Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
1 сынып қмж цифрлық сауаттандыру
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: |
Ақпараттық этикет «Саяхат» |
|
Педагогтің аты-жөні : |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып : 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы : |
Өз денсаулығымызды сақтаймыз. Қауіпсіздік ережесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.3.1 информатика кабинетінде тәртіп ережелерін сақтау |
|
Сабақтың мақсаты |
Информатика кабинетінде қауіпсіздік ережелерін сақтау |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
|
|
||||||||||
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Информатика кабинетінде қауіпсіздік ережелерін сақтау.
Сен компьютерде жұмыс жасап көрдің бе ? Информатика кабинетінде компьютерде жұмыс жасайсың. Кабинетте қауіпсіздік ережелерін сақтау керек.
Назар аудар !
Компьютердің негізгі бөліктері :
Компьютерде жұмыс істегенде сергіту жаттығуларын жаса.
Топпен жұмыс. Анықта : Ерасыл қандай ережелерді сақтамай отыр ?
Жұппен жұмыс. Орында : Мұғаліммен бірге информатика кабинетіне саяхат жаса. Досыңа осы кабинеттегі ережелерді әңгімеле.
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс : Мұғалімнің басшылығымен компьютерді қос. Жұмыс үстелімен таныс. Дискіде берілген тапсырманы орында. а) Бас мәзір сурет батырмасын бас.
ә) Өшіру (Выключение) батырмасын таңда. |
Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу
Компьютер құрылғыларын білуі
Берілген тапсырмаларды орындау
Компьютерде практикалық тапсырмаларды орындау
|
Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау
Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қарай бағалау
|
|
||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин. |
Үйге тапсырма : Қауіпсіздік ережесін жаттау
|
|
|
|
Бөлім: |
Ақпараттық этикет «Саяхат» |
|
Педагогтің аты-жөні : |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып :1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы : |
Информатика кабинетіндегі тәртіп ережелері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.3.1 информатика кабинетінде тәртіп ережелерін сақтау |
|
Сабақтың мақсаты |
Желідегі барлық ақпарат сенімді және пайдалы емес екенін түсіну |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Ақпарат - Информация -Information Жас дос, саған «Интернет» ұғымы таныс па ?
Есте сақта Интернет ақпаратты сақтайтын және тарататын бүкіләлемдік желі. Ақпарат қоршаған ортадағы түрлі мәліметтер, құбылыстар. Интернетті компьютерге қосу үшін модем құрылғысы керек.
Есте сақта Браузер біз Интернетпен байланыстыратын программа. Назар аудар
Жұппен жұмыс. Анықта :
Топпен жұмыс. Орында : Компьютеріңде орнатылған браузерді ашып, терезесімен таныс. Қауіпсіздікті сақта.
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс :
|
Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу
Интернетте жұмыс істеу кезінде абай боуы керек
Берілген тапсырмаларды орындау
Компьютерде практикалық тапсырмаларды орындау |
Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау
Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қарай бағалау |
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Үйге тапсырма : Информатика кабинетіндегі тәртіп ережелері |
|
|
|
Бөлім: |
Ақпараттық этикет «Саяхат» |
|
Педагогтің аты-жөні : |
Утеев Нуржан |
|
Күні: |
31.01.2022 |
|
Сынып : 1Б,Ә,А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы : |
Ақпарат. Ақпарат көздері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.1.1 желідегі барлық ақпарат сенімді және пайдалы емес екенін түсіну |
|
Сабақтың мақсаты |
Желідегі қажетсіз байланыстардан сақ болу |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
|
|
||||
Сабақтың ортасы 35 мин.
|
Желіге үлкендердің рұқсатымен ғана кір. Қажетсіз байланыстардан сақ бол. Жарнамаларға мән берме. Назар аудар :
Жұппен жұмыс. Анықта :
Топпен жұмыс. Орында : Кестені толтыр. Желілердің пайдасы мен зиянын бөліп жаз.
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс :
|
Интернетте жұмыс істеу кезінде абай боуы керек
Берілген тапсырмаларды орындау
Компьютерде практикалық тапсырмаларды орындау
|
Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау
Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қарай бағалау |
|
||||
Сабақтың соңы 5 мин. |
Үйге тапсырма :Ақпарат. Ақпарат көздері |
|
|
|
Бөлім: |
Ақпараттық этикет «Саяхат» |
|
Педагогтің аты-жөні : |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып : 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы : |
Интернет |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.2.1 желідегі қажетсіз байланыстардың тәуекелдерін түсіну |
|
Сабақтың мақсаты |
Информатика кабинетінде қауіпсіздік ережелерін сақтау ; Интернет желісінде қауіпсіздікті сақтау. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
|
|
||||||
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Жоба белгілі бір тақырыпқа жүргізілетін зерттеу жұмысы. Зерттеу нәтижемен аяқталуы тиіс. Жұмыс барысы :
А деңгейі : Анар мен Самат компьютер алдында қандай ережені бұзды ?
