Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
2024-205 оқу жылына Цифрлық сауаттылық пәнінен 1-сыныпқа ҚМЖ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітемін:__________
Мектеп директорының
оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: А.Жұматаева
№199 орта мектеп
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Информатика
Бөлім: |
1-бөлім. Ақпараттык этикет (ортак такырып: «Саяхат») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабаев Асылбек |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Өз денсаулығымызды сактаймыз |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.1.3.1 информатика кабинетіндегі тәртіп ережелерін сактау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар информатика кабинетіндегі тәртіп ережелерін біледі. Көптеген оқушылар компьютерде ұзак отыру денсаулыққа зиян екенін біледі. Кейбір оқушылар компьютер сыныбындағы оқушы ережесін және жаттығу түрлерін біледі. |
|
Құндылықтарға баулу |
Әдеп нормаларын ұстану |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут |
Окушылармен амандасу. Түгендеу Сыныпта психологиялык ахуал калыптастыру: «Көңілді есімдер» жаттығуы Мысалы: Мен Азатпын, Азат ақылды. Келесі адам: Азат ақылды. Мен Диаспын, Диас дарынды. Үшінші адам: Азат ақылды, Диас дарынды Мен Әминамын, Әмина әдемі. Осылай жалғаса береді.
Сабақтың тақырыбын анықтау. Бүгінгі сабақ такырыбы: Өз денсаулығымызды сактаймыз «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша суреттер бойынша талдау жасау. Тактада окушының компьютермен жұмыс жасап отырған суреттері беріледі. Демек, суреттер дұрыс және бұрыс болып берілу керек. Оқушылардың жауаптарын тыңдап, жаңа такырыпка жетелей отырып, компьютер сыныбындагы қауіпсіздік ережелері туралы айту. |
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады Талқылауға қатысып отырады |
ББҮ |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың ортасы 30 минут |
«Аныкта» тапсырмасы. 4-суретте (оқулықта) Ерасыл қандай ережелерді сактамай отыр? Орында Мұғаліммен бірге информатика кабинетіне саяхат жаса. Досыңа осы кабинеттегі ережелерді әңгімеле. «Компьютермен жүмыс»
ә) Өшіру (Выключение) батырмасын танда. |
Сабаққа белсене қатысып, сұрақтарға жауап береді Компьютерде тапсырмалар орындайды |
Екі жұлдыз, бір тілек |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты корытындылау: «Интервью» әдісі (сұрак-жауап)
§1. оқу |
Әңгімелесуге қатысады |
|
Оқулық, дәптер |
Бекітемін:__________
Мектеп директорының
оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: А.Жұматаева
№199 орта мектеп
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Информатика
Бөлім: |
1-бөлім. Ақпараттық этикет (ортак тақырып: «Саяхат») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабаев Асылбек |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Интернет желісінде жүмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.3.1.1 желідегі барлык акпарат сенімді және пайдалы емес екенін түсіну. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлык окушылар Интернет бүкіл әлемдік желі екенін түсінеді. Көптеген окушылар желідегі барлық ақпарат сенімді және пайдалы емес екендігін түсінеді. Кейбір окушылар Интернет желісінде жүмыс істеу кезіндегі қауіпсіздікті сактайды. |
|
Құндылықтарға баулу |
Академиялық адалдық қағидатын қолдау |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу. Түгендеу Сыныпта психологиялық ахуал калыптастыру: «Көңілді амандасу» жаттығуы Сабақтын такырыбын анықтау Бүгінгі сабақ такырыбы: Интернет желісінде жұмыс істеу кезіндегі кауіпсіздік. Оқу мақсатын таныстыру; Күтілетін нәтижені аныктау; Электронды қосымшадағы видео жазбаны корсету аркылы Интернет, браузерлер туралы ақпараттармен таныстыру. |
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады Талқылауға қатысып отырады |
ББҮ |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың ортасы 30 минут |
Аныкта
Орында Компьютеріңде орнатылған браузерді ашып, терезесімен таныс. Қауіпсіздік сақта
Интернеттен Қазақстанның көріністі жерлерін көр. 9-суретке қарап, тандаған жеріңе калай баруға болатынын зертте. |
Сабаққа белсене қатысып, сұрақтарға жауап береді Компьютерде тапсырмалар орындайды |
Екі жұлдыз, бір тілек |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия (жеке, жүпта, топта). «Бағдаршам» әдісі
Ештеңе түсінбедім Жартылай түсіндім Түсіндім
Интернет туралы не білдік? Интернетте қауіпсіздікті сақтаған қаншалықты дұрыс? |
Әңгімелесуге қатысады |
|
Оқулық, дәптер |
Бекітемін:__________
Мектеп директорының
оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: А.Жұматаева
№199 орта мектеп
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Информатика
Бөлім: |
1-бөлім. Акпараттық этикет (ортақ тақырып: «Саяхат») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабаев Асылбек |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Желідегі қажетсіз байланыстар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.3.2.1 желідегі қажетсіз байланыстардың тэуекелдерін түсіну. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар желі арқылы байланыс жасауға болатындығын түсінеді. Көптеген оқушылар желідегі қажетсіз байланыстардың тәуекелдері туралы түсіне алады, желіде жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздікті сақтайды. Кейбір окушылар қажетті және қажетсіз ақпараттарды ажырата алады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Сыни және креативті ойлау |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы 5 минут |
Окушылармен амандасу. Түгендеу Сыныпта психологиялық ахуал қалып- тастыру: «Жаксы сөз - жан азығы». Сабақтың тақырыбын анықтау. Бүгінгі сабақ такырыбы: Желідегі қажетсіз байланыстар
Күтілетін нәтижені анықтау. Тақтаға окушы үшін кажетті немесе қажетсіз әлеуметтік желі суреттерін көрсету. Оқушылармен келісе отырып, көрсетілген байланыс түрлерінің қажетсізін сызып, қажетті болса, кандай жағдайда ғана дұрыс пайдалану керектігін түсіндіру, тақырыпты ашу. |
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады Талқылауға қатысып отырады |
ББҮ |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
||||
Сабақтың ортасы 30 минут |
Анықта 11 -суретте кандай желілер берілген? Орында. Кестені толтыр. Желілердің пайдасы мен зиянын бөліп жаз.
Компьютермен жүмыс Алматыдағы Орталық музейге қашықтан саяхат жаса. Браузерден http://www.csmrk.kz/ сілтемесіне кір. Сілтемеге қосылу барысында қандай қауіпсіздікті сактадың? Не себепті?
Зертте. 12-суретті кара. Қай баланың іс-әрекеті дұрыс емес? Зертте. Досыңмен акылдас. |
Сабаққа белсене қатысып, сұрақтарға жауап береді Компьютерде тапсырмалар орындайды |
Екі жұлдыз, бір тілек |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия (жеке, жұпта, топта) «Жұлдызды баспалдақ» эдісі «Сұрақ саған, жауап маған» Интернет желісінде жұмыс істегенде сақталатын 5 қауіпсіздік ережесін ата. Үйге тапсырма: § 3. оқу. |
Әңгімелесуге қатысады |
|
Оқулық, дәптер |
Бекітемін:__________
Мектеп директорының
оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: А.Жұматаева
№199 орта мектеп
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Информатика
Бөлім: |
1-бөлім. Ақпараттық этикет (ортақ тақырып: «Саяхат») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабаев Асылбек |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
«Қауіпсіздікті сақтайық» жобалық жұмысы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.3.2.1 желідегі қажетсіз байланыстардың тәуекелдерін түсіну. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар желідегі барлык ақпарат сенімді және пайдалы емес екенін түсінеді. Көптеген окушылар Интернет желісінде жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздікті сақтай алады. Кейбір оқушылар Интернет әлеміне саяхат жасау арқылы тәуелділіктер туралы біледі. |
|
Құндылықтарға баулу |
Жеке және командамен жұмыс істей білу |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу. Түгендеу Сыныпта психологиялык ахуал қалыптастыру: «Сәлемдесу» жаттығуы Сабактың тақырыбын анықтау. Бүгінгі сабақ тақырыбы: «Қауіпсіздікті сақтайық» жобалық жұмысы
Жас дос, енді сен жобамен жұмыс жасайсың. Жоба - белгілі бір тақырыпқа жүргізілетін зерттеу жұмысы. Зерттеу жүргізгенде іс-әрекетіміз нәтижемен аяқталуы тиіс. Жұмыс барысы:
