|
Бөлім |
Мәтін және сөйлем |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
М.Рашидінова |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көктем Мәтін |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру. 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.1.7.1. сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.1.7.1.*суретті сөйлету,суреттерді бояу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
сурет бойынша шағын әңгіме құрау мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ерекше қабілеті бар оқушы тапсырмасы |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Ауа райы » ойыны Мақсаты : Балалардың назарын шоғырландыру жаңа тақырыптың ашылуын жоспарлау. Таң атты! Күн шықты! Жел тұрды! Бұлттар келді! Жаңбыр жауды! Жаңбыр басылды! Балалар сабаққа келді! Мұғаліммен амандасты! Тыныш отырды! |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Ойын қимыл іс әрекетін қайталайды.
|
Оқушы лар сабаққа назар аударады.
ЕББҚ
Ойын қимыл іс әрекетін қайталай ды.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті 2 минут |
Үй тапсырмасын пысықтау. Талқылау сұрақтары: 1.Жапалақтың қай қабілеті жоғары дамыған? 2.Олардың көздері қалай көреді? 3.Мәтін дегеніміз не? 4.Мәтіннің бөліктері? 5.Мәтіндегі сөздер қалай байланысады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тақырыбы: Мәтін «Көктем» Қазір жылдың қай мезгілі? Көктем мезгілі саған ұнай ма? Несімен ұнайды? Көктемде қандай ұлттық мереке бар? Ауа райында қандай құбылыстар болады?
1-жаттығу Ұжымдық жұмыс
1.Мұғалім мәтінді оқып береді. 2.Балалар мәтінді оқиды. 3. Автормен танысу
«Көрме кереметі»әдісі
Мақсаты :Балаларға макеттерден жасалған көктем бейнелерін мәтін сөйлеміне қарай көрсету.
Сергіту сәттері «Төлдер әні» Жеке жұмыс 1)«Я» әрпін көркем жаз. Тақтамен жұмыс «Көктем» сөзіне дыбыстық талдау жасау «Көркем жаз» әдісі 2-жаттығу а) Сөйлемдерді көшіріп жаз. Құс ұясын, балапандарды қорға.Ұядағы балапанды қолымен ұстауға болмайды. Тәртіп ережелері айтылып,түсіндіріледі. |
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді.
Мәтінді оқиды, сөйлемдерді ажыратады
автор туралы айтады мәтіннің мазмұнын макеттер арқылы әңгімелейді
сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы тақтада орындайды 1. әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады 2. сөйлемдерді көшіріп жазады |
ЕББҚ
Қазір қандай мезгіл? Ата
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім
Мәтін және сөйлем
Пәні:
Ана тілі
Күні:
Педагогтің
аты-жөні:
М.Рашидінова
Сынып:
1
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың тақырыбы Көктем
Мәтін
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен
мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап
беру. 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы
бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы
жазу; 1.1.7.1. сюжетті сурет бойынша
шағын әңгіме құрау; 1.1.7.1.*суретті
сөйлету,суреттерді бояу
Сабақтың
мақсаты сурет бойынша шағын әңгіме
құрау
мәтін мазмұны
бойынша сұрақтарға жауап
беру
Сабақ барысы Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Ерекше қабілеті бар оқушы
тапсырмасы
Бағалау Ресурс
тар Сабақтың
басы Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық
ахуал орнату.
«Ауа райы »
ойыны
Мақсаты
:
Балалардың назарын
шоғырландыру жаңа тақырыптың ашылуын
жоспарлау.
Таң
атты!
Күн
шықты!
Жел
тұрды!
Бұлттар
келді!
Жаңбыр
жауды!
Жаңбыр
басылды!
Балалар сабаққа
келді!
Мұғаліммен
амандасты!
Тыныш
отырды!
Оқушылар сабаққа
назар аударады.
Ойын қимыл іс
әрекетін қайталайды.
Оқушы
лар сабаққа назар
аударады.
ЕББҚ
Ойын қимыл іс
әрекетін қайталай
ды.
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы!
Талпын! Сабақтың
ортасы Сергіту
сәті 2
минут
Үй тапсырмасын
пысықтау. Талқылау
сұрақтары: 1.Жапалақтың қай қабілеті
жоғары дамыған? 2.Олардың көздері қалай
көреді?
3.Мәтін дегеніміз
не?
4.Мәтіннің
бөліктері?
5.Мәтіндегі сөздер
қалай байланысады?
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
Тақырыбы: Мәтін
«Көктем»
Қазір жылдың қай
мезгілі?
Көктем мезгілі саған
ұнай ма?
Несімен ұнайды?
Көктемде қандай ұлттық мереке
бар?
Ауа райында қандай
құбылыстар болады?
1-жаттығу
Ұжымдық
жұмыс
1.Мұғалім мәтінді
оқып береді.
2.Балалар мәтінді
оқиды.
3. Автормен
танысу
«Көрме
кереметі»әдісі
Мақсаты :Балаларға
макеттерден жасалған көктем бейнелерін мәтін сөйлеміне қарай
көрсету.
Сергіту
сәттері
«Төлдер
әні» Жеке
жұмыс 1)«Я» әрпін көркем
жаз. Тақтамен
жұмыс «Көктем» сөзіне дыбыстық
талдау жасау «Көркем жаз»
әдісі 2-жаттығу а) Сөйлемдерді көшіріп
жаз. Құс ұясын, балапандарды
қорға.Ұядағы балапанды қолымен ұстауға
болмайды.
Тәртіп ережелері
айтылып,түсіндіріледі. Сұрақтарға жауап
береді
Сұрақтарға жауап
береді.
Мәтінді
оқиды,
сөйлемдерді
ажыратады
автор туралы
айтады
мәтіннің мазмұнын
макеттер арқылы
әңгімелейді
сұрақтарға
жауап
береді
Тапсырманы тақтада
орындайды 1.
әріптердің бір-бірімен
байланысын көркем жазу талаптарына сай
жазады 2. сөйлемдерді көшіріп
жазады
ЕББҚ
Қазір қандай
мезгіл?
Ата
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














