|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ыы дыбысы мен әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасын сай оқу мақсаты: |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастыра алады; Оқу түрлерін (мәнерлеп оқу, буындап оқу, түсініп оқу) қолданады; сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу;
|
|||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Мен өзіме сәттілік тілеймін! Мен саған сәттілік тілеймін! Біз барлығына сәттілік тілейміз! Сәттілік тілеу арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алады; Оқушылар топтарға бөлінеді: 1 - топ «Әріптер» 2 – топ «Дыбыстар» 3 – топ «Сөздер» Балалар, біз әріптер әлеміндегі саяхатымызды жалғастырамыз; Бүгінгі біздің саяхат – «Қазына» аралына болмақ; Қазына аралындағы ерекше сыйлықтарды көріп,өзімізге де әртүрлі сыйларды ала келейік; (оқушылар картаға өткен жолдарын белгілеп отырады) Балалар, бізге қонаққа ерекше бір адам келіпті; Ол бізге әртүрлі тапсырмалар бермекші. Қане, қонағымызды тыңдайық; (Жасанды интеллект жұмысы) 1 – тапсырма (жеке жұмыс) «Жылдам тап» Бөлме ішіндегі жасырылған қазыналарды тауып, сандықшаға салады; Берілген сөздерді қатесіз оқы:
Жарайсыңдар! (қолдарындағы картаға белгі қояды) Балалар, бүгін біз «Ыы» дыбысы мен әрпі туралы ақпарат алуымызды жалғастырамыз; Сабақтың мақсаты: Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастыра алады; Оқу түрлерін (мәнерлеп оқу, буындап оқу, түсініп оқу) қолданады; сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1 – тапсырма Берілген сөздерді буынға бөл: «Сандықтағы қазына»
Жарайсыңдар! (картаға белгі қояды) 2 – тапсырма (дәптермен, тақтамен жұмыс) Берілген сөзді дәптерге көркем жазумен жазыңдар Ауыл алыста. Тауық ақ.
(картаға белгі қояды) 3 – тапсырма
Оқу барысында қатесіз оқуы керек Асық,торсық,отын,отыр,тоты,саты,ық,тауық,сусын, сатты. Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау - диалог
(картаға белгі қояды) СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма «Кемемен саяхат»
Жарайсыңдар, балалар! Бүгін біз саяхатымыздың ең соңғы нүктесі білім қазынасын келдік! Сендерге мен капитанның сыйын бергім келіп тұр (ынталандыру сыйлығы)
«Қазына аралы» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Сәттілік тілей отырып, сабаққа дайындығын тексереді Өздерінің карталарын алады Жасанды интеллект жұмысын тыңдайды Берілген сөздерді қатесіз оқиды Сабақ мақсатымен танысады Берілген сөздерді буындарға бөледі Сөздерді көркем жазумен дәптерге жазады Дауысты дыбыстардың асытн қызыл, дауыссыз дыбыстардың асытн көк түспен бояйды Сөздерді қатесіз оқиды; Суреттер бойынша қысқаша сюжетті әңгіме құрастырады Балалардың атын «Ыы» дыбысынан бастап айтуы керек Сергіту сәтіне қатысады Дыбыстар тураы сұрақтарға жауап береді Кері байланыс береді |
Оқушылар ынталандыру ретінде гауһар тастар алады
Дескриптор: Берілген сөздерді қатесіз оқиды ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Сөздерді дұрыс буынға бөледі; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Сөздерді көркем жазумен дәптерге жазады; Бас әріппен жазып, дұрыс тыныс белгілерін қояды; ҚБ: Дескриптор: Қарамен жазылған сөздерді қатесіз оқиды; Суреттерді сюжетті әңгіме
ретінде айтады; Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап
береді; |
Слайд Сандықтар Гауһар тастар
Жасанды интеллект
Дәптер Оқулық
