Материалдар / 1 сынып математика 74-сабақ есептер шығару ашық сабақ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

1 сынып математика 74-сабақ есептер шығару ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
адасқан буындар әдісі, спиннер әдісі, кері байланысқа гүлге су құю әдісі пайдаланылған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Қазан 2023
1433
12 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

Саяхат. Салт – Дәстүр және ауыз әдебиет.

Педагогтің Т.А.Ә.

Мұрат Қ.А.

Күні:

24. 01.2023 ж

Сынып: 1 Б

Қатысушылар саны: 24

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

74 сабақ

Есептер шығару

Қалаға саяхат жасау

( Математика 2 -бөлім. Оқулық 24 – 25 бет «Алматы кітап» баспасы, 2021ж. )

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.1.4 санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару.

Сабақтың мақсаты

  • Санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі\уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың

басы



Ұйымдастыру кезеңі

1.Оқушылармен амандасу

2.Оқушыларды түгендейді

3.Көңіл - күйіміз қалай?

4.Ендеше сабағымызды бастайық?

1.Оқушылар мұғаліммен амандасады

2.Кезекші оқушыларды түгендейді

3.Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай!

4.Оқушылар сабаққа зейінін салады.


Керемет!

Рисунок 1

ұйымдастыру


Ұжым ережесі






Алдағы білім

10 минут


Ұжымдық жұмыс ережесі

TextBox 1

  • Сабақта бір-бірімізді: Сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Сабақта уақытты: Үнемдейміз!

  • Сабақта тапсырмаларды: Нақты, дәл жауап береміз!

  • Сабаққа қатысқанда: Шапшаңдықты, тапқырлықты көрсетеміз!

Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз.


73 сабақ «Есептер шығару» 22 бет 2 есеп Амалдардың белгісіз компоненттерін ата және жаз. «Спиннер» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру

Рисунок 4

Дескриптор

  • Қосынды және айырма жазады

  • Мәнін табады


Ұжымдық жұмыс ережесін сақтайды












  • Есепті шығарады

6 + 3 = 9 80 - 50 = 30

5 + 5 = 10 90 - 80 = 10

8 + 1 = 9 10 6 = 4

10 – 1 = 9 90 - 10 = 80

60 + 20 = 80







Керемет!













Белсенділік танытқан оқушыларды

«Мадақтау сөз»

Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!






ұжым











image5.jpeg 1

оқулық

23 -бет

image11.jpeg 1

дәптер

Сабатың басы





Жаңа сабақ









Ұжымдық жұмыс

1Рисунок 8 0 минут





Тақырыпты ашу «Адасқан буындар» әдісі


Қаңтардың 24 –і

Сынып жұмыс

74 сабақ

Есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

  • Есептер шығарасың

Жаңа сабақ бойынша видеоролик көрсетіледі.


1 тапсырма

Ұжымдық жұмыс

Тыңдалым; Айтылым;

«Ынталандыру» әдісі

24 бет 1 есеп Есептер шығар

  • Цирк аренасында үйретілген иттер өнер көрсетті. Олар 5 қызыл доп, одан 3- еуі артық жасыл доп болды. Үйретілген иттерде жасыл доп нешеу?

Рисунок 5

  • Дескриптор:

  • Есепті оқиды

  • Шартын, сұлбасын толтырады


  • Буындар арқылы жаңа тақырыпты табады.




  • Күн ретін айтады


  • Сабақ мақсатын меңгереді


Видеоролик көреді.

Жаңа тақырыпты түсінеді.







  • Есепті шығарады

Қызыл доп - 5 дана

Жасыл доп - ?дана 3 дана

Шешуі: 5 + 3 = 8д.

Жауабы: жасыл доп 8 дана

















Белсенділік танытқан оқушыларға

«Мадақтау сөз»

Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!





















image5.jpeg 2

Оқулық

24 бет











Сабақтың ортасы

Тәжірибе

Ұжымдық жұмыс

15 минут

Рисунок 10

2 тапсырма

Ұжымдық жұмыс

Тыңдалым; Айтылым; Жазылым;

«Мәнін тап» әдісі

25 бет 2 есеп Есептерді шығар

А) Суретші 7 қызғалдақ пен одан 2 – еуі артық гүлкекіренің суретін салды. Суретші неше гүлкекіренің суретін салды?


Ә) Суретші 9 гүлкекіре мен одан 2 – еуі кем қызғалдақтың суретін салды. Суретші неше қызғалдақтың суретін салды?



Б) Айжан мектеп ауласына 9 қызыл раушан гүлін, одан

1-еуі кем сары раушан гүлін отырғызды.Айжан мектеп ауласына неше сары раушан гүлін отырғызды?

  • Дескриптор:

  • Есепті оқиды

  • Шартын, сұлбасын толтырады

25 бет 3 есеп

Есептің шартын толықтырып, берілуін қысқаша жаз.

Хайуанаттар бағында 3 ересек маймыл мен олардан 2-еуі .... кішкентай маймыл бар.

Хайуанаттар бағында қанша кішкентай маймыл бар?

Рисунок 6

Дескритор:

  • Есептің шартын толықтырады

  • Берілуін қысқаша жазады






  • Есепті шығарады

Қ – 7 дана

Г - ? дана, 2 артық

Шешуі: 7 + 2 = 9д.

Жауабы: гүлкекіре 9 дана








Г – 9 дана

Қ - ? дана, 2 кем

Шешуі: 9 – 2 = 7д.

Жауабы: қызғалдақ 7 дана


Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!