Сабақтың
тақырыбы: 20 дан – 25ке дейінгі сандар
құрамы.
Сабақтың
мақсаты: 20 дан –25ке дейінгі
сандардың таңбалануын үйрету.
Сабақтың
міндеттері:
Білімділік: Құрамын анықтау арқылы 20 дан -25ке дейінгі
сандарды ретімен ауызша тура және кері санауға
үйрету.
Түзете –
дамытушылық: Таным, ойлау қабілеттерін
дамыту.
Тәрбиелілік: Қамқорлыққа, көмек қолын соза
білуге тәрбиелеу.
Сабақтың
түрі: аралас
сабақ.
Әдіс-тәсілдері:
Глаголева
әдісі,
түсіндіру, сұрақ-жауап,сергіту сәті,
ойын.
Көрнекі-құралдар:
суреттер, кеспе сандар,
үлестірмелі материалдар,т.б.
I
апта
Сабақтың
барысы:I.Ұйымдастыру кезеңі:
қызмет алушылардың зейінін
сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер
арқылы). Қызығушылықты
ояту: 1, 2, 3 Сынып іші
тып-тыныш
Жалқаулықты тастаймыз
Сабақты біз бастаймыз!
III. Жаңа
сабақ. 20дан 25ке дейінгі
сандар. 20,21,22,23,24,25
Тақтаға
25ке дейінгі сандар қатары ілінген. Балалар мұғаліммен бірге тура
және кері тәртіппен санайды. Балалар шаттық шеңберде өлең шумақтарың қимыл- қозғалыспен
айтады . Оқып білім аламыз. Біздер зерек баламыз. Математика
пәнінде Тапқыр, алғыр
боламыз.
Ауызша жұмыс. Тірек
білімдерін жетілдіру. Мұғалім балаларға 20
дан
25ке дейінгі сандар қатарын
жетілдіруге арналған тапсырмалар береді:
1. 20 дан 25ке дейін тура санау 2. 25-ден 20–ға дейін кері
санау
3. Келесі санды атау... 4.Алдыңғы санды атау....
5. Сандардың көршілерін
атау...
IY.Сергіту
сәті. Тура және кері санату.
20,21,22,23,24,25
25,24,23,22,21,20
Тапсырма: Сандарды өсу ретімен
орналастыр. 1 8 9 3 5 10 2 6 4 7
II
апта
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін
сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер
арқылы). Оқып білім
аламыз Біздер зерек баламыз
Математика пәнінде, Тапқыр, алғыр
боламыз.
«Жасырынбақ» ойыны.
Шарты: 20-дан 25ке дейінгі сандар
беріледі. Сол сандардың 2-уін жасырамын. Балалар жасырылған
сандарды табу керек.
IY.Сергіту
сәті. «Поезд» құрастыру ойыны.
Шарты: Вагондарға сандар жазылады.Сол
санның шешуін тауып вагонға тіркеу керек.Мысалы: 0+0, 1+2, 2+5,
3+7 -«3» санын (саусақпен
көрсету) -«7» санын (саусақпен көрсету)
-«10» санын (саусақпен көрсету)
III
апта
Сабақтың барысы: I.
Ұйымдастыру кезеңі:қызмет алушылардың зейінін
сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер
арқылы). Тақтамен
жұмыс. 25 санының құрамын
анықта
Дидактикалық
ойын «Көршісін
тап» 6,7,8 9,10,11 20,21,22
23,24,25
«Неше рет?»ойыны.
Мақсаты:заттар мен құбылыстарды санау
дағдыларын бекіту. Шарты: Мұғалім қол шапалақтайды,
балалар соған сәйкес сандар жазылған карточканы
көрсетеді.
IY.Сергіту
сәті.
IV
апта
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін
сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер
арқылы). Тақтамен
жұмыс. Сандарды сурет бойынша
орналастыр.
Доп - 8, алма - 7, сәбіз - 5,
саңырауқұлақ - 4, пирамида - 5.
«Суреттегі заттарды
сандармен сәйкестендір»
Мысалы: 25 санын 1 заттын
суретімен сәйкестендіру керек.
IY.Сергіту
сәті.
Дидактикалық
ойын: «Сандарға үй
жасаймыз".
(әр балаға ішінде геометриялық
пішіндер бар конверт беріледі)
Шарты:
берілген
пішіндерден құрастырып үй жасап шығу. Қай бала бірінші құрастырса,
сол балаға жұлдызша беріледі.
«Не жоқ?»
ойыны. Мұғалім тақтада ілініп тұрған сандардың есте
сақтауын өтінеді. Сосын бала көзін жұмған уақытта мұғалім бір санды
алып қояды. Жоғалған санды табу
керек.
VI.
Қорытынды.Сұрақ-жауап арқылы тақырыпты
қорытындылау.
VII.
Бағалау: Балаларды жеке-жеке
мадақтау.
Күтілетін
нәтиже: 20-дан 25ке дейінгі сандардың құрамын
анықтау арқылы 20-дан 25ке дейінгі сандарды ретімен ауызша тура
және кері санап, қосып, азайтып, жазып үйренуін
меңгерді.