|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 4-бөлім. Бізді қоршаған әлем |
|||||||
|
Күні : 03.12.2024 |
Педагогтің аты-жөні: Ауелбекова Б.К. |
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 9. Аңдар |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
1.1.3.1 тыңдаған мәтіннің (ұзақтығы 0,5- 1 мин шамасында) мазмұны бойынша мұғалімнің қолдауымен сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау 1.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар (кім? не? қандай? қанша?) қою және қысқаша жауап беру 1.5.1.1 мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша тілде қолдану |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Аңдарды атай алады, 20-ға дейін санауды үйренеді. Оқушылардың басым бөлігі: Қандай аң екенін, оның санын айта алады. Тақырып көлемінде өзара сұрақ-жауапқа қатыса алады. Кейбір оқушылар: Басқа да аң атауларын біледі, олардың атауларын өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. .. Сәлеметсіңдер ме, балалар! - Қалдарың қалай? - Көңіл - күйлерің қалай? - ... Өте жақсы, балалар Жарайсыңдар балалар, отыра қойыңдар! Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Тыңдалым. 1- тапсырма Тыңда. Суретке қара. Қайтала. Тыңдалым Айтылым. 2-тапсырма Тыңда, қайтала. Үлгі бойынша айт. Видеороликтен аңдардың сұлбасын орнына қояды Балалар аңдар адасып кетіпті, оларды үйіне оралу үшін көмектесейік аю, қоян, түлкі Балалар өзенге келдік өзеннен өту үшін мына тапсырмларды орындасақ өтеміз Балалар кірпіге саңырауқұлаққа баруға, керікке өз баласына баруға көмектесейік «Суретті сөзжұмбақ шешейік» Балаларға құтқарушылар деген суреттер беріліп отырады Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі |
Тыңдалым,айтылым. Арыстан- лев - lion Керік – жираф Піл – слон - elephant Түлкі – лиса Қасқыр – волк - wolf Қоян – заяц Кірпі – ежик Айтылым 1. Мұғалім дауыстап оқиды 2. Мұғалім оқушыларды тізбектеп сұрайды, дұрыс айтуларын қадағалайды. 3. Сөздерді пайдалана отырып, сөз тіркестер, сөйлемдер құрастыру Тыңдайық
Бұл не? Бұл- арыстан.
Оқушылар ия деп жауап береді балалар адасқан жануарларды тауып, қазақша атын атайды Оқушылар анасына төлін табу керек Бұл кірпі, бұл кірпінің анасы Оқушылар қағазға кірпінің, керіктің жолын іздейді Айтайық Оқушылар 10-ға дейінгі сандарды қайталайды және мұғалім 11-ден 20-ға дейін санауды үйретеді. Айтылым
|
«Табыс баспалдағы»
Дескриптор: -Жануарларды әр жерден тауып атайды Өзеннен өту тапсырмасын орындайды
«Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескрипторлары: - сөйлесу үлгісі бойынша өз суреті туралы сөйлей алады - тыңдаған сандарды дұрыс қайталайды - сөз тіркестер, сөйлемдер құрастырады
|
Оқулық
сөздік слайд
Үлестірмелі қағаздар
слайд
Үлестірмелі қағаз |
||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 4-тапсырма |
|
||||||
|
Кері байланыс «Үш шапалақ» |
|
|
||||||
|
Бағалау |
|
|||||||
|
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1-сынып "Аңдар"
1-сынып "Аңдар"
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 4-бөлім. Бізді қоршаған әлем |
|||||||
|
Күні : 03.12.2024 |
Педагогтің аты-жөні: Ауелбекова Б.К. |
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 9. Аңдар |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
1.1.3.1 тыңдаған мәтіннің (ұзақтығы 0,5- 1 мин шамасында) мазмұны бойынша мұғалімнің қолдауымен сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау 1.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар (кім? не? қандай? қанша?) қою және қысқаша жауап беру 1.5.1.1 мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша тілде қолдану |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Аңдарды атай алады, 20-ға дейін санауды үйренеді. Оқушылардың басым бөлігі: Қандай аң екенін, оның санын айта алады. Тақырып көлемінде өзара сұрақ-жауапқа қатыса алады. Кейбір оқушылар: Басқа да аң атауларын біледі, олардың атауларын өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. .. Сәлеметсіңдер ме, балалар! - Қалдарың қалай? - Көңіл - күйлерің қалай? - ... Өте жақсы, балалар Жарайсыңдар балалар, отыра қойыңдар! Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Тыңдалым. 1- тапсырма Тыңда. Суретке қара. Қайтала. Тыңдалым Айтылым. 2-тапсырма Тыңда, қайтала. Үлгі бойынша айт. Видеороликтен аңдардың сұлбасын орнына қояды Балалар аңдар адасып кетіпті, оларды үйіне оралу үшін көмектесейік аю, қоян, түлкі Балалар өзенге келдік өзеннен өту үшін мына тапсырмларды орындасақ өтеміз Балалар кірпіге саңырауқұлаққа баруға, керікке өз баласына баруға көмектесейік «Суретті сөзжұмбақ шешейік» Балаларға құтқарушылар деген суреттер беріліп отырады Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі |
Тыңдалым,айтылым. Арыстан- лев - lion Керік – жираф Піл – слон - elephant Түлкі – лиса Қасқыр – волк - wolf Қоян – заяц Кірпі – ежик Айтылым 1. Мұғалім дауыстап оқиды 2. Мұғалім оқушыларды тізбектеп сұрайды, дұрыс айтуларын қадағалайды. 3. Сөздерді пайдалана отырып, сөз тіркестер, сөйлемдер құрастыру Тыңдайық
Бұл не? Бұл- арыстан.
Оқушылар ия деп жауап береді балалар адасқан жануарларды тауып, қазақша атын атайды Оқушылар анасына төлін табу керек Бұл кірпі, бұл кірпінің анасы Оқушылар қағазға кірпінің, керіктің жолын іздейді Айтайық Оқушылар 10-ға дейінгі сандарды қайталайды және мұғалім 11-ден 20-ға дейін санауды үйретеді. Айтылым
|
«Табыс баспалдағы»
Дескриптор: -Жануарларды әр жерден тауып атайды Өзеннен өту тапсырмасын орындайды
«Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескрипторлары: - сөйлесу үлгісі бойынша өз суреті туралы сөйлей алады - тыңдаған сандарды дұрыс қайталайды - сөз тіркестер, сөйлемдер құрастырады
|
Оқулық
сөздік слайд
Үлестірмелі қағаздар
слайд
Үлестірмелі қағаз |
||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 4-тапсырма |
|
||||||
|
Кері байланыс «Үш шапалақ» |
|
|
||||||
|
Бағалау |
|
|||||||
|
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз














