|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусилтаева С |
||||||||
|
Күні: |
12.12.2023 |
||||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№80 Ю қосарлы дыбысы және әрпі |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады |
||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||
|
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 15 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Топтық жұмыс 5 мин
Кері байланыс 5 минут
|
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Өткенді пысықтау Сабаққа кіріспе «Суретке сөздерді сәйкестендір» ойыны бойынша өткен әріптерден берілген сөздерді оқып, суретпен сәйкестендіру Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру Жаңа тақырып.ФС. Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырма 1-тапсырма.Сурет бойынша әңгіме құра «Көркем еңбек сабағы болды. Сабақта балалар ермексаздан ою жасады. Оюлары әдемі болып шықты».
2.Әңгімені сөйлемдерге талда. Сөйлем санын анықта(3).Бір сөйлемді сөздерге талда. Сөйлемдегі сөз санын анықта. (Сабақта балалар ермексаздан ою жасады) .Бұл сөйлемде 5 сөз бар. 3.Өтілетін жаңа қосарлы дыбысы бар «ою» сөзіне дыбыстық талдау жаса Сөзді буынға бөліп, жаңа қосарлы дыбыстың орнын анықта «Ю» қосарлы дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. «Ю» қосарлы дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру. Жіптен «ю» әрпін жасау ЕБҚ суретпен жұмыс,жазады Музыка ырғағымен нейрожаттығулар жасау Оқылым 5.Берілген сөздер мен мәтінді буындап, тұтас оқы. «Ю» қосарлы дыбысының сөз алдында, ортасында, соңында келетін орнын тап
Сөздің соңына (ою – оюлы), сөз алдына (күю – түю) тиісті дыбысты немесе буынды қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. Оқулықтағы «ю» әрпінің таңбалануына назар аудар «Ю» әрпін тақтаға жазып көрсет «Ю» әрпін ауада жазып көрсет
Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Аю, ою сөздерінде неше әріп, неше дыбыс бар екенін тап.
а ю ою
«Ю» қосарлы дыбысы сөздің қай жерінде келетінін анықта.
Аю, ою сөздерінің бірімен сөйлем құра. ЕБҚ жазады 1-топ Аю қайда мекендейді? Сәйкестендіру. Аю сөзіне сөйлем құрау 2-топ Топтастыру. Аю қандай? 3-топ Сөйлемде көп нүктенің орнына керекті сөздерді сәйкестендіру «Қоржынға асықтарды салу» әдісі бойынша жүреді |
Сабаққа дайындық жасайды Психологиялық ахуалды жақсартады Өткенді пысықтайды Заттардың иесін атағанда атын атамауы қажет. Сөйлемдерді дәптерге көшіріп жазады Сөздерді жазады Жұптық жұмыс жасайды Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Дескиптор: Топтық жұмысты топпен орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор Сурет бойынша әңгіме құрайды Әңгімені сөйлемдерге талдайды Бір сөйлемді сөздерге талдайды Сөйлемдегі сөз санын анықтайды Өтілетін жаңа дыбысы бар «ою» сөзіне дыбыстық талдау жасайды: алдымен «о-ю» деп буынға бөледі. «-ю» екінші буынын айтып, й+у дыбыстарымен айтылатынын анықтайды. «Ю» қосарлы дыбысының айтылу ерекшелігімен танысады
Жіптен «ю» әрпінің сұлбасын жасайды. Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды. Дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды: «ю» әрпінің бас және кіші әрпін жазады. Сен мықтысың! Кері байланыс |
суреттер Суреттер оқулық оқулық оқулық Жұмыс дәпт Суреттер Оқулық Саралау тапсырмала ры Стикерлер Кері байланыс |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып Юю дыбысы және әрпі
1 сынып Юю дыбысы және әрпі
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусилтаева С |
||||||||
|
Күні: |
12.12.2023 |
||||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№80 Ю қосарлы дыбысы және әрпі |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады |
||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||
|
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 15 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Топтық жұмыс 5 мин
Кері байланыс 5 минут
|
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Өткенді пысықтау Сабаққа кіріспе «Суретке сөздерді сәйкестендір» ойыны бойынша өткен әріптерден берілген сөздерді оқып, суретпен сәйкестендіру Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру Жаңа тақырып.ФС. Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырма 1-тапсырма.Сурет бойынша әңгіме құра «Көркем еңбек сабағы болды. Сабақта балалар ермексаздан ою жасады. Оюлары әдемі болып шықты».
2.Әңгімені сөйлемдерге талда. Сөйлем санын анықта(3).Бір сөйлемді сөздерге талда. Сөйлемдегі сөз санын анықта. (Сабақта балалар ермексаздан ою жасады) .Бұл сөйлемде 5 сөз бар. 3.Өтілетін жаңа қосарлы дыбысы бар «ою» сөзіне дыбыстық талдау жаса Сөзді буынға бөліп, жаңа қосарлы дыбыстың орнын анықта «Ю» қосарлы дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. «Ю» қосарлы дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру. Жіптен «ю» әрпін жасау ЕБҚ суретпен жұмыс,жазады Музыка ырғағымен нейрожаттығулар жасау Оқылым 5.Берілген сөздер мен мәтінді буындап, тұтас оқы. «Ю» қосарлы дыбысының сөз алдында, ортасында, соңында келетін орнын тап
Сөздің соңына (ою – оюлы), сөз алдына (күю – түю) тиісті дыбысты немесе буынды қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. Оқулықтағы «ю» әрпінің таңбалануына назар аудар «Ю» әрпін тақтаға жазып көрсет «Ю» әрпін ауада жазып көрсет
Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Аю, ою сөздерінде неше әріп, неше дыбыс бар екенін тап.
а ю ою
«Ю» қосарлы дыбысы сөздің қай жерінде келетінін анықта.
Аю, ою сөздерінің бірімен сөйлем құра. ЕБҚ жазады 1-топ Аю қайда мекендейді? Сәйкестендіру. Аю сөзіне сөйлем құрау 2-топ Топтастыру. Аю қандай? 3-топ Сөйлемде көп нүктенің орнына керекті сөздерді сәйкестендіру «Қоржынға асықтарды салу» әдісі бойынша жүреді |
Сабаққа дайындық жасайды Психологиялық ахуалды жақсартады Өткенді пысықтайды Заттардың иесін атағанда атын атамауы қажет. Сөйлемдерді дәптерге көшіріп жазады Сөздерді жазады Жұптық жұмыс жасайды Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Дескиптор: Топтық жұмысты топпен орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор Сурет бойынша әңгіме құрайды Әңгімені сөйлемдерге талдайды Бір сөйлемді сөздерге талдайды Сөйлемдегі сөз санын анықтайды Өтілетін жаңа дыбысы бар «ою» сөзіне дыбыстық талдау жасайды: алдымен «о-ю» деп буынға бөледі. «-ю» екінші буынын айтып, й+у дыбыстарымен айтылатынын анықтайды. «Ю» қосарлы дыбысының айтылу ерекшелігімен танысады
Жіптен «ю» әрпінің сұлбасын жасайды. Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды. Дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды: «ю» әрпінің бас және кіші әрпін жазады. Сен мықтысың! Кері байланыс |
суреттер Суреттер оқулық оқулық оқулық Жұмыс дәпт Суреттер Оқулық Саралау тапсырмала ры Стикерлер Кері байланыс |
|
|||
шағым қалдыра аласыз















