|
Мекеме атауы |
ШҚО ББ ОМФИММЛ КММ |
|||||
|
Бөлім атауы |
«Саяхат» |
|||||
|
Педагогтің ТАӘ |
Библова Жанар Амантаевна |
|||||
|
Күні |
23.01.2025 ж. |
|||||
|
Сыныбы: 1 «Г» (қазақ тілі) |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен шаңғы тебемін. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.1 хабарлау, сұрау мақсатында баяу және анық айтылған сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және тиісінше іс-әрекет жасау (қимыл, ым-ишараны қолдану) 1.3.2.1 шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздердің мағынасын түсіну 1.2.6.1 мұғалімнің қолдауымен ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ дыбыстарын артикуляциялау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Мен шаңғы тебемін» тақырыбы бойынша хабарлау, сұрау мақсатында баяу және анық айтылған сөзді зейін қойып тыңдайды, түсінеді және тиісінше іс-әрекет жасайды, шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздердің мағынасын түсінеді, мұғалімнің қолдауымен ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ дыбыстарын артикуляциялайды.
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 3 мин. |
І. Ұйымдастыру кезеңі. 1. Мұғалім оқушылармен бірге шеңберге тұрып, оқушылармен амандасады, сыныпты түгендейді. 2. Сабақ тақырыбын ашу 3. Оқу мақсаттарын таныстыру
|
Жағымды психологиялық жағдайды қалыптастыру үшін оқушылар шеңберге тұрып, мұғалім, достарымен амандасады :
Сендерді көрсем қуанамын! Сабақ тақырыбымен танысады Оқу мақсаттарымен танысады
|
Қалыптастырушы бағалау |
Мультимедиялық тақта Слайд № 1 Слайд № 2 |
||
|
Ортасы 7 3 мин. 5 мин 2мин. 5мин. 2мин. 13 мин. Соңы 3 мин. |
ІІ. Фонетикалық жаттығулар 1.Тыңдалым Прилетела ворона – қарға в лес и кричит: «Қар- қар-қар. Қар аппақ! Қар аппақ! Қыс суық!» Услышав ворону, все звери в лесу начали утеплять свои жилища, запасаться пищей и стали благодарить ее: «Жарайсың, қарға! Ққ әріпі передает звук [ қ ] - [ қ ] - [ қ ] Буындарды оқу [ қа ] - [ кә ] [ қо ] – [ кө ] [ құ ] - [ кү ] Жаттығуға алынған сөздер: Буындап оқу қар-ға қар ап-пақ қыс су-ық Қ тағы қандай сөздерде кездеседі? 2.Жазылым №2 жазу дәптерімен жұмыс 3.Жаңа сөздермен таныстыру Жаңа сөздер: Ертең –завтра Демалыс – выходной демалыста –в выходной день Біз-мы барамыз – пойдём тауда- на горе Шаңғы- лыжи Тебемін-катаюсь Алақай! – Ура! 4. Адасқан жалғаулар Сөздерге қажетті жалғауларды қосу: Мен бара ... . Сен бара ... . Ол бара ... . Біз бара ... . (Қажетті жалғаулар: -сың, -мын, - мыз, -ды) 5. Оқылым. Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген суретке аударады. Сурет бойынша сөйлемдерді оқиды.
Сергіту сәті 6. Балалар, ертең демалыс. Давайте составим план отдыха. Жоспар 1. Қайда? 2. Кіммен? 3. Немен ? (сұрақтарға жауап беру) 4. Билет сатып аламыз. 5. Тауда не істейсің? Партада отбасы мүшелері, көлік, қала, табиғаттың көрікті жерлерінің суреттері жатады. Сол суреттердің ішінен әр сұраққа қатысты суретті таңдап алып, сөйлем құрастыру. Демалыс күні кіммен, қайда, немен баратынын анықтау Жоспардың 4-сұрағы бойынша билет сатып алу Билеттерді тарату Жоспардың 5-сұрағына жауап беру 4-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер. Сен тауға барасың ба? Сен тауда не істейсің?
