|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сандарға амалдар қолдану.Есептер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№24 сабақ Қалдықты және азайғышпен азайтқышты табуға берілген есептер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1. Бір-екі амалмен орындалатын есепті кесте,сызба,қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.8. Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бір амалмен шығарылатын есептерді модельдеуді және шығаруды үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Ізденімпаз, жасампаз тұлға |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Амандасу» әдісі Құшақтау Қолын қысу Бетін сүю Арқасынан қағу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Қысқаша жазбаны пайдаланып,есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып шығар 42+х=61 Х=61-42 Х=19
42+19=61 61=61 Тақырыпты ашу «Домино» ойыны Жұптық жұмыс 1-сұрақ. 64 пен 4 сандарының айырмасы. 2-сұрақ: 58 санын 2-ге арттыру. 3-сұрақ: 90 санынан 80-ді азайту. 4-сұрақ: 37 санынан 30-ды азайту. 5-сұрақ: 70 және 30 сандарының қосындысы. 6-сұрақ: 89 санын 9-ға кеміту. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құр.Олардың мәнін тап 82-7= 75 96-4=92 54-27=27 2-тапсырма Есепті шығар Болды-25к Сыйлады-17к Қалды-?к 25-17=8к Жауабы: 8 кітап қалды 3-тапсырма Кестені пайдаланып, есептер құрастыр Шешуін әріпті өрнек түрінде жаз. , b – 17; 8 + а; 25 – х 4-тапсырма Есепті теңдеу құрып шығар Ертегі кітабы – 25, сыйлаған кітап саны – белгісіз (х), қалған кітап саны – 8; Ендеше 25 – х = 8 түріндегі теңдеу құрылады. Мұндағы: 25 – азайғыш, х – белгісіз азайтқыш, 8 – айырманың мәні. – Белгісіз азайтқышты қандай амалмен табасың? Тұжырым ұсын. Азайғышты табуға берілген есепті қосу амалының көмегімен шығарады. Азайтқышты табуға берілген есепті шығару үшін азайту амалын қолданады. ЕБҚ Есепте: □+12= 52 64- □ =24 25+□= 45 48- □ =18 □ +11= 26 71+ □ =74
Топтық жұмыс 5-тапсырма Теңдеулерді шеш Х-13=38 52-х=27 Х=38+13 х=52-27 Х=51 х=25 5 38=38 27=27 6-тапсырма Есепті теңдеу құрып шығар 53-х=45 х-8=45 Х=53-45 х=45+8 Х=8 х=53
53-8=45 53-8=45 45=45 45=45 Үй тапсырмасы 7-тапсырма Қысқаша жазбаны пайдаланып,есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып шығар Болды-?бала Кетті-28бала Қалды-14бала Х-28=14 Х=28+14 Х=42
42-28=14 14=14
8-тапсырма «Кел,ойнайық» ойыны Бағдар сызықтармен қозғала отырып,мақалды оқы.Оның мағынасын қалай түсінесің? Кітап- білім бұлағы Білім-өмір шырағы
|
Амандасу түрлерін көрсетеді Үй тапсырмасын жазады Кім тапсырманы бірінші үлгереді, үстелдің ортасында жатқан жауаптардың ішінен дұрыс жауапты тауып алып, сұрақты жабады. Есепті шығарады Есеп құрастырады Кестемен жұмыс жасайды Теңдеу құрып, шешуін табады Жеке жұмыс жасайды Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Математика
Бөлім:
Сандарға амалдар
қолдану.Есептер
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
2сынып
Сабақтың
тақырыбы:
№24
сабақ Қалдықты және азайғышпен
азайтқышты табуға берілген
есептер
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 2.5.1.1. Бір-екі амалмен
орындалатын есепті кесте,сызба,қысқаша жазба түрінде
модельдеу.
2.5.1.8. Барлық
арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды
өрнектер және теңдеулер түрінде
модельдеу.
Сабақтың
мақсаты
Бір амалмен
шығарылатын есептерді модельдеуді және шығаруды
үйренеді
Құндылықтар
ТАЛАП: Ізденімпаз,
жасампаз тұлға
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут
Сабақты
қорыту 8минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуалды
жақсарту «Амандасу»
әдісі Құшақтау Қолын
қысу Бетін
сүю Арқасынан
қағу Өткенді
пысықтау Үй
тапсырмасы 7-тапсырма Қысқаша жазбаны
пайдаланып,есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып
шығар 42+х=61 Х=61-42 Х=19
42+19=61 61=61 Тақырыпты
ашу «Домино»
ойыны Жұптық
жұмыс 1-сұрақ. 64 пен 4 сандарының
айырмасы. 2-сұрақ: 58 санын 2-ге
арттыру. 3-сұрақ: 90 санынан 80-ді
азайту. 4-сұрақ: 37 санынан 30-ды
азайту. 5-сұрақ: 70 және 30 сандарының
қосындысы. 6-сұрақ: 89 санын 9-ға
кеміту. Жаңа
тақырып ФС
тапсырмасы 1-тапсырма Кесте бойынша өрнектер
құр.Олардың мәнін тап 82-7=
75 96-4=92
54-27=27 2-тапсырма Есепті
шығар Болды-25к Сыйлады-17к Қалды-?к 25-17=8к Жауабы:
8
кітап
қалды 3-тапсырма Кестені пайдаланып, есептер
құрастыр Шешуін әріпті өрнек түрінде
жаз. , b – 17; 8 + а; 25 –
х 4-тапсырма Есепті теңдеу құрып
шығар Ертегі кітабы – 25, сыйлаған
кітап саны – белгісіз (х), қалған кітап саны – 8; Ендеше 25 – х = 8
түріндегі теңдеу құрылады. Мұндағы: 25 – азайғыш, х – белгісіз
азайтқыш, 8 – айырманың
мәні. – Белгісіз азайтқышты қандай
амалмен табасың? Тұжырым
ұсын. Азайғышты табуға берілген
есепті қосу амалының көмегімен
шығарады. Азайтқышты табуға берілген
есепті шығару үшін азайту амалын
қолданады. ЕБҚ Есепте: □+12= 52 64- □
=24 25+□= 45 48- □
=18 □ +11= 26 71+ □
=74
Топтық
жұмыс 5-тапсырма Теңдеулерді
шеш Х-13=38
52-х=27 Х=38+13
х=52-27 Х=51
х=25 5 38=38
27=27 6-тапсырма Есепті теңдеу құрып
шығар 53-х=45
х-8=45 Х=53-45
х=45+8 Х=8
х=53
53-8=45
53-8=45 45=45
45=45 Үй
тапсырмасы 7-тапсырма Қысқаша жазбаны
пайдаланып,есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып
шығар Болды-?бала Кетті-28бала Қалды-14бала Х-28=14 Х=28+14 Х=42
42-28=14 14=14
8-тапсырма «Кел,ойнайық»
ойыны Бағдар сызықтармен қозғала
отырып,мақалды оқы.Оның мағынасын қалай
түсінесің? Кітап- білім
бұлағы Білім-өмір
шырағы
Амандасу түрлерін
көрсетеді Үй тапсырмасын
жазады Кім тапсырманы бірінші
үлгереді, үстелдің ортасында жатқан жауаптардың ішінен дұрыс
жауапты тауып алып, сұрақты
жабады. Есепті
шығарады Есеп
құрастырады Кестемен жұмыс
жасайды Теңдеу құрып, шешуін
табады Жеке жұмыс
жасайды | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















