Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
1-сынып дүниетану
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім |
“Саяхат”, “Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті” |
||||
Пәні: |
Дүниетану |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Ежелгі адамдар қандай болған? |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.1.1 көрнекі материалдарды зерделеу арқылы ежелгі адамдардың өмірі туралы әңгімелеу |
||||
Сабақтың мақсаты |
Ежелгі адамдардың кәсібімен танысу Ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың сырт келбеті мен кәсібін салыстыру |
||||
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Ой қозғау» Ежелгі адамдар дегенде көз алдыларыңа не селестейді? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Ежелгі адамдардың немен айналысқанын білесің Ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың сырт келбетін және кәсібін салыстыруды үйренесің
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Венн диаграммасы» әдісі Суретке қара. Ежелгі адамдардың қазіргі адамдардан қандай айырмашылықтары бар? Ежелгі адамдар қандай іспен айналысқанын айт. Дескриптор: -ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың айырмашылықтарын жазады - ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың ұқсастықтарын жазады - ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың ортақ қасиетін жазады -ежелгі адамдардың айналысқан ісін суреттейді |
Сұраққа жауап береді
1.ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың айырмашылықтарын жазады 2.ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың ұқсастықтарын жазады 3.ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың ортақ қасиетін жазады 4.ежелгі адамдардың айналысқан ісін суреттейді
|
Мадақтау Қолсағаттың корпусын алға жылжыту |
Оқулық 49-50 бет Таратпа қаламсап Қолсағат |
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Ойлан,бөліс» әдісі Суретке қара. Зілді жалғыз адам аулай ала ма? Ежелгі аңшылардың зілді қалай аулағанын жорамалдап айт. Дескриптор: -зілдің не екенін анықтайды -зілді жалғыз адам аулау мүмкіндігі туралы ойын айтады -себебін түсіндіреді -аңшылардың зілді аулау әдісі туралы ойын айтады |
1. зілдің не екенін анықтайды 2.зілді жалғыз адам аулау мүмкіндігі туралы ойын айтады 3.себебін түсіндіреді 4.аңшылардың зілді аулау әдісі туралы ойын айтады |
«Комментарий» арқылы «Басбармақ» арқылы |
Оқулық 50- бет |
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Қорытындыла» әдісі Ежелгі адамдардың аңшылық, терімшілік кәсібі қазір бар ма? Мысалдар келтір Дескриптор: - қазіргі кездегі аңшылық кәсіпті сипаттайды - қазіргі кездегі терімшілік кәсіпті сипаттайды |
1. қазіргі кездегі аңшылық кәсіпті сипаттайды 2.қазіргі кездегі терімшілік кәсіпті сипаттайды |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау |
Сурет дәптер Түрлі –түсті қарындаш |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Кері байланыс «Сыныптан шығу билеті» әдісі Ежелгі адамдар қандай болған? Олар немен айналысқан? Шапқының көмегімен не істеуге болады?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға
дейін цифр жазылған қолсағат< Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |