Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
Қысқа мерзімді жоспар
Бекітілді:-----------
Оқу ісі жөніндегі орынбасары:
Сабақтың тақырыбы: Өө дыбысы мен әрпі
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
. |
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өө дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.5.2. сөйлеу барысында дауыс ырғағын,екпін,әуен,қарқын,кідірісті сақтау,ойды ым-ишара ,қимыл арқылы жеткізу 1.2.1.2.оқу түрлерін (буындап оқу,тұтас оқу,мәнерлеп оқу,түсініп оқу) қолдану 1.2.5.1 * Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою,сұраққа жауап беру 1.3.6.1 жазу жолын,жоларалықты,жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап,әріп элементтерін,әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға Өө дыбысы мен әрпін таныстыру Өө дыбысының айтылуын,жазылуын,дыбыстар мен әріптер арасындағы айырмашылықты түсіндіру Дұрыс жазу мен айтуды дағдыландыру. |
|||||
|
Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік айы |
Сабақ құндылығы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі:Сәттілікке деген ең дұрыс жол – тағы да бір рет қадам жасап көру. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6 минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Оқушылармен амандасу Психологиялық ахуалды жақсарту «Біз қандаймыз?» Сенімдіміз,талаптымыз «Біз қандаймыз?» Ақылдымыз,тәртіптіміз «Біз қандаймыз?» Көңілдіміз,көріктіміз «Біз бәріміз қандаймыз?» Тәп-тәтті балдаймыз. Жағымды ахуал,сенімді орта қалыптастыру Білім алуға ұмтылыс Оқушыларды 3 топқа бөлдім 1-топ Дауысты дыбыстар 2-топ Дауыссыз дыбыстар 3-топ Буындар Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Қолшатыр әдісі» арқылы өткен сабақты пысықтау Стикерлерге өткен тақырып бойынша тапсырмалар беріледі,сол сұрақтарға жауап береді Тақырыпты ашу Оқушыларға жұмбақ жасыру арқылы жаңа сабақты ашамын Шөлде бар, Суда жоқ. Көлде бар, Буда жоқ. Бұл қандай дыбыс,дұрыс айтасыңдар ө дыбысы. Жарайсыңдар балалар! Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы Өө дыбысы мен әрпі. 1.Сурет бойынша әңгіме құрау. 2.«Ө» дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. 3.«Ө» дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру. 4.Жіптен «ө» әрпін жасау. 5.Оқулықтағы «ө» әрпінің таңбалануына назар аудару. 6.«Ө» әрпін тақтаға жазып көрсету. 7.«Ө» әрпін ауада жазып көрсету. 8.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру.
Оқулықпен жұмыс Өнер өлең бөрік өрнек Өнерлі өзен көрік өрмек ЕҚБ тапсырмасы Кітаптағы берілген сөздерді тізбектеп оқып шығады Тізбектеп оқу Өнерлі балалар Қанат қамшы өрді. Таңат өлеңді мәнерлеп оқыды. Өмірбек күй шертті. Әсем қағазға өрнек салды.Олар-өнерлі балалар. Топтық жұмыс 1-топ - «Шашылған әріптерден сөз құра» 1. і,м,ө,р 2.к,е,к,ө,к 3. ө,е,н,р 2-топ – «Буындардан сөз құра» Өр, -ө, шік,-көк,-кеш, -не, р, -тем, -көл 3-топ- «Сөздерді сәйкестендір» Өзен өседі Өрмек бала Өрік тоқиды Өнерлі ағады «Қазақша оюларды қимылмен жаса» Жұптық жұмыс.Берілген суреттерді төлдерімен сәйкестендір
Өлеңді көшіріп жазып,дыбыстық талдау жаса:
ЕҚБ тапсырмасы https://wordwall.net арқылы қосымша тапсырма беріледі Word woll қосымшасы арқылы сабақты бекіту https://wordwall.net/ru/resource/30270943/%D3%A9-%D3%99%D1%80%D0%BF%D1%96 Үйге тапсырма Бүгінгі сабақтан алған әсерлерің, көңіл-күйлерің қандай? Смайлик арқылы көрсетіңдер Жақсы! Керемет! Орташа! |
Сабаққа дайындық жасап, бір-біріне жағымды тілектер тілейді Үй тапсырмасын пысықтайды Жұмбақтың жауабын айтады Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды: «Әсем қағазға өрнек салды. Өрнегі өте көркем болып шықты. Апасы оны мақтады». Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Әр қатардағы сөздерді буынға бөліп, тұтас оқып шығады Берілген мәтінді тізбектеп оқиды Өмір көкек өнер өркеш,өнер,көлшік,көктем өзен ағады өрмек тоқиды өрік өседі өнерлі бала Қимылмен билейді Суреттерді сәйкестендіреді Төлдер Өлеңді көшіріп жазады Тақтадан орындайды Сөздерді суреттермен сәйкестендіреді Үй жұмысын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Тамаша! Өте жақсы! Дескриптор: Жұмбақтың жауабын дұрыс табады Жарайсыңдар! Дескриптор: «Ө» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысты Жіптен «ө» әрпінің сұлбасын жасады Дескриптор: Сызықтарды бастырып жазу арқылы «ө» әрпінің бас және кіші әрпін жазды. Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды. Дескриптор. Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды. Дескриптор: Әр топ берілген тапсыомаларды дұрыс орындайды: Әріптерден сөздер құрайды; Буындардан сөз құрайды; Сөздерді сәйкестендіреді; Жарайсыңдар! Дескриптор; Үй жануарларын төлдерімен дұрыс сәйкестендіреді; Жарайсыңдар! Дескриптор: -өлеңді қатесіз көшіріп жазады; -дыбыстық талдау жасайды; Жарайсыңдар! Дескриптор: -сөздерді қатесіз оқиды; Өте жақсы! Суреттерді сөздермен сәйкестендіреді! Жарайсыңдар! «Смайлик» әдісі |
Қолшатыр қима қағаздар Оқулық
оқулық видео
Оқулық Оқулық Таратпа қағаздар Интербелсенді тақта Оқулық Таратпа қағаздар Дәптер Тақта Тақта Смайлик |
||





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып,Ашық сабақ Өө дыбысы мен әрпі
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
Қысқа мерзімді жоспар
Бекітілді:-----------
Оқу ісі жөніндегі орынбасары:
Сабақтың тақырыбы: Өө дыбысы мен әрпі
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
. |
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өө дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.5.2. сөйлеу барысында дауыс ырғағын,екпін,әуен,қарқын,кідірісті сақтау,ойды ым-ишара ,қимыл арқылы жеткізу 1.2.1.2.оқу түрлерін (буындап оқу,тұтас оқу,мәнерлеп оқу,түсініп оқу) қолдану 1.2.5.1 * Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою,сұраққа жауап беру 1.3.6.1 жазу жолын,жоларалықты,жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап,әріп элементтерін,әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға Өө дыбысы мен әрпін таныстыру Өө дыбысының айтылуын,жазылуын,дыбыстар мен әріптер арасындағы айырмашылықты түсіндіру Дұрыс жазу мен айтуды дағдыландыру. |
|||||
|
Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік айы |
Сабақ құндылығы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі:Сәттілікке деген ең дұрыс жол – тағы да бір рет қадам жасап көру. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6 минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Оқушылармен амандасу Психологиялық ахуалды жақсарту «Біз қандаймыз?» Сенімдіміз,талаптымыз «Біз қандаймыз?» Ақылдымыз,тәртіптіміз «Біз қандаймыз?» Көңілдіміз,көріктіміз «Біз бәріміз қандаймыз?» Тәп-тәтті балдаймыз. Жағымды ахуал,сенімді орта қалыптастыру Білім алуға ұмтылыс Оқушыларды 3 топқа бөлдім 1-топ Дауысты дыбыстар 2-топ Дауыссыз дыбыстар 3-топ Буындар Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Қолшатыр әдісі» арқылы өткен сабақты пысықтау Стикерлерге өткен тақырып бойынша тапсырмалар беріледі,сол сұрақтарға жауап береді Тақырыпты ашу Оқушыларға жұмбақ жасыру арқылы жаңа сабақты ашамын Шөлде бар, Суда жоқ. Көлде бар, Буда жоқ. Бұл қандай дыбыс,дұрыс айтасыңдар ө дыбысы. Жарайсыңдар балалар! Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы Өө дыбысы мен әрпі. 1.Сурет бойынша әңгіме құрау. 2.«Ө» дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. 3.«Ө» дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру. 4.Жіптен «ө» әрпін жасау. 5.Оқулықтағы «ө» әрпінің таңбалануына назар аудару. 6.«Ө» әрпін тақтаға жазып көрсету. 7.«Ө» әрпін ауада жазып көрсету. 8.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру.