Презентациялық ойын Сандық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып Ыы дыбысы мен әрпі ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ыы дыбысы мен әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасын сай оқу мақсаты: |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастыра алады; Оқу түрлерін (мәнерлеп оқу, буындап оқу, түсініп оқу) қолданады; сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу;
|
|||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Мен өзіме сәттілік тілеймін! Мен саған сәттілік тілеймін! Біз барлығына сәттілік тілейміз! Сәттілік тілеу арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алады; Оқушылар топтарға бөлінеді: 1 - топ «Әріптер» 2 – топ «Дыбыстар» 3 – топ «Сөздер» Балалар, біз әріптер әлеміндегі саяхатымызды жалғастырамыз; Бүгінгі біздің саяхат – «Қазына» аралына болмақ; Қазына аралындағы ерекше сыйлықтарды көріп,өзімізге де әртүрлі сыйларды ала келейік; (оқушылар картаға өткен жолдарын белгілеп отырады) Балалар, бізге қонаққа ерекше бір адам келіпті; Ол бізге әртүрлі тапсырмалар бермекші. Қане, қонағымызды тыңдайық; (Жасанды интеллект жұмысы) 1 – тапсырма (жеке жұмыс) «Жылдам тап» Бөлме ішіндегі жасырылған қазыналарды тауып, сандықшаға салады; Берілген сөздерді қатесіз оқы:
Жарайсыңдар! (қолдарындағы картаға белгі қояды) Балалар, бүгін біз «Ыы» дыбысы мен әрпі туралы ақпарат алуымызды жалғастырамыз; Сабақтың мақсаты: Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастыра алады; Оқу түрлерін (мәнерлеп оқу, буындап оқу, түсініп оқу) қолданады; сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1 – тапсырма Берілген сөздерді буынға бөл: «Сандықтағы қазына»
Жарайсыңдар! (картаға белгі қояды) 2 – тапсырма (дәптермен, тақтамен жұмыс) Берілген сөзді дәптерге көркем жазумен жазыңдар Ауыл алыста. Тауық ақ.
(картаға белгі қояды) 3 – тапсырма
Оқу барысында қатесіз оқуы керек Асық,торсық,отын,отыр,тоты,саты,ық,тауық,сусын, сатты. Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау - диалог
(картаға белгі қояды) СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма «Кемемен саяхат»
Жарайсыңдар, балалар! Бүгін біз саяхатымыздың ең соңғы нүктесі білім қазынасын келдік! Сендерге мен капитанның сыйын бергім келіп тұр (ынталандыру сыйлығы)
«Қазына аралы» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Сәттілік тілей отырып, сабаққа дайындығын тексереді Өздерінің карталарын алады Жасанды интеллект жұмысын тыңдайды Берілген сөздерді қатесіз оқиды Сабақ мақсатымен танысады Берілген сөздерді буындарға бөледі Сөздерді көркем жазумен дәптерге жазады Дауысты дыбыстардың асытн қызыл, дауыссыз дыбыстардың асытн көк түспен бояйды Сөздерді қатесіз оқиды; Суреттер бойынша қысқаша сюжетті әңгіме құрастырады Балалардың атын «Ыы» дыбысынан бастап айтуы керек Сергіту сәтіне қатысады Дыбыстар тураы сұрақтарға жауап береді Кері байланыс береді |
Оқушылар ынталандыру ретінде гауһар тастар алады
Дескриптор: Берілген сөздерді қатесіз оқиды ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Сөздерді дұрыс буынға бөледі; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Сөздерді көркем жазумен дәптерге жазады; Бас әріппен жазып, дұрыс тыныс белгілерін қояды; ҚБ: Дескриптор: Қарамен жазылған сөздерді қатесіз оқиды; Суреттерді сюжетті әңгіме
ретінде айтады; Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап
береді; |
Слайд Сандықтар Гауһар тастар
Жасанды интеллект
Дәптер Оқулық
Презентациялық ойын Сандық |
||
шағым қалдыра аласыз






