|
Бөлім: |
Қауіпсіз қоғам |
|
|
Сынып жетекшісінің аты-жөні: |
Муратбекова П.М. |
|
|
Күні: |
17.02.2025 |
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Тәрбие тақырыбы |
22.Қауіпсіз қоғам / «Жол белгілері және олардың мақсаты» ЖЖЕ №6 |
|
|
Мақсаттары |
1.Көшеде жүру
тәртібі туралы білімдерін еске түсіру, жинақтау. |
|
|
Дәйексөзі |
Өнерлі бала – өрге жүзер! |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Психологиялык ахуал тугызу Жол белгелерін койып койып, окушыларды сол бойынша сыныпка кіргізу. Сурактар кою аркылы окушылардан жауап алу. Біз кашан жаяу жургінші боламыз? Ал егер автобуска, трамвайна отырсак, бул жагдайда біз кімбіз? Неліктен адамдар турлі жол- колк окиталарына ушырайды? Кошеде келе жатканда жолды кесіп отеміз бе? |
Окушылардын жол белгілерін каншалыкты білетіндіктері байкалады. Окушылар сурактарта жауап беріп орындарына отырады. |
Балалар пікір алмасады, сұраққа жауап береді. |
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Рұқсат етілген – тыйым салынған" байкауы -Мен сұрак қоямын, топтар кезек-кезек рұксат етілген немесе тыйым салынганын айтады. • Тротуарда ойнау... тыйым салынады. Кошені жасыл бағдаршамга ауыстыру... руксат етілген. • Журіс белігіне жугіріп шыгу... тыйым салынады. • Көшені жерасты откелімен кесіп оту... руксат етілген. • Қарттар кошеден отуге кемектесу... рұксат етілген. • Келікте дауыстап сейлесу жене күлу... тыйым салынады. • Аулада арнайы белінген аландарда ойнау... руксат етілген. • Рульді устамай, Велосипедпен жүру... тыйым
Бағдаршам макетін киген оқушы және бағдаршамның үш көзін
ұстаған төрт оқушы ортаға шығып, тақпақтар айтады. Топ оқушылары үш сұраққа
бірден жауап беруі керек. |
«Оқушылар алдын ала
дайындаған өлеңдерін оқып, белгілерді
көрсетеді» Жанында жол белгісі қойылады: «Жаяу жүргіншілер өткелі»
«Жол жөндеу» белгісі.
Белгі «Автобус аялдамасы»
Мұнда бір ғана белгі емес, көп нәрсе бар: Міне, теміржол! Рельстер, шпалдар жене жолдар - Пойызбен әзілдеспе.
|
Есте сақта! Мадақтау және қолдау көрсету Смайликтер тарату Балалар сайысқа қатысып кері байланыс береді. |
Интербелсенді тақта/ компьютер Суреттер Слайд |
|
Сабақтың соңы |
Сайыс қорытындыланады |
Сабақтағы іс-әрекетке рефлекция жасайды. |
|
Рефлекция |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
22.Қауіпсіз қоғам «Жол белгілері және олардың мақсаты» ЖЖЕ
22.Қауіпсіз қоғам «Жол белгілері және олардың мақсаты» ЖЖЕ
|
Бөлім: |
Қауіпсіз қоғам |
|
|
Сынып жетекшісінің аты-жөні: |
Муратбекова П.М. |
|
|
Күні: |
17.02.2025 |
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Тәрбие тақырыбы |
22.Қауіпсіз қоғам / «Жол белгілері және олардың мақсаты» ЖЖЕ №6 |
|
|
Мақсаттары |
1.Көшеде жүру
тәртібі туралы білімдерін еске түсіру, жинақтау. |
|
|
Дәйексөзі |
Өнерлі бала – өрге жүзер! |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Психологиялык ахуал тугызу Жол белгелерін койып койып, окушыларды сол бойынша сыныпка кіргізу. Сурактар кою аркылы окушылардан жауап алу. Біз кашан жаяу жургінші боламыз? Ал егер автобуска, трамвайна отырсак, бул жагдайда біз кімбіз? Неліктен адамдар турлі жол- колк окиталарына ушырайды? Кошеде келе жатканда жолды кесіп отеміз бе? |
Окушылардын жол белгілерін каншалыкты білетіндіктері байкалады. Окушылар сурактарта жауап беріп орындарына отырады. |
Балалар пікір алмасады, сұраққа жауап береді. |
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Рұқсат етілген – тыйым салынған" байкауы -Мен сұрак қоямын, топтар кезек-кезек рұксат етілген немесе тыйым салынганын айтады. • Тротуарда ойнау... тыйым салынады. Кошені жасыл бағдаршамга ауыстыру... руксат етілген. • Журіс белігіне жугіріп шыгу... тыйым салынады. • Көшені жерасты откелімен кесіп оту... руксат етілген. • Қарттар кошеден отуге кемектесу... рұксат етілген. • Келікте дауыстап сейлесу жене күлу... тыйым салынады. • Аулада арнайы белінген аландарда ойнау... руксат етілген. • Рульді устамай, Велосипедпен жүру... тыйым
Бағдаршам макетін киген оқушы және бағдаршамның үш көзін
ұстаған төрт оқушы ортаға шығып, тақпақтар айтады. Топ оқушылары үш сұраққа
бірден жауап беруі керек. |
«Оқушылар алдын ала
дайындаған өлеңдерін оқып, белгілерді
көрсетеді» Жанында жол белгісі қойылады: «Жаяу жүргіншілер өткелі»
«Жол жөндеу» белгісі.
Белгі «Автобус аялдамасы»
Мұнда бір ғана белгі емес, көп нәрсе бар: Міне, теміржол! Рельстер, шпалдар жене жолдар - Пойызбен әзілдеспе.
|
Есте сақта! Мадақтау және қолдау көрсету Смайликтер тарату Балалар сайысқа қатысып кері байланыс береді. |
Интербелсенді тақта/ компьютер Суреттер Слайд |
|
Сабақтың соңы |
Сайыс қорытындыланады |
Сабақтағы іс-әрекетке рефлекция жасайды. |
|
Рефлекция |
шағым қалдыра аласыз

