|
Балалар ортаға шеңбер құрып тұра қалады. Мұғалім оқушыларға бірнеше сурет көрсетеді. Егер суретте күн бейнеленсе, оқушылар бір- біріне күлімдей қарайды, алақан бейнеленсе, қолдарын қысып амандасады, жүрек бейнеленсе, құшақтасады. |
ББҮ |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың ортасы 30 минут |
А деңгейі Анар мен Самат компьютер алдында қандай ережені бұзды? 13-суретке кара, әңгімеле. В деңгейі Браузер арқылы https://presidentlibrary. kz/kk/ nmuseum сілтемесіне кір. Қандай ақпаратпен таныстың? Интернетке кіргенде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтадың? С денгейі Екі топқа бөлініндер. Информатика кабинеті мен Интернеттегі қауіпсіздік ережелері туралы постер жасандар. Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік Интернет желісіндегі қауіпсіздік Қорытынды. Қандай жоба жасадың? Әңгімеле. |
Сабаққа белсене қатысып, сұрақтарға жауап береді Компьютерде тапсырмалар орындайды |
Екі жұлдыз, бір тілек |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың соңы 5 минут |
«Ұялы телефон»
әдісі Үйге тапсырма: § 4. оқу. |
Әңгімелесуге қатысады |
|
Оқулық, дәптер |
Бекітемін:__________
Мектеп директорының
оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: А.Жұматаева
№199 орта мектеп
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Информатика
Бөлім: |
2-бөлім. Программалау (ортақ тақырыбы: «Дәстүр және фольклор») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабаев Асылбек |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Менің алғашқы программам |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.4.1.1 сызықтық алгоритмді іске асыру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар Scratch ойын программалау ортасымен танысады. Көптеген окушылар компьютерде жүмыс жасау программалар арқылы жүзеге асырылатынын түсінеді. Кейбір оқушылар алгоритм кұрып, программалау ортасының терезесімен жұмыс жасай алады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу. Түгендеу Сыныпта психологиялык ахуал қалыптастыру Оқушылармен амандасу. «Гүлмен тілек» тәсілі Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру |
Окушылар алдын ала дайындалған гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді |
ББҮ |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың ортасы 30 минут |
Анықта
Орында Scratch-ті косу алгоритмін дәптерге жаз. Компьютермен жүмыс
Зертте «Макта кыз бен мысық» ертегісінде сызықтық алгоритм қолданыла ма? Зерттеп кор |
Сабаққа белсене қатысып, сұрақтарға жауап береді Компьютерде тапсырмалар орындайды |
Екі жұлдыз, бір тілек |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың соңы 5 минут |
«Бес саусақ»
әдісі |
Әңгімелесуге қатысады |
|
Оқулық, дәптер |
Бекітемін:__________
Мектеп директорының
оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: А.Жұматаева
№199 орта мектеп
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Информатика
Бөлім: |
2-бөлім. Программалау (ортақ тақырыбы: «Дәстүр жэне фольклор») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабаев Асылбек |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Scratch программасында жоба кұру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.4.2.1 программалау ойын алаңында жобаны қүру. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар Scratch ойын программалау ортасында жобаларды құра алады. Көптеген оқушылар Scratch программасында кейіпкерді козғалыска келтіре алады. Кейбір оқушылар блоктарды біледі, ажырата алады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Дұрыс қарым-қатынас орната білу |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу. Түгендеу Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру: «Шаттық шеңбері» Біз бақытты баламыз, Ойнап, күліп аламыз. Жетілсін деп санамыз, Оқып, білім аламыз. Сабақтың тақырыбын анықтау. Бүгінгі сабақ тақырыбы: Scratch программасында жоба күру Оқу мақсатын таныстыру; Күтілетін нәтижені аныктау. Интерактивті тақтадан сабақты түсіну. |
Сәлемдеседі Окушылар шеңберге тұрып, өлең жолдарын бірге қайталайды. |
ББҮ |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың ортасы 30 минут |
Анықта
Орында «Ана тілі» оқулығынан жоба кұруға болатын ертегі кейіпкерлерін жаз. Компьютермен жүмыс «Мақта қыз бен мысык» ертегісінін үзіндісіне жоба жаса (21-сурет). Зертте Киіз үй қалай құрылған? Құрастырғыштарға ұқсай ма? Зерттеп көр |
Сабаққа белсене қатысып, сұрақтарға жауап береді Компьютерде тапсырмалар орындайды |
Екі жұлдыз, бір тілек |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылау максатында «Диктофон» әдісі аркылы термин сөздерді кайталау:
Рефлексия (жеке, жүпта, топта) Қызыл - түсінбедім Сары - сұрактарым әлі де бар Жасыл - бәрі түсінікті Үйге тапсырма: § 6. оқу |
Әңгімелесуге қатысады |
|
Оқулық, дәптер |
Бекітемін:__________
Мектеп директорының
оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: А.Жұматаева
№199 орта мектеп
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Информатика
Бөлім: |
2-бөлім. Программалау (ортақ тақырыбы: «Дәстүр жэне фольклор») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабаев Асылбек |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
«Қош келдің, Наурыз!» жобальщ жұмысы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.4.2.1 программалау ойын алаңында жобаны кұру. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар блоктарды дүрыс пайлаланып. қарапайым жоба кұра алады. Көптеген оқушылар фон мен кейіпкерді тандап қоюды біледі. Кейбір окушылар Scratch программалау ортасында практикалық тапсырмаларға жобалар жасай алады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Технологиялық және цифрлық дағдыларды ілгерілету |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу. Түгендеу Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру: «Сәлемдесу» жаттығуы Сабақтын тақырыбын аныктау. Бүгінгі сабақ тақырыбы: «Қош келдін, Наурыз!» жобалық жүмысы
Жүмыс барысы:
|
Балалар ортаға шеңбер кұрып тұра қалады. Мұғалім оқушы- ларға бірнеше сурет көрсетеді. Егер суретте күн бейнеленсе, оқушылар бір- біріне күлімдей қарайды, ала- қан бейнеленсе, қолдарын қысып амандасады, жү- рек бейнеленсе, құшақтасады.
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады Талқылауға қатысып отырады |
ББҮ |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың ортасы 30 минут |
А денгейі
В деңгейі Тақырыпқа катысты спрайтты қой. Оны программадан немесе Интернеттен таңдауға болады (21-сурет). С деңгейі Әлинұр барша халықты Наурыз мерекесімен құттыктады. Оны Scratch-те қалай көрсетуге болады? 22-суреттегідей жоба жаса. |
Сабаққа белсене қатысып, сұрақтарға жауап береді Компьютерде тапсырмалар орындайды |
Екі жұлдыз, бір тілек |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың соңы 5 минут |
«Досыма хат» әдісі арқылы /топтық жұмыс/ Қалай ойлайсың, Тісті беріліс» қандай бөлшектерден тұрады? Оқушылар бірін-бірі бағалайды. Кері байланыс «Блоб» ағашы арқылы жүргізіледі. Оқушы сабақты қай деңгейде түсінгенін маркермен бояйды. Үйге тапсырма: § 7. оқу. |
Әңгімелесуге қатысады |
|
Оқулық, дәптер |
Бекітемін:__________
Мектеп директорының
оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: А.Жұматаева
№199 орта мектеп
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Информатика
Бөлім: |
2-бөлім. Программалау (ортақ тақырыбы: «Дәстүр және фольклор») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабаев Асылбек |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Scratch программалау ортасында жобаны сақтау және ашу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.4.2.1 программалау ойын алаңында жобаны кұру, сақтау және ашу (Scratch); |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық окушылар программалау ортасында жобаны сақтауды және ашуды біледі. Көптеген окушылар программада шағын жобаны құрып, сақтай алады. Кейбір окушылар сақталған жобаларына өзгерістер енгізе алады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу. Түгендеу Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көңілді танысу» жаттығуы Балалар, сендер бір-біріңмен қаншалықты таныссыңдар? Бір-бірімізбен тереңірек танысайық! Оқушылар ортаға шығады. Бірінші оқушы өз есімін және есімінің бас әрпінен басталатын өзіне тә сын есім айтады, жанындағы адам көршісінің айтқанын қайталап және өз атын айтады. Мысалы: Мен Азатпын, Азат ақылды. Келесі адам: Азат ақылды. Мен Диаспын, Диас дарынды. Үшінші адам: Азат ақылды, Диас дарынды Мен Әминамын, Әмина әдемі. Осылай жалғаса береді. Мұғалім оқушыларға электрондық жазбадағы видеожазбаны көрсетеді. Интерактивті тақтадан сабақты түсіндіреді. Сабақтың тақырыбын анықтау. Бүгінгі сабақ тақырыбы: Scratch программалау ортасында жобаны сақтау және ашу
