Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен-жирен жирен |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жунисова.П |
|||||||||
|
Күні: |
6.11.2023ж |
|||||||||
|
Сынып: |
3 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Білім керек бәріне 25-сабақ |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.1 шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қою және жауап беру 3.2.1.1 мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/ мәнерлеп/ теріп оқу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қояды және жауап береді Мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/ мәнерлеп/ теріп оқиды |
|||||||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят,адалдықты жоғары бағалайды |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Көш басшы: Біз күштіміз бе? Біз мықтымыз ба? Біз бақыттымыз ба? (Оң қолымызды көтереміз) Ойсергек: Бір-бірімізді тыңдаймыз десек, 1 рет қол шапалақтаймыз. Ұйымшыл боламыз десек, 2 рет қол шапалақтаймыз. Белсенділік танытамыз десек, 3 рет шапалақтаймыз Үй тапсырмасын тексеру Өлеңді «Шынжыр» әдісі бойынша тізбектеп жатқа сұрау |
Хормен: Күштіміз Мықтымыз Бақыттымыз Алға,алға,алға Өткен білімді зерделейді. |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
||||||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ Ойқозғау. М. Әлімбаевтың «Адамның күні адаммен» өлеңін оқып беру. Мазмұны арқылы сабақтың тақырыбын шығарып алу. Сабақтың тақырыбын айту. Мақсатын айқындау. Бағалау критерийімен таныстыру. Мағынаны ажырату. ҰЖ. 1-тапсырма. Мақалдытүсіндір. Оқусыз білім жоқ, Білімсіз күнің жоқ. Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі). Тақырыпты болжау. Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту. Түсіну. Тыңдалым. 2-тапсырма. Өлеңді тыңда. «Білім керек бәріне». Автормен танысу айдары. Ф. Оңғарсынова, Ө. Тұрман- жанов. |
М. Әлімбаевтың «Адамның күні адаммен» өлеңін оқи отырып сабақтың тақырыбын шығарады Мақалды оқып түсіндіреді Мақсатқа сәйкес оқушылар бағалау критерийін шығарады |
Дескриптор: Шығарманың маңызды тұстарын анықтайды 1б Сұрақтар қояды және жауап береді 1б Мақалды оқып түсіндіреді 1б Мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/ мәнерлеп/ теріп оқиды 1б |
оқулық |
||||||
|
Сергіту сәті 2мин |
Орнымыздан тұрайық, Алақанды соғайық. Оңға қарай бұрылып, Солға қарай бұрылып, Бір отырып, бір тұрып, Орнымызды табайық! |
Орындарынан тұрып, сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||||||
|
|
Қолдану. ЕБҚ. 3-тапсырма. Өлеңге сүйеніп, «Адамға білім не үшін керек?» деген сұраққа жауап беріңдер. ФС. 1-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы. Берілген шартты белгілерді қажетті жерге қой. Білім деген байлық бар, Еш байлық оған жетпейді. Дауыс ырғағы – Д Жасыңда оқып, жиып ал, Тепкілесеңкетпейді, Қысқа кідіріс – * Өртіңе ол күймейді, Ұрылар да тимейді. Ұзақ кідіріс – *** Жатып ішер жамбастап, Жалқауды ол сүймейді. Қайталау –// ЕҚБ. 2-тапсырма. «Ассоциация» әдісін пайдаланып, «Білім керек бәріне» өлеңін жаттап ал.
ЖЖ. Оқылым. 5-тапсырма. Өлеңді түсініп оқып, салыстыру. Білім Білім керек бәріне Ойтолғау. Жазылым. 8-тапсырма. Әр бағанға 5 сөзден жаз.
|
Өлеңге сүйеніп, «Адамға білім не үшін керек?» деген сұраққа жауап береді Өлеңді мәнерлеп оқиды Берілген шартты белгілерді қажетті жерге қояды «Ассоциация» әдісін пайдаланып, «Білім керек бәріне» өлеңін жаттап алады Өлеңді түсініп оқып, салыстырады Әр бағанға 5 сөзден жазады |
Өлеңге сүйеніп, «Адамға білім не үшін керек?» деген сұраққа жауап береді 1б Өлеңді мәнерлеп оқиды 1б Берілген шартты белгілерді қажетті жерге қояды 1б «Ассоциация» әдісін пайдаланып, «Білім керек бәріне» өлеңін жаттап алады 1б Өлеңді түсініп оқып, салыстырады 1б Әр бағанға 5 сөзден жазады1б |
оқулық |
||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы: 7-тапсырма. Өлеңді жаттап ал. Ө. Тұрманжанов. «Білім Кері байланыс: «Бес саусақ» әдісі бойынша өтеді. Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім?
