 18 = 22 Ұлы даланың 6-шы қыры «Ұлы жібек жолы» таныс болдыңдар
ҚБ. «Қол шапалақтау» әдісі Ұпайларды орналастырады Дескриптор: - баған түрінде есептейді; - дұрыстығын тексереді. Қ.Б. «Пікір-талас стратегиясы » -Топтан кім жақсы жұмыс жасады?
ҚБ. «Қол шапалақтау» әдісі Ұлы даланың 7-ші қыры «Қазақстан алма мен қызғалтақтың отаны» деген қырымен таныстыңдар
-Сендерге Ұлы дала жеті қырынан қайсысы ұнады,стикерді соған апарып жапыстырыңдар. -Олай болса,ұпайларымызды есептейік Дескриптор: -Балалар өз ойын жеткізеді -Ұлы даланың жеті қырын таниды -Топтық жұмыс орнайды |
- Есепті шығарады - кез келген санды 1 көбейтсек сол санның өзі шығатынын дәлелдейді. -Картадағы есептерді шығарады -Ұпай жинайды
Ереже жаттайды
Есепті шығарады. Сызба парақшалары таратылады (әр топқа)
Оқулықтағы сызба
Постер Интербелсенді тақтада бағанмен жазылып тұрады
Топта орындайды
«Қол шапалақтау»
Парақшалар таратылады
Қол шапалақтау
Топ басшыларынан топта кім жақсы жұмыс атқарғанын сұралады
Қол шапалақтау
Стикер жапыстырады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, карточка Оқулық |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия : «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 4-тапсырма. |
Рефлексия жасайды. |
|
|
І-топ

« »
ІІ-топ
«
»
ІІІ-топ
«
»
27:3=
тамырымен
6*3=
адам
3*9=
досымен
5*8=
мықты
9*5=
шағым қалдыра аласыз


















