Қысқа мерзімді жоспар.
Қазақ тілі пәні
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Омар Мухаммадий атындағы орта мектептің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі |
|
|
Күні: |
8 сәуір 2024 жыл |
|
|
Сынып: 1 «Д» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен алма жеймін. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материал не туралы екенін түсіну; 1.5.1.2. Сөйлеу барысында жіктік/көптік жалғауларын мұғалімнің көмегі/үлгісі бойынша қолдану; 1.5.2.1. Әріп пен дыбысты ажырата білу, дыбыстардың дыбысталу ерекшелігін ескере отырып, сөздерді дұрыс жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтінді тыңдайды; тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; жаңа сөздерді анықтайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақ-тың басы. 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеріп, түгелдеу. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалады. |
«Жарайсың!», «Керемет!», «Тамаша!» деген секілді сөздермен мадақтау. |
|
|||||
|
|
Қызығушылықты ояту.
«Миға шабуыл» әдісі. -Балалар, берілген суреттерді қандай топқа жатқызамыз? -Өздеріңе қандай жемістер таныс?
|
Оқушылар сұраққа жауап береді. Берілген суреттер бойынша сабақтың тақырыбын болжайды.
|
Мұғалімнің марапаты «Жарайсың-дар!» |
Оқулық, тақырыптық суреттер (алма, алмұрт, өрік, жүзім, шие суреттері) |
|||||
|
Сабақ-тың ортасы 38 мин |
Сөздікпен жұмыс. -же -жеймін -жемеймін. Мәтінмен жұмыс. Оқушыларға тыңдалымға жемістер туралы мәтін ұсынылады. |
Жаңа сөздерді тыңдайды, айтады. Дескриптор: -Мәтінді тыңдайды. -Жемістерді анықтайды. -Оларды атайды. |
«Бас бармақ»
|
Сөз көрнекілік-тері, оқулық |
|||||
|
Білімленд платформасында берілген бейнеролик тамашаланады. |
Бейнероликте айтылатын жемісті анықтап, аудармасын береді. |
Мұғалімнің марапаты «Жарайсың-дар!» |
Білімленд |
||||||
|
Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. 116-бет. Тапсырма шарты бойынша ауызша орындалады. Жемістерді оқып, үлгі бойынша айтады. |
Дескриптор: -Сөздерді оқиды. -Үлгі бойынша айтады. -Жаңа сөздерді қолданады. |
Cмаилик арқылы бағалау |
Түрлі пішіндегі қима қағаздар |
||||||
|
Дәптермен жұмыс. Жеміс атауларын көшіріп жазу. |
Оқушылар жұмыс дәптерлерінде берілген жеміс атауларын жазады. |
Cмаилик арқылы бағалау |
Жұмыс дәптерлері |
||||||
|
Ойнайық та ойлайық. Тақтадағы жемістерді атау. |
Білім алушылар тақтада берілген жемістерді атап, білімдерін тексереді. |
Cмаилик арқылы бағалау |
Суреттер |
||||||
|
Сергіту сәті. «Жемістер» биі |
Оқушылар ұялы телефон арқылы әуенді тыңдап, би қимылдарын қайталайды. |
|
Видео, телефон |
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
Сабақ соңы. 2 мин |
Рефлексия.
|
Оқушылар смайликтің бірін таңдау арқылы сабақ соңындағы көңіл-күйлерін көрсетеді. |
|
Стикерлер
|
|||||
|
|
|||||||||
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып Мен алма жеймін
1 сынып Мен алма жеймін
Қысқа мерзімді жоспар.
Қазақ тілі пәні
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Омар Мухаммадий атындағы орта мектептің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі |
|
|
Күні: |
8 сәуір 2024 жыл |
|
|
Сынып: 1 «Д» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен алма жеймін. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материал не туралы екенін түсіну; 1.5.1.2. Сөйлеу барысында жіктік/көптік жалғауларын мұғалімнің көмегі/үлгісі бойынша қолдану; 1.5.2.1. Әріп пен дыбысты ажырата білу, дыбыстардың дыбысталу ерекшелігін ескере отырып, сөздерді дұрыс жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтінді тыңдайды; тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; жаңа сөздерді анықтайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақ-тың басы. 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеріп, түгелдеу. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалады. |
«Жарайсың!», «Керемет!», «Тамаша!» деген секілді сөздермен мадақтау. |
|
|||||
|
|
Қызығушылықты ояту.
«Миға шабуыл» әдісі. -Балалар, берілген суреттерді қандай топқа жатқызамыз? -Өздеріңе қандай жемістер таныс?
|
Оқушылар сұраққа жауап береді. Берілген суреттер бойынша сабақтың тақырыбын болжайды.
|
Мұғалімнің марапаты «Жарайсың-дар!» |
Оқулық, тақырыптық суреттер (алма, алмұрт, өрік, жүзім, шие суреттері) |
|||||
|
Сабақ-тың ортасы 38 мин |
Сөздікпен жұмыс. -же -жеймін -жемеймін. Мәтінмен жұмыс. Оқушыларға тыңдалымға жемістер туралы мәтін ұсынылады. |
Жаңа сөздерді тыңдайды, айтады. Дескриптор: -Мәтінді тыңдайды. -Жемістерді анықтайды. -Оларды атайды. |
«Бас бармақ»
|
Сөз көрнекілік-тері, оқулық |
|||||
|
Білімленд платформасында берілген бейнеролик тамашаланады. |
Бейнероликте айтылатын жемісті анықтап, аудармасын береді. |
Мұғалімнің марапаты «Жарайсың-дар!» |
Білімленд |
||||||
|
Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. 116-бет. Тапсырма шарты бойынша ауызша орындалады. Жемістерді оқып, үлгі бойынша айтады. |
Дескриптор: -Сөздерді оқиды. -Үлгі бойынша айтады. -Жаңа сөздерді қолданады. |
Cмаилик арқылы бағалау |
Түрлі пішіндегі қима қағаздар |
||||||
|
Дәптермен жұмыс. Жеміс атауларын көшіріп жазу. |
Оқушылар жұмыс дәптерлерінде берілген жеміс атауларын жазады. |
Cмаилик арқылы бағалау |
Жұмыс дәптерлері |
||||||
|
Ойнайық та ойлайық. Тақтадағы жемістерді атау. |
Білім алушылар тақтада берілген жемістерді атап, білімдерін тексереді. |
Cмаилик арқылы бағалау |
Суреттер |
||||||
|
Сергіту сәті. «Жемістер» биі |
Оқушылар ұялы телефон арқылы әуенді тыңдап, би қимылдарын қайталайды. |
|
Видео, телефон |
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
Сабақ соңы. 2 мин |
Рефлексия.
|
Оқушылар смайликтің бірін таңдау арқылы сабақ соңындағы көңіл-күйлерін көрсетеді. |
|
Стикерлер
|
|||||
|
|
|||||||||
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз


те
жақсы













