Материалдар / 1 сынып Киллограм

1 сынып Киллограм

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ , сапалы жасанды интеллект курсына қатысу үшін 87473302681
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қазан 2024
114
0 рет жүктелген
900 ₸
Бүгін алсаңыз
+45 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +45 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:


Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысқандардың саны

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ауыр,жеңіл. Килограмм. Өнім жинауға көмектесемін

Оқу жоспарына сай оқу мақсаты:

1.1.3.1. ұзындық/масса/көлем (сыйымдылық) шамаларын ажырату,оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшем жүргізу;

1.1.3.3. ұзындық (см,дм) масса (кг) көлем (сыйымдылық) (л) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амадарын орындау

Сабақтың мақсаты

Масса өлшем бірлігі киллограммен танысады;

Сыйымдылық шамаларын ажыратуды үйренеді;

Құндылықтар

Еңбек пен шығармашылық

Басқаның еңбегін сыйлау;

Шығармашылықпен айналысу;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут












Өткен сабақты пысықтау

5 минут




















Сабақтың ортасы

20 минут





































































Сергіту сәті

2 минут









































Сабақты қорыту

8мин
































Кері байланыс

5 минут


Амандасады

Ортаға шеңбер құрып тұрады:

Бір – біріне тілегі:

Сәттілік тілеймін саған,

Сәттілік тілеймін өзіме,

Сәттілік тілеймін бәрімізге!


Сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді:


1 – топ «Ауыр»

2 – топ «Жеңіл»

3 – топ «Таразы»




Балалар, айтыңдаршы, біз өткен сабақта қандай тақырыпты өттік?


«Бала батыр» әдісі


1) 10 см – 1см = 9 см

2) 10 см – 2 см= 8см

3) 10см – 3см=7 см

4) 10 см – 4см=6см

5) 10 см – 5 см= 5см

6) 10 см – 6 см=4 см

7) 10 см – 7 см =3 см

8) 10 см – 8 см =2 см

9) 10 см – 9 см=1 см


Жарайсыңдар!


  1. -Балалар, айтыңдаршы, сендер дүкенге кіммен барасыңдар?

  • Бүгін қане бірге дүкенге барайық:

  • Керек заттар:

Таразы 2 түрлі

Алма, кәмпит,пішінәй

(Оқушыларды тақтаға шығара отырып, заттарды бірге өлшейді)


  • Балалар, массаны таразымен өлшейді;

  • Таразы - дененің массасын оған әсер етуші ауырлық күшінің көмегімен анықтайтын құрал.[1] Таразының үй жағдайында пайдалану үшін қолға ұстайтын, қабырғала ілетін және стол не еденге қоятын түрлері шығарылады. Пайдалануға ыңғайлы, ықшам, құрылымы қарапайым келеді.

  • Масса – бұл шама. Ал килограм – массаның өлшем бірлігі. Килограммды – кг деп қысқартып жазамыз;

  • Қане, білімімізді толықтырып алу үшін видео көрейік:

https://youtu.be/p02FGHU_jwE?si=YrMoxtgttQ5G6mLI



1 – тапсырма (жеке жұмыс)

«Ауыр» немесе «жеңіл»

Функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма

Саралау – диалог

https://wordwall.net/play/80347/462/113


  1. Піл ауыр ма жылқы ауыр ма?(піл)

  2. Мысық ауыр ма тышқан ауыр ма? (мысық)

  3. 1 кг қант ауыр ма 1 кг тұз ауыр ма? (екеуі де тең)

  4. Бұлт жеңіл ме,шар жеңіл ме? (шар)

  5. Қайсысы жеңіл? 5 кг алма 4 кг алмұрт (4 кг алмұрт)

  6. Алмастың салмағы 10 кг қарындасы Айшаның салмағы 5 кг. Кім ауыр? (Алмас)

  7. Салыстыр: су сиыр үлкен бе әлде кірпі үлкен бе? (су сиыр)

  8. Айнұрдың қолдорбасында 8 кг кітап бар. Әсемнің қолдорбасында 6 кг кітап бар. Кімдікі жеңіл? (Әсем)