В деңгейі : Браузер арқылы https://presidentlibrary.kz/kk/nmuseumсілтемесіне кір. Қандай ақпаратпен таныстың ? Интернетке кіргенде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтадың ?
С деңгейі : Екі топқа бөлініңдер. Информатика каинетіндегі және желідегі қауіпсіздік ережелері туралы постер жасаңдар.
Қорытынды : Қандай жоба жасадың ? Әңгімеле. |
Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу
Интернетте жұмыс істеу кезінде абай боуы керек
Берілген тапсырмаларды орындау
Дәптерге тапсырмаларды орындайды
|
Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау
Тапсырмаларды орындау барысына қарай бағалау
|
|
||||||
Сабақтың соңы 5 мин. |
Үйге тапсырма : «Қауіпсіздікті сақтайық» жобалық жұмысы
|
|
|
|
Бөлім: |
Ақпараттық этикет «Саяхат» |
|
Педагогтің аты-жөні : |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып : 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы : |
Интернет желісінде жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.2.1 желідегі қажетсіз байланыстардың тәуекелдерін түсіну 1.3.1.1 желідегі барлық ақпарат сенімді және пайдалы емес екенін түсіну |
|
Сабақтың мақсаты |
Информатика кабинетінде қауіпсіздік ережелерін сақтау ; Интернет желісінде қауіпсіздікті сақтау. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
|
|
||||||
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Жоба белгілі бір тақырыпқа жүргізілетін зерттеу жұмысы. Зерттеу нәтижемен аяқталуы тиіс. Жұмыс барысы :
А деңгейі : Анар мен Самат компьютер алдында қандай ережені бұзды ?
В деңгейі : Браузер арқылы https://presidentlibrary.kz/kk/nmuseumсілтемесіне кір. Қандай ақпаратпен таныстың ? Интернетке кіргенде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтадың ?
С деңгейі : Екі топқа өлініңдер. Информатика каинетіндегі және желідегі қауіпсіздік ережелері туралы постер жасаңдар.
Қорытынды : Қандай жоа жасадың ? Әңгімеле. |
Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу
Интернетте жұмыс істеу кезінде абай боуы керек
Берілген тапсырмаларды орындау
|
Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау
Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қарай бағалау |
|
||||||
Сабақтың соңы 5 мин. |
Үйге тапсырма : «Қауіпсіздікті сақтайық» жобалық жұмысы
|
|
|
|
Бөлім: |
Программалау (ортақ тақырып: "Дәстүрлер мен фольклор") |
|
Педагогтің аты-жөні : |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып : 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы : |
Алгоритмдер мен орындаушылар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.4.1.1. сызықтық алгоритмді іске асыру |
|
Сабақтың мақсаты |
Сызықтық алгоритмді іске асыру. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
|
|
|
||
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Агоритм деген не ? Сен кез келген істі орындау үшін рет ретімен әрекет жасайсың. Ол алгоритм деп аталады. Компьютерді қосву алгоритмі берілген. Мысалдағы әрекеттер тізбектей орындалып тұр. Оны сызықтық алгоритм дейміз. Ал алгоритмді компьютер тілінде жазуды программа деп атаймыз. Осындай программаның ірімен таныстырайын. Бұл Scratch (Скретч) ойын программалау алаңы. Scratch программасын жүктеуге https://scratch.mit.edu/download/scratcһ2 сілтемесін пайдалан. Scratcһте программа құру блоктар арқылы жүзеге асады. Олар 10 түрлі Блоктардың көмегімен құрылған программа скрипт деп аталады. Назар аудар : Программа орындалу үшін блоктарды дұрыс қою керек. Жұппен жұмыс. Анықта :
Топпен жұмыс. Орында : «Тұсаукесер» дәстүрі қалай орындалады ? алгоритмін дәптерге жаз.
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс :
|
Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу
Берілген тапсырмаларды орындау
Компьютерде практикалық тапсырмаларды орындау |
Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау
Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қарай бағалау |
|
|
||
Сабақтың соңы 5 мин. |
Үйге тапсырма : Алгоритмдер мен орындаушылар |
|
|
|
|
||
Бөлім: |
Программалау (ортақ тақырып: "Дәстүрлер мен фольклор") |
||||||
Педагогтің аты-жөні : |
Утеев Н |
||||||
Күні: |
28.02.2022 |
||||||
Сынып : 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақтың тақырыбы : |
Сызықтық алгоритм |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.4.1.1. сызықтық алгоритмді іске асыру |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Scratch программасында жоба құру |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
|
|
||||||||
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Мысықты қалай қозғалысқа келтіреміз ? Скриптерді берілген команда бойынша орналастыр. Нәтижесінде кейіпкеріміз Мысық сахнада жүреді.