Оқулықпен жұмыс Өнер өлең бөрік өрнек Өнерлі өзен көрік өрмек ЕҚБ тапсырмасы Кітаптағы берілген сөздерді тізбектеп оқып шығады Тізбектеп оқу Өнерлі балалар Қанат қамшы өрді. Таңат өлеңді мәнерлеп оқыды. Өмірбек күй шертті. Әсем қағазға өрнек салды.Олар-өнерлі балалар. Топтық жұмыс 1-топ - «Шашылған әріптерден сөз құра» 1. і,м,ө,р 2.к,е,к,ө,к 3. ө,е,н,р 2-топ – «Буындардан сөз құра» Өр, -ө, шік,-көк,-кеш, -не, р, -тем, -көл 3-топ- «Сөздерді сәйкестендір» Өзен өседі Өрмек бала Өрік тоқиды Өнерлі ағады «Қазақша оюларды қимылмен жаса» Жұптық жұмыс.Берілген суреттерді төлдерімен сәйкестендір
Өлеңді көшіріп жазып,дыбыстық талдау жаса:
ЕҚБ тапсырмасы https://wordwall.net арқылы қосымша тапсырма беріледі Word woll қосымшасы арқылы сабақты бекіту https://wordwall.net/ru/resource/30270943/%D3%A9-%D3%99%D1%80%D0%BF%D1%96 Үйге тапсырма Бүгінгі сабақтан алған әсерлерің, көңіл-күйлерің қандай? Смайлик арқылы көрсетіңдер Жақсы! Керемет! Орташа! |
Сабаққа дайындық жасап, бір-біріне жағымды тілектер тілейді Үй тапсырмасын пысықтайды Жұмбақтың жауабын айтады Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды: «Әсем қағазға өрнек салды. Өрнегі өте көркем болып шықты. Апасы оны мақтады». Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Әр қатардағы сөздерді буынға бөліп, тұтас оқып шығады Берілген мәтінді тізбектеп оқиды Өмір көкек өнер өркеш,өнер,көлшік,көктем өзен ағады өрмек тоқиды өрік өседі өнерлі бала Қимылмен билейді Суреттерді сәйкестендіреді Төлдер Өлеңді көшіріп жазады Тақтадан орындайды Сөздерді суреттермен сәйкестендіреді Үй жұмысын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Тамаша! Өте жақсы! Дескриптор: Жұмбақтың жауабын дұрыс табады Жарайсыңдар! Дескриптор: «Ө» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысты Жіптен «ө» әрпінің сұлбасын жасады Дескриптор: Сызықтарды бастырып жазу арқылы «ө» әрпінің бас және кіші әрпін жазды. Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды. Дескриптор. Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды. Дескриптор: Әр топ берілген тапсыомаларды дұрыс орындайды: Әріптерден сөздер құрайды; Буындардан сөз құрайды; Сөздерді сәйкестендіреді; Жарайсыңдар! Дескриптор; Үй жануарларын төлдерімен дұрыс сәйкестендіреді; Жарайсыңдар! Дескриптор: -өлеңді қатесіз көшіріп жазады; -дыбыстық талдау жасайды; Жарайсыңдар! Дескриптор: -сөздерді қатесіз оқиды; Өте жақсы! Суреттерді сөздермен сәйкестендіреді! Жарайсыңдар! «Смайлик» әдісі |
Қолшатыр қима қағаздар Оқулық
оқулық видео
Оқулық Оқулық Таратпа қағаздар Интербелсенді тақта Оқулық Таратпа қағаздар Дәптер Тақта Тақта Смайлик |
||





шағым қалдыра аласыз

