Күтілетін нәтижені анықтау. |
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады Талқылауға қатысып отырады |
ББҮ |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың ортасы 30 минут |
Анықта Scratch программасында жобаны қалай сақтаймыз? Орында Файл мәзіріндегі Сақтау және Ретінде сақтау командаларының айырмашылығын тап. Компьютермен жүмыс 1. Scratch программасын іске кос. Өзіңе ұнайтын спрайт пен фон таңда. Оған қатысты скрипт құр. Жобаға атау қойып, сақта. Зертте Киіз үйдегі қай затты спрайт ретінде алуға болады (25-сурет)? Зерттеп көр |
Сабаққа белсене қатысып, сұрақтарға жауап береді Компьютерде тапсырмалар орындайды |
Екі жұлдыз, бір тілек |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылау «Интервью» әдісі: Жобаны қалай сақтайдьі? Жобаны қалай ашамыз? Костюм дегеніміз не? Рефлексия: «Сабақ соңындағы көңіл күйім» тәсілі Жасыл смайлик: «Бәрі керемет!» Сары смайлик: «Көңіл күйім орташа!» Қызыл смайлик: «Нашар! Сабақ түсініксіз, ұялып тұрмын!» Үйге тапсырма: § 8. оқу. |
Әңгімелесуге қатысады |
|
Оқулық, дәптер |
Бекітемін:__________
Мектеп директорының
оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: А.Жұматаева
№199 орта мектеп
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Информатика
Бөлім: |
2-бөлім. Программалау (ортақ тақырыбы: «Дәстүр және фольклор») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабаев Асылбек |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
«Музыкалык аспаптар» жобалық жұмысы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.4.2.1 программалау ойын алаңында жобаны кұру, сақтау және ашу (Scratch). Scratch программалау ортасында жобаларды сақтауды, ашуды үйрену, музыкалық аспаптарды ажырата білу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар блоктарды дұрыс пайдаланып, қарапайым жоба құра алады. Көптеген окушылар Scratch программалау ортасында жобаларды сақтауды, ашуды біледі. Музыкалык аспаптарды ажырата алады, Интернеттен іздеп, жинай алады. Кейбір окушылар Scratch программалау ортасында практикалық тапсырмаларға жобалар жасай алады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу. Түгендеу Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру: Шаттық шенбері - «Сәлемдесу». Сабақтың тақырыбын анықтау.
Жүмыс барысы:
Жоба туралы әңгімелесу. |
Окушылар шеңберге тұрады. Қасында тұрған көршісімен амандасады. Және оған жылы лебіз айтады. |
ББҮ |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың ортасы 30 минут |
А денгейі Интернеттен мұғалімнің көмегімен музыкалық аспаптардың суреттерін жүкте (26-сурет). В деңгейі Scratch программасын іске кос. Аспаптарды сахнаға орналастыр. Файлды «Ұлттык аспаптар» деп атау беріп, сақта. С деңгейі «Ұлттық аспаптар» файлын аш. 27-суретте көрсетілген скрипті жазып, жоба кұр. Нәтижесін көріп, файлды сақтауды ұмытпа. Қорытынды. Қандай жоба жасадың? Әңгімеле. БҰЛ БӨЛІМДЕ БІЗ НЕ БІЛДІК, НЕ ҮЙРЕНДІК? Ойланып орында Scratch-те жобаны сақтау үшін қандай командаларды орындаймыз? Жұптык жумыс Бұл бөлімде қандай жаңа сөздер кездестірдіңдер? Жұбыңмен ақылдасып, жазындар. Топтык жүмыс «Тұсаукесер» дәстүрін білесіңдер ме? Ол қалай орындалады? Топта талқы- лаңдар. |
Сабаққа белсене қатысып, сұрақтарға жауап береді Компьютерде тапсырмалар орындайды |
Екі жұлдыз, бір тілек |
Оқулық Интерактивті тақта Компьютерлер |
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: «Көңіл күй ағашы» әдісі Қызыл алма - түсінікті Жасыл жапырақ - жартылай түсіндім Сары жапырақ - түсінбедім Үйге тапсырма: § 9.оқу. |
Әңгімелесуге қатысады |
|
Оқулық, дәптер |