Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақ тақырыбы |
20-ға дейінгі сандарды қосу және азайту
|
|
||||
|
Оқу мақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
20 дейінгі сандарды қосып, азйту. |
|||||
|
Жетістік критерийлері |
Барлығы: бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады; Көбі: +, -, = таңбасын қолдана алады; Кейібірі: қосу, азайту амалдарының компонеттері атауын, өрнектерді оқу мен жазуда қолданады; |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
сандық заңдылық қалай құрылғанын және әрі қарай қандай сан болатынын түсіндіре алады |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ұқыптылыққа жинақылыққа баулу |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілі орыс тілі пәнінімен тірек сөздерді қодану арқылы байланыс орнату |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Кері ретпен санауға байланысты бейнежазба көрсету |
|||||
|
Бастапқы білім |
100-ге дейін тура және кері санау; ондықтармен санау. |
|||||
|
Сабақбарысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
(Ұ)Шаттық шеңбері 1-4 ретпен санау арқылы топқа бөлу ОМ таныстыру Бүгін сабақта 20-ға дейінгі сандарды қосу және азайтуды үйренесің. Ойын. «Көршілер».Берілгенсандардың көршілерін табу ...12... , ...17... ,....18..., ...20...
|
http://asyl-bilim.kz/load/balaba_sha/balaba_sha/shatty_she_ber/40-1-0-893 10, 20..... 100-ге дейінгісандар қатары бар карточкалар |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Қосу кестесі (С) Сандар құрамын қайталау бойынша жұмысты ұйымдастырып, сандық кесіндімен жұмыс істеп көріңіз. Оқушыларға кестенің ішіне 1-9 аралығындағы сандарды, әр қатардың соңында 9 цифры тұратындай етіп жазуды сұраңыз, сандар ретімен орналасуы керек. Содан кейін оқушылардан сандардың орналасуында не байқағанын сұраңыз. Екі санды қосу үшін осындай кестені қалай пайдалануға болатынын көрсетіңіз. Оқушыларға кестенің ішіне 1-9 аралығындағы сандарды, әр қатардың соңында 9 цифры тұратындай етіп жазуды сұраңыз, сандар ретімен орналасуы керек. Содан кейін оқушылардан сандардың орналасуында не байқағанын сұраңыз. Екі санды қосу үшін осындай кестені қалай пайдалануға болатынын көрсетіңіз
Дидактикалық материалдармен жұмыс Тапсырма Сандарды салыстырыңыз. Сұрақ белгісінің орнына >, <, = таңбаларының тиістісін қойыңыз.
Бағалау; Бас бармақ әдісі Дәптермен жұмыс |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлекция
|
Кеменің суреттері |
||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||
|
Түсіп қалған сандарды тап. 1,2,3,4,6,7,8,9,10. 10,9,8,7,5,4,3,2,1 |
Оқушылардың тура және кері санау дағдысын бақылау үшін серпілген сауал әдісін пайдаланамын |
Сергіту сәтін, ойын ұйымдастыру арқылы қарастырылады
|
||||
|
|
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
20-ға дейінгі сандарды қосу және азайту
20-ға дейінгі сандарды қосу және азайту
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақ тақырыбы |
20-ға дейінгі сандарды қосу және азайту
|
|
||||
|
Оқу мақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
20 дейінгі сандарды қосып, азйту. |
|||||
|
Жетістік критерийлері |
Барлығы: бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады; Көбі: +, -, = таңбасын қолдана алады; Кейібірі: қосу, азайту амалдарының компонеттері атауын, өрнектерді оқу мен жазуда қолданады; |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
сандық заңдылық қалай құрылғанын және әрі қарай қандай сан болатынын түсіндіре алады |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ұқыптылыққа жинақылыққа баулу |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілі орыс тілі пәнінімен тірек сөздерді қодану арқылы байланыс орнату |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Кері ретпен санауға байланысты бейнежазба көрсету |
|||||
|
Бастапқы білім |
100-ге дейін тура және кері санау; ондықтармен санау. |
|||||
|
Сабақбарысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
(Ұ)Шаттық шеңбері 1-4 ретпен санау арқылы топқа бөлу ОМ таныстыру Бүгін сабақта 20-ға дейінгі сандарды қосу және азайтуды үйренесің. Ойын. «Көршілер».Берілгенсандардың көршілерін табу ...12... , ...17... ,....18..., ...20...
|
http://asyl-bilim.kz/load/balaba_sha/balaba_sha/shatty_she_ber/40-1-0-893 10, 20..... 100-ге дейінгісандар қатары бар карточкалар |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Қосу кестесі (С) Сандар құрамын қайталау бойынша жұмысты ұйымдастырып, сандық кесіндімен жұмыс істеп көріңіз. Оқушыларға кестенің ішіне 1-9 аралығындағы сандарды, әр қатардың соңында 9 цифры тұратындай етіп жазуды сұраңыз, сандар ретімен орналасуы керек. Содан кейін оқушылардан сандардың орналасуында не байқағанын сұраңыз. Екі санды қосу үшін осындай кестені қалай пайдалануға болатынын көрсетіңіз. Оқушыларға кестенің ішіне 1-9 аралығындағы сандарды, әр қатардың соңында 9 цифры тұратындай етіп жазуды сұраңыз, сандар ретімен орналасуы керек. Содан кейін оқушылардан сандардың орналасуында не байқағанын сұраңыз. Екі санды қосу үшін осындай кестені қалай пайдалануға болатынын көрсетіңіз
Дидактикалық материалдармен жұмыс Тапсырма Сандарды салыстырыңыз. Сұрақ белгісінің орнына >, <, = таңбаларының тиістісін қойыңыз.
Бағалау; Бас бармақ әдісі Дәптермен жұмыс |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлекция
|
Кеменің суреттері |
||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||
|
Түсіп қалған сандарды тап. 1,2,3,4,6,7,8,9,10. 10,9,8,7,5,4,3,2,1 |
Оқушылардың тура және кері санау дағдысын бақылау үшін серпілген сауал әдісін пайдаланамын |
Сергіту сәтін, ойын ұйымдастыру арқылы қарастырылады
|
||||
|
|
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз















