|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№88 сабақ. 1 санымен байланысты көбейту мен бөлудің қасиеттері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.4. Санды 1-ге көбейту және бөлу жағдайларын әріпті теңдік түрінде:a∙1=a, a:1 =a көрсету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1 санымен байланысты көбейту мен бөлудің қасиеттерін түсінеді, есептеулерде қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: білімді,ізденімпаз ұрпақ Талап: салауатты өмір салтын ұстанады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 8-тапсырма А) Өрнектердің мәнін тап 64+8+26=90+8=98 (32+15)+25=40+32=72 Ә) Салыстыр а*2=2*a 7*2+7<7*7*4 200*4<4*300 b*3-b<b*2
Жаңа тақырып 1-тапсырма Көбейтуді қосумен алмастырып, көбейтінділердің мәндерін есепте 1 · 3 = 1 + 1 + 1 = 3; 3 · 1 = 3; 2 · 1 = 2; 1 · 2 = 1 + 1 = 2; 34 · 1 = 34; 1· 7 = 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 = 7. Қай көбейтіндіні қосумен алмастыруға болмайды? Неліктен?
Есіңде болсын!
ЕҚБ 2-тапсырма Мына өрнектердің мәндерін есепте, зертте: 26 · 1=26 (40 – 24) · 1=16 1 · (17 + 34)=51 1 · (37 + 3)=40
ЕБҚ 3-тапсырма Қалып қойған санды тап. Қорытынды жаса.
1
Топтық жұмыс 4-тапсырма Өрнектің мәнін тап 7*1=7 97:1=97 6:1=6 (0+1)*1=1 (35-13)*1=22 83:(19-18)=83 (64-60):1=4 (29+19)*1=48
«Нейрожаттығулар» әдісі
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Мәні бірдей әріпті өрнектер жұбын теріп жаз. 9×х=(8+1)×х х×7=(7-0)×х
ФС тапсырмасы 6-тапсырма Есепті шығар 1 топта-9 о. 4 топта-? о. Шешуі: 4 · 9=36 (о) Жауабы: Жарысқа барлығы 36 оқушы қатысты.
Топтық жұмыс 7-тапсырма Сантиметрмен өрнектеп шығар 6 дм 3 см+2 дм 8 см=8 дм 11 см=91 см 84 см- 5 дм 7 см=84см-57 см=27 см 3 дм 6 см:1=3 дм 6 см= 36 см 5 дм×2=10 дм=100 см
8-тапсырма Саралау тапсырмасы 1-деңгей. Есепте 13×1=13 16:1=16 (5+4)×1=9 (2×5):1=10 Теңдіктер құр 2-деңгей. а) (56-55)×13=13 3-деңгей. ә) (16-15)×4=4
10-тапсырма Шығармашылық тапсырма Ойлан,тап! 1 саны мен төмендегі әрбір санның қосындысының мәні артық па, көбейтіндісінің мәні артық па?
Үй жұмысы 9-тапсырма а) Есепте 18*(87-86)=18*1=18 1*(100-14)=1*86=86 (25+19):1=44:1=44 ә) САлыстыр 1*37<1+37 9:1=16-7 b-b<1
Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады
Өткенді пысықтайды
Есептеу жүргізеді
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Математика Бөлім: Санды және әріпті өрнектер.
Теңдеулер. Есептер. Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 2
сынып. Сабақтың
тақырыбы: №88 сабақ. 1 санымен
байланысты көбейту мен бөлудің
қасиеттері Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.2.1.4. Санды 1-ге көбейту
және бөлу жағдайларын әріпті теңдік түрінде:a∙1=a, a:1 =a
көрсету. Сабақтың
мақсаты 1 санымен байланысты көбейту
мен бөлудің қасиеттерін түсінеді, есептеулерде
қолданады Құндылықтар Талап: білімді,ізденімпаз
ұрпақ Талап: салауатты өмір салтын
ұстанады Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Өткенді
пысықтау 8-тапсырма А) Өрнектердің мәнін
тап 64+8+26=90+8=98 (32+15)+25=40+32=72 Ә)
Салыстыр а*2=2*a
7*2+7<7*7*4 200*4<4*300
b*3-b<b*2 Жаңа
тақырып 1-тапсырма Көбейтуді қосумен алмастырып,
көбейтінділердің мәндерін
есепте 1 · 3 = 1 + 1 + 1 =
3; 3 · 1 =
3; 2 · 1 =
2; 1 · 2 = 1 + 1 =
2; 34 · 1 =
34; 1· 7 = 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 +
1 = 7. Қай көбейтіндіні қосумен
алмастыруға болмайды?
Неліктен? Есіңде
болсын! ЕҚБ 2-тапсырма Мына өрнектердің мәндерін
есепте, зертте: 26 · 1=26 (40 – 24) ·
1=16 1 · (17 + 34)=51 1 · (37 +
3)=40 ЕБҚ 3-тапсырма
Қалып қойған санды
тап. Қорытынды жаса.
1 Топтық
жұмыс 4-тапсырма Өрнектің мәнін
тап 7*1=7
97:1=97 6:1=6
(0+1)*1=1 (35-13)*1=22
83:(19-18)=83 (64-60):1=4
(29+19)*1=48 «Нейрожаттығулар»
әдісі Жұптық
жұмыс 5-тапсырма Мәні бірдей әріпті өрнектер
жұбын теріп жаз. 9×х=(8+1)×х х×7=(7-0)×х ФС
тапсырмасы 6-тапсырма Есепті
шығар 1 топта-9
о. 4 топта-?
о. Шешуі: 4 · 9=36
(о) Жауабы: Жарысқа барлығы 36
оқушы қатысты. Топтық
жұмыс 7-тапсырма Сантиметрмен өрнектеп
шығар 6 дм 3 см+2 дм 8 см=8 дм 11
см=91 см 84 см- 5 дм 7 см=84см-57 см=27
см 3 дм 6 см:1=3 дм 6 см= 36
см 5 дм×2=10 дм=100
см 8-тапсырма Саралау
тапсырмасы 1-деңгей.
Есепте 13×1=13
16:1=16 (5+4)×1=9
(2×5):1=10 Теңдіктер
құр 2-деңгей. а)
(56-55)×13=13 3-деңгей. ә)
(16-15)×4=4 10-тапсырма Шығармашылық
тапсырма Ойлан,тап! 1 саны мен төмендегі әрбір
санның қосындысының мәні артық па, көбейтіндісінің мәні артық
па? Үй
жұмысы 9-тапсырма а)
Есепте 18*(87-86)=18*1=18 1*(100-14)=1*86=86 (25+19):1=44:1=44 ә)
САлыстыр 1*37<1+37 9:1=16-7 b-b<1 Кері
байланыс Бір-бірімен
амандасады Өткенді
пысықтайды Есептеу
жүргізеді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