2 – тапсырма (жұптық жұмыс)

А) Салыстырыңдар;

Үлкен немесе кіші белгісін қойыңдар;


Ә)




СЕРГІТУ СӘТІ (оюлар биі)





3 – тапсырма (топтық жұмыс)

Балалар, бүгін біз өнім жинауға шығайық;
Сыныпта әр топтың өз алма ағашы өсіп тұр. Сол алма ағашындағы алмаларда сендерге тапсырмаларым бар. Есептерді дұрыс шығарсаңдар өнімді әр топ өз себетіне салуға мүмкіндік бар;

Қай топтың себеті тезірек толады екен? Кеттік!

Есептерді шығара отырып, әр топ өз себетіне алмаларды жинайды;

Қай топта дұрыс жауап көп, сол топтық себеті тезірек толады;


1 – топ

  1. 2 кг + 5 кг= 7кг

  2. 5 кг + 3 кг = 8кг

  3. 8 кг - 1кг = 9кг

  4. 9 кг + 1 кг = 10кг

  5. 6 кг + 4кг =10кг

  6. 8 кг + 1 кг = 9 кг


2 – топ

  1. 8 кг – 4 кг= 4 кг

  2. 7 кг – 2кг= 5кг

  3. 5 кг – 2 кг= 3 кг

  4. 3 кг – 1кг= 2кг

  5. 9 кг – 8 кг= 1 кг

  6. 6 кг – 4 кг= 2 кг


3 – топ

Салыстыр:

  1. 10 кг > 4 кг

  2. 5 кг < 6 кг

  3. 3 кг = 3кг

  4. 7 кг < 10 кг

  5. 4 кг < 6 кг

  6. 2 кг < 8 кг




4 – тапсырма

«Ауыр» немесе «жеңіл»

Балалар берілген заттарды ауыр немесе жеңіл екенін анықтауы керек;

Тарызға сала отырып, есептеулері керек




«Таразыдағы жемістер» әдісі арқылы кері байланыс береді



Амандасады



Сабаққа сәттілік тілейді;










Сантиметрге байланысты есептерді шығарады











Дүкен ішіндегі заттардың салмағын біледі







Мұғаліммен бірге заттарды өлшейді




Таразымен танысады










Жаңа өлшем массасы – килограмм туралы жаңа ақпарат алады










Видео тамашалайды







Берілген сұрақтарға жауап береді




Аталған екі затты салыстыра отырып, ауыр немесе жеңіл екендігін айтады















Жұптық жұмыста берілген тапсырмада «<»

немесе «>» белгісін қояды




Сергіту сәтіне қатысады






Топтық жұмыста әр топ берілген амаларды есептейді;




Дұрыс жауап берсе әр топ өз себетіне апарып салады






Алу амалына берілген есептерді шығарады









Үлкен немесе кіші салыстырады





Қайсысы ауыр?

Қайсысы жеңіл?


Суреттерді салыстырып, салмағына қарай ауыр немесе жеңіл екенідігін айтады





































Оқушылар дұрыс жауаптары үшін жемістермен марапатталады






Дескриптор:

Есептерді дұрыс шығарады;
ҚБ:
Тамаша!

Жарайсың!















































Дескриптор:
Заттарды дұрыс салыстырып, сұрақтарға жауап береді;
ҚБ:
Өте жақсы!

Керемет!





















Дескриптор:

Тапсырмада «<»

немесе «>» белгісін дұрыс қояды;

ҚБ:
керемет!

Жарайсың!





















Дескриптор:

Алу, қосу, үлкен, кіші амаларына берілген есептерді дұрыс шығарады;

ҚБ:
Керемет!

Жарайсың!




















Дескриптор:

Берілген заттардың ауыр немесе жеңіл екенін табады;
ҚБ:
керемет!

Тамаша!


Слайд



Жемістер көкөністер










Презентациялық жұмыс













Таразы түрлері




Дүкен

Тәттілер

















https://youtu.be/p02FGHU_jwE?si=YrMoxtgttQ5G6mLI





https://wordwall.net/play/80347/462/113
























Рисунок 1




Музыка















Себет


Алмалар


Ағаш
























































































































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