|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Мөңкеұлы №6 мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сандарға амалдар қолдану.Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ажхатова Б.А |
|||||
|
Күні: |
10.10.2025ж |
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23-сабақ.Қосындының мәнін және қосылғыштарды табуға берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1. Бір-екі амалмен орындалатын есепті кесте,сызба,қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.8. Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бір амалмен шығарылатын есептерді модельдеуді және шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылық мақсаты: Қазан айы: Тәуелсіздік және Отаншылдық айы |
Отан,ел,туған өлке туралы білу және пайымдау,туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу. Табиғатқа қамқорлық таныта білу. |
|||||
|
Апта дәйексөзі: |
«Туған жер-тұғырың,туған ел қыдырың» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Амандасу» әдісі Құшақтау Қолын қысу Бетін сүю Арқасынан қағу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолданып есепте 26+32+4+8=(32+8)+(30+40)=70 33+(17+24)=(33+17)+24=50+24=74 39+12+11+18=(39+11)+(12+18)=50+30=80 (25+34)+16=(34+16)+25=50+25=75 Тақырыпты ашу «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Математикалық диктант Жауабын жаз
Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепті шығар Концертке 24 қыз және 17 ұл қатысты. Концертке барлығы неше бала қатысты? Қыз-24 Ұл-17 Барлығы-? 24 +17 = 41 Концертке барлығы 41 бала қатысты. 2-тапсырма ЖИ Кестені пайдаланы,есеп құрастыр Шешуін әріпті өрнек түрінде жаз. –Барлық бала саны қанша? (b) –Қыздар саны нешеу? (24) –Ұлдар саны қанша? (Белгісіз.) –Белгісіз қосылғышты табу үшін қандай амал таңдайсың, қандай өрнек құрасың? (b - 24) Қосындыны табу үшін 17 + а түрінде әріпті өрнек құрады. Белгісіз қосылғышты табу үшін 41 – х түрінде әріпті өрнек құрады. 3-тапсырма Есепті теңдеу құрып шығару үлгісіне қара Концертке 41 бала қатысты. Оның 17-сі – ұлдар. Концертке неше қыз қатысты? Теңдеу құру үлгісімен танысады, х + 17 = 41 –Концертке неше бала қатысты? (41 бала.) –Концертке неше ұл қатысты? (17 ұл.) –Неше қыз қатысты? (Белгісіз.) х + 17 = 41 х = 41 – 17 х = 24 24 + 17 = 41 41 = 41 Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Сызбаны пайдаланып,есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып шығар Барлығы-41 Қыз-24 Ұл-? 41-24=17 Жауабы:Барлығы 41 бала қатысты. Жұптық жұмыс 5-тапсырма Сызбалар бойынша амалдарды орында 63=31+32 38=28+10 84=40+44 31=30+1 10=16-6 44=21+23 ЕБҚ 6-тапсырма Дәптерге тұйықталған және тұйықталмаған қисық сызықтар сыз. Үй тапсырмасы 7-тапсырма Қысқаша жазбаны пайдаланып,есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып шығар 42+х=61 Х=61-42 Х=19 42+19=61 61=61 9-тапсырма «Ойлан,тап?» ойыны Жандостың кітабының санын анықтау үшін теңдеу құрады. х – 2 = 3 Мұндағы х – Жандостың кітаптары саны. 2 – Әлияға сыйлаған кітап саны. 3 – Әлияға сыйлағаннан кейін Жандостың өзінде қалған кітап саны. Ендеше, Жандоста 5 кітап болған. Ал Әлияның кітабы Жандостың кітап санынан 1-ге артық, демек Әлияда 6 кітап. Жандос Әлияға 2 кітап сыйлады, демек, алғашында Жандоста 5 кітап, Әлияда 4 кітап болған. Кері байланыс
|
Амандасу түрлерін көрсетеді Үй тапсырмасын жазады Есепті шығарады Есеп құрастырады Теңдеу құрып, шешуін табады Жаттығу жасайды Есеп құрастырады Сызбалармен жұмыс жасайды Сызықтар сызады Үй тапсырмасын алады Математика лық логикаға есеп шығарады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолданып есептейді-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Есептің шешуін санды өрнектің көмегімен жазып шығарады-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Кесте түріндегі моделін пайдаланып, есеп құрастырады-1б Есептің сұрағына жауап беретін өрнек құрады-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Есептің сызба, кесте түріндегі моделін пайдаланып, теңдеу құрады-1б Есептің шешуін теңдеу түрінде жазуды біледі-1б Тамаша «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Сызбаға сәйкес есептің мәтінін құрады-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Сызбалар бойынша амалдарды орындайды-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Тұйықталған және бір тұйықталмаған қисық сызықтар сызады-1б Жарайсыңдар «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Теңдеу құрады-1б «Ой шырақтары» әдісі |
Бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=nGAksy8f3h0 Суреттер Оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері
https://youtu.be/X2hZN9WEd8w?si=6qISu3XZI27iaieY Оқулық
Қимылдар Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық Оқулық
Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№23-сабақ.Қосындының мәнін және қосылғыштарды табуға берілген есептер
