|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Нағыз достық. «Батылдық» Марк Твен. БЖБ-2 |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Кейіпкердің мінез-құлқының өзгеру себебіне дәлелдер келтіреді |
|||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы:БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Мінез-құлық нормаларын білу және оларды сақтаудың маңызын түсіну Апта дәйексөзі: Ел дегенде еміреніп,жұрт дегенде жүгініп қызмет еткін! Б. Момышұлы |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Том мен Бекки» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын айт Жаңа тақырып 1-тапсырма Қанатты сөзді оқы. Негізгі ойды анықта. Осыған ұқсас қандай мақал-мәтелдер білесің? 1.Досы жоқ адам – тұзы жоқ тағам. 2.Екі жақсы қосылса, Өлгенше дос болады. Екі жаман қосылса, Өлгенше қас болады. 3.Заттың жаңасы жақсы, Достың ескісі жақсы. 2-тапсырма Кестені толтыр
ЕБҚ Өзің қалаған бір мақалды айтып, мағынасын түсіндір
ЕҚБ Қанатты сөздер не үшін айтылады? Олардың адамға пайдасы бар ма? Өз ойыңды айт.
3-тапсырма «Батылдық» мәтінін оқы. Марк Твеннің қандай әңгімесін оқып едің? Есіңе түсір. Оқиғаны жазушы қалай аяқтағанына мән беріп оқы
Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі
4-тапсырма Суреттер мәтіндегі қандай оқиғаларға сәйкес келеді? Мәтіннен сол жолдарды тауып, қайталап оқы. Ж: Мұғалімнің кітапты алуы Қыздардың кіналы еместігі
Топтық жұмыс «Жағдаят» әдісі 5-тапсырма Доббис мырза Томды қалай жазалауы мүмкін? Болжа Ж:Оны бұрышқа тұрғызып қоюы мүмкін
6-тапсырма. Мәтін қалай аталып тұр? Бұл атау қай кейіпкерге қатысты айтылған? Түсіндір. Осы сөздің мағынасын ашатындай екі оқиға ойластырып айт.
Ж: Том Беккиді құтқару үшін мен кітапты жырттым деп айтты.
Үй тапсырмасы Марк Твеннің «Батылдық» мәтінін оқы. Оның мазмұнын айт.
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Ақпаратпен танысады
Жеке жұмыс жасайды
Мәтінді оқиды
Жаттығу жасайды
Берілген сұрақтарға жауап береді
Жағдаяттан топпен ақылдасып шығады
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Баскетбол » әдісі
Дескриптор: «Том мен Бекки» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын айтады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Қанатты сөздерді түсінеді-1б Білетін мақалдарын айтады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Кестені толтырады-1б Қанатты сөздер мен мақал-мәтелдерді ажырата алады-1б
Керемет!
Дескриптор: ЕБҚ Өзі қалаған бір мақалды айтып, мағынасын түсіндіреді-1б
Дескриптор: ЕҚБ Қанатты сөздер туралы һз ойын айтады-1б
Дескриптор: Мәтінді оқып,мазмұнымен жұмыс жасай алады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Берілген сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Жағдаяттан топпен ақылдасып шығады-1б
ДескриптоР: Мәтін атауының дұрыстығын дәлелдейді-1б
Тамаша!
«Білім ағашы» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Кесте
Жұмыс дәптері
Оқулық
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№22 сабақ. Нағыз достық. «Батылдық» Марк Твен. БЖБ-2
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Нағыз достық. «Батылдық» Марк Твен. БЖБ-2 |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Кейіпкердің мінез-құлқының өзгеру себебіне дәлелдер келтіреді |
|||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы:БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Мінез-құлық нормаларын білу және оларды сақтаудың маңызын түсіну Апта дәйексөзі: Ел дегенде еміреніп,жұрт дегенде жүгініп қызмет еткін! Б. Момышұлы |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Том мен Бекки» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын айт Жаңа тақырып 1-тапсырма Қанатты сөзді оқы. Негізгі ойды анықта. Осыған ұқсас қандай мақал-мәтелдер білесің? 1.Досы жоқ адам – тұзы жоқ тағам. 2.Екі жақсы қосылса, Өлгенше дос болады. Екі жаман қосылса, Өлгенше қас болады. 3.Заттың жаңасы жақсы, Достың ескісі жақсы. 2-тапсырма Кестені толтыр
ЕБҚ Өзің қалаған бір мақалды айтып, мағынасын түсіндір
ЕҚБ Қанатты сөздер не үшін айтылады? Олардың адамға пайдасы бар ма? Өз ойыңды айт.
3-тапсырма «Батылдық» мәтінін оқы. Марк Твеннің қандай әңгімесін оқып едің? Есіңе түсір. Оқиғаны жазушы қалай аяқтағанына мән беріп оқы
Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі
4-тапсырма Суреттер мәтіндегі қандай оқиғаларға сәйкес келеді? Мәтіннен сол жолдарды тауып, қайталап оқы. Ж: Мұғалімнің кітапты алуы Қыздардың кіналы еместігі
Топтық жұмыс «Жағдаят» әдісі 5-тапсырма Доббис мырза Томды қалай жазалауы мүмкін? Болжа Ж:Оны бұрышқа тұрғызып қоюы мүмкін
6-тапсырма. Мәтін қалай аталып тұр? Бұл атау қай кейіпкерге қатысты айтылған? Түсіндір. Осы сөздің мағынасын ашатындай екі оқиға ойластырып айт.
Ж: Том Беккиді құтқару үшін мен кітапты жырттым деп айтты.
Үй тапсырмасы Марк Твеннің «Батылдық» мәтінін оқы. Оның мазмұнын айт.
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Ақпаратпен танысады
Жеке жұмыс жасайды
Мәтінді оқиды
Жаттығу жасайды
Берілген сұрақтарға жауап береді
Жағдаяттан топпен ақылдасып шығады
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Баскетбол » әдісі
Дескриптор: «Том мен Бекки» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын айтады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Қанатты сөздерді түсінеді-1б Білетін мақалдарын айтады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Кестені толтырады-1б Қанатты сөздер мен мақал-мәтелдерді ажырата алады-1б
Керемет!
Дескриптор: ЕБҚ Өзі қалаған бір мақалды айтып, мағынасын түсіндіреді-1б
Дескриптор: ЕҚБ Қанатты сөздер туралы һз ойын айтады-1б
Дескриптор: Мәтінді оқып,мазмұнымен жұмыс жасай алады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Берілген сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Жағдаяттан топпен ақылдасып шығады-1б
ДескриптоР: Мәтін атауының дұрыстығын дәлелдейді-1б
Тамаша!
«Білім ағашы» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Кесте
Жұмыс дәптері
Оқулық
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||
шағым қалдыра аласыз





