|
Бөлім : |
Ақпараттық этикет «Саяхат» |
|
|
Педагогтің аты-жөні : |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып : 1 |
Қатысушылар саны : |
Қатыспағандар саны : |
|
Сабақтың тақырыбы : |
Менің алғашқы программам |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.1.1 Алгоритм, әрекет және команда ұғымдарын түсіндіру. 1.3.1.2 Орындаушы және оның командалар жүйесін анықтап алгоритм құру 1.3.1.3 Алгоритм түрлерін өмірмен байланыстырып мысалдар келтіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Информатика кабинетінде қауіпсіздік ережелерін сақтау ; Интернет желісінде қауіпсіздікті сақтау. |
|
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
Қ/б бағалау |
Слайд оқулық |
|
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Жаңа сабақ. Программа ұғымына түсініктеме беру. Оқушыларға өз кабинетінен шығып информатика кабинетіне қалай келгенін сұрау. Осы мысал арқылы алгоритмнің анықтамасын түсіндіру. Кез келген істі рет-ретімен әрекет жасайсың. Ол алгоритм деп аталады.
Мысалдағы әрекеттер тізбектей орындалып тұр. Оны сызықтық алгоритм дейміз. Осындай программаның бірі Scratch ойын программалау ортасымен танысайық.
Дәптермен жұмыс
Компьютермен жұмыс.
Сабақты бекіту
|
Оқушылар мұғалімнің нұсқаулығымен информатика кабинетіне келу алгоритімін айтады.
Оқушылар алгоритімге мысал келтіре алады.
Оқушылар Scratch ойын программалау ортасымен танысады.
Блоктармен Спрайттарды ажырата алады.
Оқушылар жаңа тақырып бойынша дәптермен жұмыс жасайды
Оқушылар мұғалімнің нұсқаулығымен компьютерді қосып Scratch програмасын ашады.
Мақтақыз ертегісіндегі сызықтық алгоритм қолданылған жерді талдап айтады.
|
Жарайсыңдар!
Өте жақсы!
Дұрыс Жақсы жауап болды.
Жарайсың!
Саған 5 жұлдыз!
Тамаша!
Жарайсыңдар |
Слайд Оқулық
Слайд Оқулық Жұмыс дәптері
Слайд Оқулық Жұмыс дәптері
Слайд Оқулық Жұмыс дәптері
Слайд Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Үйге тапсырма : «Сабаққа дайындалу» алгоритімін жазып келу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып 5 сабақ Менің алғашқы программам ҚМЖ
1 сынып 5 сабақ Менің алғашқы программам ҚМЖ
|
Бөлім : |
Ақпараттық этикет «Саяхат» |
|
|
Педагогтің аты-жөні : |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып : 1 |
Қатысушылар саны : |
Қатыспағандар саны : |
|
Сабақтың тақырыбы : |
Менің алғашқы программам |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.1.1 Алгоритм, әрекет және команда ұғымдарын түсіндіру. 1.3.1.2 Орындаушы және оның командалар жүйесін анықтап алгоритм құру 1.3.1.3 Алгоритм түрлерін өмірмен байланыстырып мысалдар келтіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Информатика кабинетінде қауіпсіздік ережелерін сақтау ; Интернет желісінде қауіпсіздікті сақтау. |
|
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
Қ/б бағалау |
Слайд оқулық |
|
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Жаңа сабақ. Программа ұғымына түсініктеме беру. Оқушыларға өз кабинетінен шығып информатика кабинетіне қалай келгенін сұрау. Осы мысал арқылы алгоритмнің анықтамасын түсіндіру. Кез келген істі рет-ретімен әрекет жасайсың. Ол алгоритм деп аталады.
Мысалдағы әрекеттер тізбектей орындалып тұр. Оны сызықтық алгоритм дейміз. Осындай программаның бірі Scratch ойын программалау ортасымен танысайық.
Дәптермен жұмыс
Компьютермен жұмыс.
Сабақты бекіту
|
Оқушылар мұғалімнің нұсқаулығымен информатика кабинетіне келу алгоритімін айтады.
Оқушылар алгоритімге мысал келтіре алады.
Оқушылар Scratch ойын программалау ортасымен танысады.
Блоктармен Спрайттарды ажырата алады.
Оқушылар жаңа тақырып бойынша дәптермен жұмыс жасайды
Оқушылар мұғалімнің нұсқаулығымен компьютерді қосып Scratch програмасын ашады.
Мақтақыз ертегісіндегі сызықтық алгоритм қолданылған жерді талдап айтады.
|
Жарайсыңдар!
Өте жақсы!
Дұрыс Жақсы жауап болды.
Жарайсың!
Саған 5 жұлдыз!
Тамаша!
Жарайсыңдар |
Слайд Оқулық
Слайд Оқулық Жұмыс дәптері
Слайд Оқулық Жұмыс дәптері
Слайд Оқулық Жұмыс дәптері
Слайд Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Үйге тапсырма : «Сабаққа дайындалу» алгоритімін жазып келу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




