№23-сабақ.Қосындының мәнін және қосылғыштарды табуға берілген есептер
|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Мөңкеұлы №6 мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сандарға амалдар қолдану.Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ажхатова Б.А |
|||||
|
Күні: |
10.10.2025ж |
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23-сабақ.Қосындының мәнін және қосылғыштарды табуға берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1. Бір-екі амалмен орындалатын есепті кесте,сызба,қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.8. Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бір амалмен шығарылатын есептерді модельдеуді және шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылық мақсаты: Қазан айы: Тәуелсіздік және Отаншылдық айы |
Отан,ел,туған өлке туралы білу және пайымдау,туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу. Табиғатқа қамқорлық таныта білу. |
|||||
|
Апта дәйексөзі: |
«Туған жер-тұғырың,туған ел қыдырың» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Амандасу» әдісі Құшақтау Қолын қысу Бетін сүю Арқасынан қағу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолданып есепте 26+32+4+8=(32+8)+(30+40)=70 33+(17+24)=(33+17)+24=50+24=74 39+12+11+18=(39+11)+(12+18)=50+30=80 (25+34)+16=(34+16)+25=50+25=75 Тақырыпты ашу «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Математикалық диктант Жауабын жаз
Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепті шығар Концертке 24 қыз және 17 ұл қатысты. Концертке барлығы неше бала қатысты? Қыз-24 Ұл-17 Барлығы-? 24 +17 = 41 Концертке барлығы 41 бала қатысты. 2-тапсырма ЖИ Кестені пайдаланы,есеп құрастыр Шешуін әріпті өрнек түрінде жаз. –Барлық бала саны қанша? (b) –Қыздар саны нешеу? (24) –Ұлдар саны қанша? (Белгісіз.) –Белгісіз қосылғышты табу үшін қандай амал таңдайсың, қандай өрнек құрасың? (b - 24) Қосындыны табу үшін 17 + а түрінде әріпті өрнек құрады. Белгісіз қосылғышты табу үшін 41 – х түрінде әріпті өрнек құрады. 3-тапсырма Есепті теңдеу құрып шығару үлгісіне қара Концертке 41 бала қатысты. Оның 17-сі – ұлдар. Концертке неше қыз қатысты? Теңдеу құру үлгісімен танысады, х + 17 = 41 –Концертке неше бала қатысты? (41 бала.) –Концертке неше ұл қатысты? (17 ұл.) –Неше қыз қатысты? (Белгісіз.) х + 17 = 41 х = 41 – 17 х = 24 24 + 17 = 41 41 = 41 Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Сызбаны пайдаланып,есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып шығар Барлығы-41 Қыз-24 Ұл-? 41-24=17 Жауабы:Барлығы 41 бала қатысты. Жұптық жұмыс 5-тапсырма Сызбалар бойынша амалдарды орында 63=31+32 38=28+10 84=40+44 31=30+1 10=16-6 44=21+23 ЕБҚ 6-тапсырма Дәптерге тұйықталған және тұйықталмаған қисық сызықтар сыз. Үй тапсырмасы 7-тапсырма Қысқаша жазбаны пайдаланып,есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып шығар 42+х=61 Х=61-42 Х=19 42+19=61 61=61 9-тапсырма «Ойлан,тап?» ойыны Жандостың кітабының санын анықтау үшін теңдеу құрады. х – 2 = 3 Мұндағы х – Жандостың кітаптары саны. 2 – Әлияға сыйлаған кітап саны. 3 – Әлияға сыйлағаннан кейін Жандостың өзінде қалған кітап саны. Ендеше, Жандоста 5 кітап болған. Ал Әлияның кітабы Жандостың кітап санынан 1-ге артық, демек Әлияда 6 кітап. Жандос Әлияға 2 кітап сыйлады, демек, алғашында Жандоста 5 кітап, Әлияда 4 кітап болған. Кері байланыс
|
Амандасу түрлерін көрсетеді Үй тапсырмасын жазады Есепті шығарады Есеп құрастырады Теңдеу құрып, шешуін табады Жаттығу жасайды Есеп құрастырады Сызбалармен жұмыс жасайды Сызықтар сызады Үй тапсырмасын алады Математика лық логикаға есеп шығарады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолданып есептейді-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Есептің шешуін санды өрнектің көмегімен жазып шығарады-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Кесте түріндегі моделін пайдаланып, есеп құрастырады-1б Есептің сұрағына жауап беретін өрнек құрады-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Есептің сызба, кесте түріндегі моделін пайдаланып, теңдеу құрады-1б Есептің шешуін теңдеу түрінде жазуды біледі-1б Тамаша «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Сызбаға сәйкес есептің мәтінін құрады-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Сызбалар бойынша амалдарды орындайды-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Тұйықталған және бір тұйықталмаған қисық сызықтар сызады-1б Жарайсыңдар «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Теңдеу құрады-1б «Ой шырақтары» әдісі |
Бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=nGAksy8f3h0 Суреттер Оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері
https://youtu.be/X2hZN9WEd8w?si=6qISu3XZI27iaieY Оқулық
Қимылдар Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық Оқулық
Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз
