|
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады «Бес саусақ » әдісі бойынша кері байланыс жасайды |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
25- Саб Әдебиет 3 сынып
25- Саб Әдебиет 3 сынып
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен-жирен жирен |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жунисова.П |
|||||||||
|
Күні: |
6.11.2023ж |
|||||||||
|
Сынып: |
3 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Білім керек бәріне 25-сабақ |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.1 шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қою және жауап беру 3.2.1.1 мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/ мәнерлеп/ теріп оқу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қояды және жауап береді Мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/ мәнерлеп/ теріп оқиды |
|||||||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят,адалдықты жоғары бағалайды |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Көш басшы: Біз күштіміз бе? Біз мықтымыз ба? Біз бақыттымыз ба? (Оң қолымызды көтереміз) Ойсергек: Бір-бірімізді тыңдаймыз десек, 1 рет қол шапалақтаймыз. Ұйымшыл боламыз десек, 2 рет қол шапалақтаймыз. Белсенділік танытамыз десек, 3 рет шапалақтаймыз Үй тапсырмасын тексеру Өлеңді «Шынжыр» әдісі бойынша тізбектеп жатқа сұрау |
Хормен: Күштіміз Мықтымыз Бақыттымыз Алға,алға,алға Өткен білімді зерделейді. |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
||||||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ Ойқозғау. М. Әлімбаевтың «Адамның күні адаммен» өлеңін оқып беру. Мазмұны арқылы сабақтың тақырыбын шығарып алу. Сабақтың тақырыбын айту. Мақсатын айқындау. Бағалау критерийімен таныстыру. Мағынаны ажырату. ҰЖ. 1-тапсырма. Мақалдытүсіндір. Оқусыз білім жоқ, Білімсіз күнің жоқ. Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі). Тақырыпты болжау. Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту. Түсіну. Тыңдалым. 2-тапсырма. Өлеңді тыңда. «Білім керек бәріне». Автормен танысу айдары. Ф. Оңғарсынова, Ө. Тұрман- жанов. |
М. Әлімбаевтың «Адамның күні адаммен» өлеңін оқи отырып сабақтың тақырыбын шығарады Мақалды оқып түсіндіреді Мақсатқа сәйкес оқушылар бағалау критерийін шығарады |
Дескриптор: Шығарманың маңызды тұстарын анықтайды 1б Сұрақтар қояды және жауап береді 1б Мақалды оқып түсіндіреді 1б Мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/ мәнерлеп/ теріп оқиды 1б |
оқулық |
||||||
|
Сергіту сәті 2мин |
Орнымыздан тұрайық, Алақанды соғайық. Оңға қарай бұрылып, Солға қарай бұрылып, Бір отырып, бір тұрып, Орнымызды табайық! |
Орындарынан тұрып, сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||||||
|
|
Қолдану. ЕБҚ. 3-тапсырма. Өлеңге сүйеніп, «Адамға білім не үшін керек?» деген сұраққа жауап беріңдер. ФС. 1-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы. Берілген шартты белгілерді қажетті жерге қой. Білім деген байлық бар, Еш байлық оған жетпейді. Дауыс ырғағы – Д Жасыңда оқып, жиып ал, Тепкілесеңкетпейді, Қысқа кідіріс – * Өртіңе ол күймейді, Ұрылар да тимейді. Ұзақ кідіріс – *** Жатып ішер жамбастап, Жалқауды ол сүймейді. Қайталау –// ЕҚБ. 2-тапсырма. «Ассоциация» әдісін пайдаланып, «Білім керек бәріне» өлеңін жаттап ал.
ЖЖ. Оқылым. 5-тапсырма. Өлеңді түсініп оқып, салыстыру. Білім Білім керек бәріне Ойтолғау. Жазылым. 8-тапсырма. Әр бағанға 5 сөзден жаз.
|
Өлеңге сүйеніп, «Адамға білім не үшін керек?» деген сұраққа жауап береді Өлеңді мәнерлеп оқиды Берілген шартты белгілерді қажетті жерге қояды «Ассоциация» әдісін пайдаланып, «Білім керек бәріне» өлеңін жаттап алады Өлеңді түсініп оқып, салыстырады Әр бағанға 5 сөзден жазады |
Өлеңге сүйеніп, «Адамға білім не үшін керек?» деген сұраққа жауап береді 1б Өлеңді мәнерлеп оқиды 1б Берілген шартты белгілерді қажетті жерге қояды 1б «Ассоциация» әдісін пайдаланып, «Білім керек бәріне» өлеңін жаттап алады 1б Өлеңді түсініп оқып, салыстырады 1б Әр бағанға 5 сөзден жазады1б |
оқулық |
||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы: 7-тапсырма. Өлеңді жаттап ал. Ө. Тұрманжанов. «Білім Кері байланыс: «Бес саусақ» әдісі бойынша өтеді. Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім?
|
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады «Бес саусақ » әдісі бойынша кері байланыс жасайды |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||||||
шағым қалдыра аласыз














