Материалдар / 22-аптаның 1-сабағы.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

22-аптаның 1-сабағы.

Материал туралы қысқаша түсінік
3 -тоқсан бойынша математика пәнінен 22-аптаның бірінші сабағына арналған қмж. 3-сынып, 106-сабақ бойынша. Разрядтан аттамай екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу. Қазақ халқының ұлы ағартушылары.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Ақпан 2022
432
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Атақты тұлғалар

Педагогтің аты - жөні

Дүйсенғали А.К

Күні

21.02.22

Сынып:3 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Математика

Сабақтың тақырыбы

Разрядтан аттамай екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


3.1.1.4 екі таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: екі таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктейді

Оқушылардың басым бөлігі: екі таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша бөлу алгоритмдерін қолданып орындайды.

Кейбір оқушылар: есепті жазбаша бөлу алгоритмдерін қолданып шығарады.

Бағалау критерийі

- екі таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша бөлу алгоритмдерін қолданып орындайды.

- есепті жазбаша бөлу алгоритмдерін қолданып шығарады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру. Өткенді бекіту

7 минут


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Үй тапсырмасын тексеру

2,3 – 56 бет

Қызығушылығын ояту

Ұжымдық жұмыс

Ахмет Байтұрсынұлы – ақын,ғалым,аудармашы,педагог

Тиімді тәсілмен есептеп,Ахмет Байтұрсынұлы қай кітаптың авторы екенін анықта.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.

Үй тапсырмасын тексертеді.

Ахмет Байтұрсынұлы қай кітаптың авторы екенін анықтайды

«Басбармақ» әдісі арқылы.

Дұрыс орындалған үй тапсырмасына

1 балл

Оқулық

1,57 бет

Ахмет Байтұрсынұлының суреті

Жаңа сабақ

16 минут




















12 минут




1-тапсырма

Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте.

1)(400+160): 40-14

400+160 -560

560:40-14

2)(60+9):3- 60:3+9:3-23

Бөлу қалай орындалғанына қара.

Жазамын: бөлінгіш – 86, бөлгіш – 2. Бірінші толымсыз бөлінгіш – 8 ондық. Бөліндінің мәнінде 2 цифр болады (ондық, бірлік).
Ондықтарды бөлемін: 8 : 2 = 4, бөліндіге 4 санын жазамын. Тексеремін: қанша ондықты бөлдік ондықтардың астына 8-ді жазамын. Азайтамын: 8 – 8 = 0, ондықтар толық бөлінді.
Бірліктерді бөлемін: 6 : 2 = 3, бөліндіге 3 санын жазамын. Қанша бірлікті бөлгенімді тексеремін. Ол үшін көбейтемін: 2 ∙ 3 = 6, бірліктердің астына 6 санын жазамын. Азайтамын: 6 – 6 = 0, бірліктер толық бөлінді.
Жауабын оқимын: 43.​? Ол үшін көбейтемін: 2 ∙ 4 = 8, 


3-тапсырма

84:2-42 64:2-32 55:5-11

93:3-31 86:2-43 77:7-11

69:3-23 84:4-21 63:3-21

Дескриптор:

- бірінші өрнекті баған түрінде дұрыс есептейді(1балл)

- екінші өрнекті баған түрінде дұрыс есептейді(1балл)

- үшінші өрнекті баған түрінде дұрыс есептейді(1балл)

- төртінші өрнекті баған түрінде дұрыс есептейді(1балл)

- бесінші өрнекті баған түрінде дұрыс есептейді(1балл)

- алтыншы өрнекті баған түрінде дұрыс есептейді(1балл)

- жетінші өрнекті баған түрінде дұрыс есептейді(1балл)

- сегізінші өрнекті баған түрінде дұрыс есептейді(1балл)

4-тапсырма. Есепті шығар

Жолаушылар пойызындағы 3 вагонның әрқайсысында 32 жолаушыданал 4 вагонның әрқайсысында 24 жолаушыдан бар.Пойызда барлығы қанша жолаушы бар?​

3×32+24×2=144

3 вагонда -32ж. 2 вагонда-24ж

Жауабы: Барлығы 144ж

Өрнек бойынша есеп құрастырып, оны шығар.

32*3-24*2

5 – тапсырма. Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.

а) Аудандағы балалар кітапханасына екі қорап кітап әкелінді. Бірінші қорапта 24 кітап, екіншісінде 32 кітап бар. Барлық кітап әр сөреге 8-ден қойылды. Қанша сөреге кітап қойылды?

1-қорапта – 24 к.

2-қорапта – 32 к.

Әр сөреге – 8 к.

Қанша сөреге кітап қойылды - ?

Шешуі: 1-тәсіл. (32+24):8 = 7

2-тәсіл. 32:8+24:8 = 4+3 = 7

Жауабы: Әр сөреге 7 кітаптан қойылды.

Дескриптор:

- қысқаша шартын дұрыс жазады

-амал таңбасын дұрыс таңдайды

-мәнін дұрыс есептейді.

-жауабын толық жазады

- есепті әртүрлі тәсілмен шығарады.

(барлығы дұрыс орындалған жағдайда 1балл)


Өрнектерді баған түрінде жазады және есептейді.



Мұғалім түсіндірмесі бойынша есеп шығарады
















Есептерді бағандап шығарады. Көбейту кестесін ескереді.


















Сөз есепті шығарады. Сұраққа жауап береді








Есепті түрлі тәсілмен шығарады.














Кері есеп құрастырады







Шапалақ әдісі арқылы бағалайды





















«Үш шапалақ» әдісі




ҚБ:

1 балл

1балл

1балл

1балл

1балл

1балл

1балл

1балл










ҚБ

1балл


Барлығы

10 балл

Оқулық

3, 58 бет

























































770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!