|
Тыңдайды [ қ ] дыбысын қайталайды Буындарды тыңдап, мұғалімнің соңынан қайталайды Сөздерді мұғалімнің соңынан буындап оқиды Қ әрпі кездесетін сөздерді атайды Ққ әрпін жазады Оқушылар жаңа сөздермен танысады. Сөздерді қайталайды, оқиды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы:
Сөздерге қажетті жалғауларды қосады. 1. Мұғалімнің оқуын тыңдайды, әр сөйлемді мұғалімнің соңынан қайталайды. 2. Мәтінді рөлге бөліп оқиды. Доп, доп! Топ, топ! Допты тептім, доп жоғалды! Қап, қап! Тап,Тап! Оқушылар жоспардың 1-сұрағы бойынша («Қайда?») өз жауаптарын ұсынады. Мысалы: -Мен циркке барамын. Жоспардың 2-сұрағы бойынша («Кіммен?») отбасы мүшесінің суретін таңдап алып, жауап береді. Мыс.: Мен тауға атаммен барамын. Жоспардың 3-сұрағына көлік суретін алып жауап береді. Мысалы: - Мен саябаққа мәшинемен барамын. Кіммен,қайда,немен баратынын айтады: Біз мұғаліммен тауға автобуспен барамыз. 1 оқушы билет сатып алады (- Маған 12 билет берші Кассир: - Міне, ал.) Билет алған бала билеттерді таратып береді: -Бірінші орын -Екінші орын -Үшінші орын... Сұраққа қимылды қолдану арқылы жауап береді. (Біз шаңғы тебеміз. Біз коньки тебеміз.) Сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалімнің қолдауы «Жарайсың!», «Тамаша!» Мұғалімнің қолдауы «Жарайсың!», «Тамаша!» Мұғалім бағалайды («Өте жақсы!», «Жақсы!», «Талпын!») Мұғалімнің қолдауы «Жарайсың!», «Тамаша!» Бірін-бірі бағалау (Дұрыс/ бұрыс) Мұғалімнің қолдауы («Өте жақсы!», «Жақсы!», «Талпын!») Мұғалімнің қолдауы «Жарайсың!», Балалар үш сұрақ бойынша бір-бірлерінің жауаптарына «Дұрыс/ дұрыс емес»жауабын береді Мұғалімнің қолдауы «Жарайсың!», Мұғалімнің қолдауы «Жарайсың!», «Тамаша!» Өзін-өзі бағалау Бірін-бірі бағалайды |
Мультимедиялық тақта Слайд №2 Диктафон Мультимедиялық тақта Слайд № 2 Слайд № 5 №2 жазу дәптері Мультимедиялық тақта Слайд № 2 Мультимедиялық тақта Слайд № 3 Оқулық (78-бет, 1-тапсырма) Мультимедиялық тақта (Слайд № 8 ) Суреттер. «Қайда?», «Кіммен?», «Немен?» сұрақтары Тақта, кластер жасау(«Қайда?» сұрағы, суреттер) Тақта, кластер жасау («Кіммен?»сұрағы, суреттер) Тақта, кластер жасау («Немен?»сұрағы, суреттер) Билеттер (1-12) Оқулық 79-бет |
||
|
Кері байланыс 2 мин |
Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті
|
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1-сынып. Мен шаңғы тебемін. Орыс сыныбы Т2
1-сынып. Мен шаңғы тебемін. Орыс сыныбы Т2
|
Мекеме атауы |
ШҚО ББ ОМФИММЛ КММ |
|||||
|
Бөлім атауы |
«Саяхат» |
|||||
|
Педагогтің ТАӘ |
Библова Жанар Амантаевна |
|||||
|
Күні |
23.01.2025 ж. |
|||||
|
Сыныбы: 1 «Г» (қазақ тілі) |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен шаңғы тебемін. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.1 хабарлау, сұрау мақсатында баяу және анық айтылған сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және тиісінше іс-әрекет жасау (қимыл, ым-ишараны қолдану) 1.3.2.1 шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздердің мағынасын түсіну 1.2.6.1 мұғалімнің қолдауымен ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ дыбыстарын артикуляциялау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Мен шаңғы тебемін» тақырыбы бойынша хабарлау, сұрау мақсатында баяу және анық айтылған сөзді зейін қойып тыңдайды, түсінеді және тиісінше іс-әрекет жасайды, шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздердің мағынасын түсінеді, мұғалімнің қолдауымен ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ дыбыстарын артикуляциялайды.
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 3 мин. |
І. Ұйымдастыру кезеңі. 1. Мұғалім оқушылармен бірге шеңберге тұрып, оқушылармен амандасады, сыныпты түгендейді. 2. Сабақ тақырыбын ашу 3. Оқу мақсаттарын таныстыру
|
Жағымды психологиялық жағдайды қалыптастыру үшін оқушылар шеңберге тұрып, мұғалім, достарымен амандасады :
Сендерді көрсем қуанамын! Сабақ тақырыбымен танысады Оқу мақсаттарымен танысады
|
Қалыптастырушы бағалау |
Мультимедиялық тақта Слайд № 1 Слайд № 2 |
||
|
Ортасы 7 3 мин. 5 мин 2мин. 5мин. 2мин. 13 мин. Соңы 3 мин. |
ІІ. Фонетикалық жаттығулар 1.Тыңдалым Прилетела ворона – қарға в лес и кричит: «Қар- қар-қар. Қар аппақ! Қар аппақ! Қыс суық!» Услышав ворону, все звери в лесу начали утеплять свои жилища, запасаться пищей и стали благодарить ее: «Жарайсың, қарға! Ққ әріпі передает звук [ қ ] - [ қ ] - [ қ ] Буындарды оқу [ қа ] - [ кә ] [ қо ] – [ кө ] [ құ ] - [ кү ] Жаттығуға алынған сөздер: Буындап оқу қар-ға қар ап-пақ қыс су-ық Қ тағы қандай сөздерде кездеседі? 2.Жазылым №2 жазу дәптерімен жұмыс 3.Жаңа сөздермен таныстыру Жаңа сөздер: Ертең –завтра Демалыс – выходной демалыста –в выходной день Біз-мы барамыз – пойдём тауда- на горе Шаңғы- лыжи Тебемін-катаюсь Алақай! – Ура! 4. Адасқан жалғаулар Сөздерге қажетті жалғауларды қосу: Мен бара ... . Сен бара ... . Ол бара ... . Біз бара ... . (Қажетті жалғаулар: -сың, -мын, - мыз, -ды) 5. Оқылым. Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген суретке аударады. Сурет бойынша сөйлемдерді оқиды.
