|
Білім беру ұйымының атауы : |
Д.А.Қонаев атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім : |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кадирова Карлыгаш Талгатовна |
|||||
|
Күні: |
27.01.2026 |
|||||
|
Сынып:1ә |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 17 Жуан және жіңішке жұп дауыстылар.Қазақстанның Туы мен Гимні |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.2.5.1 мұғалімнің қолдауымен мәтіннің,сюжетті суреттің мазмұнын бойынша сұрақ қою,сұраққа жауап беру 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазу 1.2.8.2 дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату,дауысты дыбыстар жуан және жіңішке болып бөлінетінін түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: Құндылық: |
Оқушылар тірек сызба мен сюжетті суреттерді пайдаланып, оқиғаның ретін сақтай отырып, мазмұндайды.Мәтін бойынша бір-біріне сұрақ қойып жауап береді Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп,есте сақтау арқылы жазады Оқушылар сөздердегі дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратып, дауысты дыбыстарды жуан және жіңішке деп дұрыс топтастырады. Ай құндылығы: заң және тәртіп айы Апталық дәйек сөз: «Тәртіпсіз ел болмайды» Мектепте, қоғамда этикалық және құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 10мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Психологиялық ахуал Жігерлендіру Ай құндылығы: заң және тәртіп айы Апталық дәйек сөз: «Тәртіпсіз ел болмайды» Құндылық: Мектепте, қоғамда этикалық және құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу «Оюлар әдісі» арқылы өткен сабақты пысықтау.
1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріп дегеніміз не? 3.Қосарлы дыбыстарды ата? 4.У дыбысын қай дыбысқа жататынын қалай ажыратамыз? 5.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 6.Жуан дауыстыларды ата? |
Өткенге шолу жасайды |
«Асықтар» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді «Асықтар» әдісі
|
Слайд
Ауызша
Ауызша Интерактивті тақта |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Сабақтың тақырыбы: 17-сабақ . Жуан және жіңішке жұп дауыстылар.Қазақстанның Туы мен Гимні Сабақтың мақсаты түсіндіріледі. Бейнебаян Мұғалімнің түсіндірмесі 1-жаттығу.Оқулықпен жұмыс.Мәтінді түсініп оқы.Стоп әдісімен тізбектей оқиды. ЖИ
Туымыздың түсі қандай? Туда не бейнеленген? Гимнді жатқа білесің бе? 2-жаттығу.Дәптермен жеке жұмыс.Өлеңді көшіріп жаз.
Сергіту сәті |
Сабақтың мақсаты түсінеді
Оқылым дағдысын орындайды Мұқият тыңдайды
Тыңдалым, айтылым дағдысын орындайды
Дәптермен жұмыс жасайды Жазылым дағдысын орындайды
Сергіту сәтін орындайды |
Дескриптор: Оқушылар тірек сызба мен сюжетті суреттерді пайдаланып, оқиғаның ретін сақтай отырып, мазмұндайды.Мәтін бойынша бір-біріне сұрақ қойып жауап береді «Асықтар» әдісі
Дескриптор: - Өлеңді көшіріп жазады «Асықтар» әдісі
|
Оқулық,
Бейнебаян
Оқулық,
Оқулық Дәптер
музыка |
||
|
10мин |
Топтық жұмыс ұйымдастырамын Жуан, жіңішке жұп даусты сөздерді сәйкестендіреді 2-ші топтық жұмыс. «Қазақстан тәттісі» әдісі Жуан және жіңішке жұп дауысты сөздерді сәйкестендіріңдер 3-ші топтық жұмыс. «Құмара» әдісі Жуан және жіңішке айтылатын сөздерді ажыратыңдар |
Топтық жұмыстарды орындайды |
Дескриптор: 1-ші топ Дыбыстарды ажыратады 2-ші топ Жуан және жіңішке дауыстыларды сәйкестендіреді 3-ші топ Жуан және жіңішке дауыстыларды ажыратады |
қима қағаздар Дидактикалық тапсырма |
||
|
10 мин |
Саралау тапсырмасы: Жұптық жұмысы. «Торсық
әдісі» Қалыптастырушы тапсырма Cөзді әріп, дыбыс және буын бойынша ,берілген сөзге дыбыстық талдау жасаңдар Саралау тәсілі: әр түрлі қ абілеттегі оқушыларды жұптастырамын. Бір-біріне қолдау көрсете отырып, ынтымақтаса тапсырманы орындайды. Сөйлеуге уақыт беріледі. Жұбы қолдау көрсетеді. Жұпқа біріге отырып тапсырманы ынтымақтастықта орындайды, құрмет көрсетуге дағдылана бастайды.
Қорытындылау
Викторина әдісі.Жуан және жіңішке жұп сөздерді сәйкестендіріңдер
|
Тапсырманы жұппен орындайды |
Дескриптор: Cөзді әріп, дыбыс және буын бойынша ,берілген сөзге дыбыстық талдау жасайды «Асықтар» әдісі
Дескриптор: Жуан және жіңішке жұп сөздерді сәйкестендіреді
Ауызша мадақтау» әдісі Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Торсық Дидактикалық тапсырма
Интерактивті тақта https://wordwall.net/resource/76555712 |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс ЖИ.Қазақша робот әдісі -Түсіндім -Сұрағым бар -Түсінбедім |
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Сабаққа белсене қатысқан оқушыларға жұлдыздар беріледі. |
Интерактивті тақта |
||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: П.П.Рахметов
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып Ана тілі пәнінен "Жуан және жіңішке жұп дауыстылар"
1 сынып Ана тілі пәнінен "Жуан және жіңішке жұп дауыстылар"
|
Білім беру ұйымының атауы : |
Д.А.Қонаев атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім : |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кадирова Карлыгаш Талгатовна |
|||||
|
Күні: |
27.01.2026 |
|||||
|
Сынып:1ә |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 17 Жуан және жіңішке жұп дауыстылар.Қазақстанның Туы мен Гимні |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.2.5.1 мұғалімнің қолдауымен мәтіннің,сюжетті суреттің мазмұнын бойынша сұрақ қою,сұраққа жауап беру 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазу 1.2.8.2 дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату,дауысты дыбыстар жуан және жіңішке болып бөлінетінін түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: Құндылық: |
Оқушылар тірек сызба мен сюжетті суреттерді пайдаланып, оқиғаның ретін сақтай отырып, мазмұндайды.Мәтін бойынша бір-біріне сұрақ қойып жауап береді Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп,есте сақтау арқылы жазады Оқушылар сөздердегі дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратып, дауысты дыбыстарды жуан және жіңішке деп дұрыс топтастырады. Ай құндылығы: заң және тәртіп айы Апталық дәйек сөз: «Тәртіпсіз ел болмайды» Мектепте, қоғамда этикалық және құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 10мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Психологиялық ахуал Жігерлендіру Ай құндылығы: заң және тәртіп айы Апталық дәйек сөз: «Тәртіпсіз ел болмайды» Құндылық: Мектепте, қоғамда этикалық және құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу «Оюлар әдісі» арқылы өткен сабақты пысықтау.
1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріп дегеніміз не? 3.Қосарлы дыбыстарды ата? 4.У дыбысын қай дыбысқа жататынын қалай ажыратамыз? 5.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 6.Жуан дауыстыларды ата? |
Өткенге шолу жасайды |
«Асықтар» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді «Асықтар» әдісі
|
Слайд
Ауызша
Ауызша Интерактивті тақта |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Сабақтың тақырыбы: 17-сабақ . Жуан және жіңішке жұп дауыстылар.Қазақстанның Туы мен Гимні Сабақтың мақсаты түсіндіріледі. Бейнебаян Мұғалімнің түсіндірмесі 1-жаттығу.Оқулықпен жұмыс.Мәтінді түсініп оқы.Стоп әдісімен тізбектей оқиды. ЖИ
Туымыздың түсі қандай? Туда не бейнеленген? Гимнді жатқа білесің бе? 2-жаттығу.Дәптермен жеке жұмыс.Өлеңді көшіріп жаз.
Сергіту сәті |
Сабақтың мақсаты түсінеді
Оқылым дағдысын орындайды Мұқият тыңдайды
Тыңдалым, айтылым дағдысын орындайды
Дәптермен жұмыс жасайды Жазылым дағдысын орындайды
Сергіту сәтін орындайды |
Дескриптор: Оқушылар тірек сызба мен сюжетті суреттерді пайдаланып, оқиғаның ретін сақтай отырып, мазмұндайды.Мәтін бойынша бір-біріне сұрақ қойып жауап береді «Асықтар» әдісі
Дескриптор: - Өлеңді көшіріп жазады «Асықтар» әдісі
|
Оқулық,
Бейнебаян
Оқулық,
Оқулық Дәптер
музыка |
||
|
10мин |
Топтық жұмыс ұйымдастырамын Жуан, жіңішке жұп даусты сөздерді сәйкестендіреді 2-ші топтық жұмыс. «Қазақстан тәттісі» әдісі Жуан және жіңішке жұп дауысты сөздерді сәйкестендіріңдер 3-ші топтық жұмыс. «Құмара» әдісі Жуан және жіңішке айтылатын сөздерді ажыратыңдар |
Топтық жұмыстарды орындайды |
Дескриптор: 1-ші топ Дыбыстарды ажыратады 2-ші топ Жуан және жіңішке дауыстыларды сәйкестендіреді 3-ші топ Жуан және жіңішке дауыстыларды ажыратады |
қима қағаздар Дидактикалық тапсырма |
||
|
10 мин |
Саралау тапсырмасы: Жұптық жұмысы. «Торсық
әдісі» Қалыптастырушы тапсырма Cөзді әріп, дыбыс және буын бойынша ,берілген сөзге дыбыстық талдау жасаңдар Саралау тәсілі: әр түрлі қ абілеттегі оқушыларды жұптастырамын. Бір-біріне қолдау көрсете отырып, ынтымақтаса тапсырманы орындайды. Сөйлеуге уақыт беріледі. Жұбы қолдау көрсетеді. Жұпқа біріге отырып тапсырманы ынтымақтастықта орындайды, құрмет көрсетуге дағдылана бастайды.
Қорытындылау
Викторина әдісі.Жуан және жіңішке жұп сөздерді сәйкестендіріңдер
|
Тапсырманы жұппен орындайды |
Дескриптор: Cөзді әріп, дыбыс және буын бойынша ,берілген сөзге дыбыстық талдау жасайды «Асықтар» әдісі
Дескриптор: Жуан және жіңішке жұп сөздерді сәйкестендіреді
Ауызша мадақтау» әдісі Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Торсық Дидактикалық тапсырма
Интерактивті тақта https://wordwall.net/resource/76555712 |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс ЖИ.Қазақша робот әдісі -Түсіндім -Сұрағым бар -Түсінбедім |
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Сабаққа белсене қатысқан оқушыларға жұлдыздар беріледі. |
Интерактивті тақта |
||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: П.П.Рахметов
шағым қалдыра аласыз


