Назар аудар :
Жұппен жұмыс. Анықта :
Топпен жұмыс. Орында : «Ана тілі»оқулығынан жоба құруға болатын ертегі кейіпкерлерін жаз.
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс :
а) Scratch программасын іске қос. ә) Ертегіге байланысты фонды Интернеттен таңда. Б) Оқиғалар блогынан командасын таңда. В) Қозғалыс блогынан мына командаларды орналастыр. Г)Келбет блогынан командасын жалға. Ғ) командасындағы сөзді «Қыздар, маған су беріңдерші !» деп ауыстыр. Д) батырмасын асып, жобаны тексер.
|
Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу
Берілген тапсырмаларды орындау
Компьютерде практикалық тапсырмаларды орындау
|
Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау
Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қарай бағалау
|
|
||||||||
Сабақтың соңы 5 мин. |
Үйге тапсырма : Сызықтық алгоритм |
|
|
|
Бөлім: |
Программалау (ортақ тақырып: "Дәстүрлер мен фольклор") |
|
Педагогтің аты-жөні : |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып : 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы : |
Scratch ойын программалау ортасы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.4.2.1. программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау және ашу (Scratch) |
|
Сабақтың мақсаты |
Scratch программасында фон, спрайт таңдау. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин.
|
Жұмыс барысы :
А деңгейі :
В деңгейі : Тақырыпқа қатысты спрайтты қой. Оны программадан немесе Интернеттен таңдауға олады.
С деңгейі : Әлинұр арша халықты Наурыз мерекесімен құттықтады. Оны Scratch.те қалай көрсетуге болады? Жоба жаса.
|
Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу
Интернетте жұмыс істеу кезінде абай боуы керек
Берілген тапсырмаларды орындау
Компьютерде практикалық тапсырмаларды орындау |
Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау
Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қара
|
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Үйге тапсырма : Scratch ойын программалау ортасы |
|
|
|
Бөлім: |
Программалау (ортақ тақырып: "Дәстүрлер мен фольклор") |
|
Педагогтің аты-жөні : |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып : 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы : |
Менің алғашқы программам |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.4.1.1. сызықтық алгоритмді іске асыру 1.4.2.1. программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау және ашу (Scratch) |
|
Сабақтың мақсаты |
Scratch программасында жобаны сақтау және ашу |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Сақтау – сохранить -Save Жасалған жобаны қалай сақтауға болады ? Біз жасаған жобамызды компьютерге сақтай аламыз. Ол үшін Scratchтің мәзір жолағына Файл - Ретінде сақтау командасын орындаймыз. Файлға арнайы атау беріп, Сақтау батырмасын басамыз. Есте сақта : Файл - белгілі бір атаумен сақталған программа немесе құжат.
Scratch..те сақталған жобаны қайта ашып, жұмыс істей аламыз. Ол үшін мәзір жолағынан Файл - Ашу командасын таңдаймыз. Назар аудар : Scratchте сақталған жоа атауында «.sb2» сөзі ірге жүреді. Бұл - файлдың кеңейтілімі. Жұптық жұмыс : Анықта :
Топпен жұмыс : Орында : Файл мәзіріндегі Сақтау және Ретінде сақтау командаларының айырмашылығын тап.
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс :
|
Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу
Берілген тапсырмаларды орындау
Компьютерде практикалық тапсырмаларды орындау |
Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау
Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қарай бағалау |
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Үйге тапсырма : Менің алғашқы программам |
|
|
|
Бөлім: |
Программалау (ортақ тақырып: "Дәстүрлер мен фольклор") |
|
Педагогтің аты-жөні : |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып : 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы : |
Менің алғашқы программам |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.4.1.1. сызықтық алгоритмді іске асыру 1.4.2.1. программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау және ашу (Scratch) |
|
Сабақтың мақсаты |
Scratch программасында жобаларды сақтау, ашу |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Ашу – Открыть – Open Жұмыс барысы :
А деңгейі : Интернеттен мұғалімнің көмегімен музыкалық аспаптардың суреттерін жүкте. В деңгейі : Scratch программасын іске қос. Аспаптарды сахнаға орналастыр. Файлды «Ұлттық аспаптар» деген атаумен сақта.
С деңгейі : «Ұлттық аспаптар» файлын аш. Суретте көрсетілген скрипті жазып, жоба құр. Нәтижесін көріп, файлды сақтауды ұмытпа.
Қорытынды : Қандай жоба жасадың ? Әңгімеле. |
Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу
Берілген тапсырмаларды орындау
Компьютерде практикалық тапсырмаларды орындау |
Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау
Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қарай бағалау |
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Үйге тапсырма : Менің алғашқы программам |
|
|
|