Сергіту сәті 6. Балалар, ертең демалыс. Давайте составим план отдыха. Жоспар 1. Қайда? 2. Кіммен? 3. Немен ? (сұрақтарға жауап беру) 4. Билет сатып аламыз. 5. Тауда не істейсің? Партада отбасы мүшелері, көлік, қала, табиғаттың көрікті жерлерінің суреттері жатады. Сол суреттердің ішінен әр сұраққа қатысты суретті таңдап алып, сөйлем құрастыру. Демалыс күні кіммен, қайда, немен баратынын анықтау Жоспардың 4-сұрағы бойынша билет сатып алу Билеттерді тарату Жоспардың 5-сұрағына жауап беру 4-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер. Сен тауға барасың ба? Сен тауда не істейсің?
|
Тыңдайды [ қ ] дыбысын қайталайды Буындарды тыңдап, мұғалімнің соңынан қайталайды Сөздерді мұғалімнің соңынан буындап оқиды Қ әрпі кездесетін сөздерді атайды Ққ әрпін жазады Оқушылар жаңа сөздермен танысады. Сөздерді қайталайды, оқиды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы:
Сөздерге қажетті жалғауларды қосады. 1. Мұғалімнің оқуын тыңдайды, әр сөйлемді мұғалімнің соңынан қайталайды. 2. Мәтінді рөлге бөліп оқиды. Доп, доп! Топ, топ! Допты тептім, доп жоғалды! Қап, қап! Тап,Тап! Оқушылар жоспардың 1-сұрағы бойынша («Қайда?») өз жауаптарын ұсынады. Мысалы: -Мен циркке барамын. Жоспардың 2-сұрағы бойынша («Кіммен?») отбасы мүшесінің суретін таңдап алып, жауап береді. Мыс.: Мен тауға атаммен барамын. Жоспардың 3-сұрағына көлік суретін алып жауап береді. Мысалы: - Мен саябаққа мәшинемен барамын. Кіммен,қайда,немен баратынын айтады: Біз мұғаліммен тауға автобуспен барамыз. 1 оқушы билет сатып алады (- Маған 12 билет берші Кассир: - Міне, ал.) Билет алған бала билеттерді таратып береді: -Бірінші орын -Екінші орын -Үшінші орын... Сұраққа қимылды қолдану арқылы жауап береді. (Біз шаңғы тебеміз. Біз коньки тебеміз.) Сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалімнің қолдауы «Жарайсың!», «Тамаша!» Мұғалімнің қолдауы «Жарайсың!», «Тамаша!» Мұғалім бағалайды («Өте жақсы!», «Жақсы!», «Талпын!») Мұғалімнің қолдауы «Жарайсың!», «Тамаша!» Бірін-бірі бағалау (Дұрыс/ бұрыс) Мұғалімнің қолдауы («Өте жақсы!», «Жақсы!», «Талпын!») Мұғалімнің қолдауы «Жарайсың!», Балалар үш сұрақ бойынша бір-бірлерінің жауаптарына «Дұрыс/ дұрыс емес»жауабын береді Мұғалімнің қолдауы «Жарайсың!», Мұғалімнің қолдауы «Жарайсың!», «Тамаша!» Өзін-өзі бағалау Бірін-бірі бағалайды |
Мультимедиялық тақта Слайд №2 Диктафон Мультимедиялық тақта Слайд № 2 Слайд № 5 №2 жазу дәптері Мультимедиялық тақта Слайд № 2 Мультимедиялық тақта Слайд № 3 Оқулық (78-бет, 1-тапсырма) Мультимедиялық тақта (Слайд № 8 ) Суреттер. «Қайда?», «Кіммен?», «Немен?» сұрақтары Тақта, кластер жасау(«Қайда?» сұрағы, суреттер) Тақта, кластер жасау («Кіммен?»сұрағы, суреттер) Тақта, кластер жасау («Немен?»сұрағы, суреттер) Билеттер (1-12) Оқулық 79-бет |
||
|
Кері байланыс 2 мин |
Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті
|
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз















