|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
С дыбысы және әрпі 25 сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.8.2 дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсінеді Мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 5-апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, Сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!» |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда өлең оқытады: Амансың ба Жер ана, Амансың ба алтын күн? Амансың ба достарым, Амансыз ба ұстазым? Ұстазды көре қуана Сабағымды бастадым. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа сабаққа кіріспеде «Жұмбақ» әдісі қолданылады.
Кесекте бар, Уақта жоқ.(с) -Ендеше с дыбысынан басталатын сөздер айтайық. Сақ, суық, сарқыт, ... тсс -Ендеше бүгін с дыбысы мен әрпін үйренетін боламыз. Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақтан күтілетін нәтижені хабарлау. |
Өлеңді бірге қайталап оқиды. Сұрақтарға жауап береді, белгіні табады. |
«Бас бармақ» әдісі: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Слайд1-2
|
||
|
Сабақтың ортасы 24 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Сюжет сыры» әдісі қолданылады. Тыңдалым-айтылым Сюжетті сурет бойынша әңгіме
құраңдар. - Балаларға С дыбысынан басталатын ат қойыңдар. - Самат қандай аспапта ойнап тұр? - Балаларға ненің үні ұнады? - Суреттен тағы нелерді көрдіңдер? - Сауысқан қайда қонақтап отыр? -Осы сөйлемдерде неше сөз бар? -Суреттегі с дыбысы бар сөздерді атаңдар. - С дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасаңдар. -С әрпінің сұлбасын тастардан, түймелерден жасаңдар. Оқушылардың сұраққа дұрыс және толық жауап беруін қадағалау, дұрыс құралмаған, толық емес сөйлемдерді түзеп, оқушыларға қайталатып отыру қажет. (Ұ, Д) Оқылым -Сөздерді, сөйлемдерді буындап оқыңдар.
Са, сә, се, сы, си, со, сө... Қасық, сғат, жолбарыс. Сергіту сәтінде хормен өлең оқиды.
Қорбаңдаған
аюдың (Д) 2-тапсырмада өздік жұмыс жүреді. Жазылым 1. Партада дұрыс отырғызады. 2. Жазуға даярлауда бала
қолының ұсақ бұлшықеттерін дамытатын жаттығулар
жасатады. 3. Жазу: - дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлату;
(Ұ) 3- тапсырмада «Сұрақ-жауап» әдісі қолданылады. «Сөз тану» айдары бойынша берілген мақалдың мәнін түсіндіру. ЕБҚ оқушыға: Алмас сөзіндегі с дыбысының орнын анықта. ЕҚБ оқушы: С дыбысы бар сөзді атап, буынға бөл. ҚБ тапсырма: |
Сурет бойынша сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді. Әңгіме құрайды. Дыбыстық талдау жасайды. Әріптің сұлбасын жасайды. Хормен өлең оқып, қимылмен көрсетеді. Партада дұрыс отырады. Жаттығу жасайды. Қалам, қарындашты дұрыс ұстайды. Тапсырма орындайды. Сөздің мағынасын тыңдайды. Сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді, тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Әңгіме құрайды, әріптің сұлбасын дұрыс жасайды -«Жарайсың!». Әңгіме құрайды, әріптің сұлбасын жасауда көмек қажет етеді -«Жақсы!»., Әңгіме құрауда, әріптің сұлбасын жасауда қиналады-«Талпын!» Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Жарайсың!». Тапсырмаларды орындауда көмек қажет етеді -«Жақсы!». Тапсырмаларды орындауда қиналады-«Талпын!». |
«Әліппе» оқулығы 1 сынып 2021ж 28-бет Тастар, түймелер №1 жазу дәптері Үнтаспа, смартфон |
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланысты «Жетістік баспалдығы» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» Сен бүгін қай ба спалдаққа жеттің? |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
|
|
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
25 сабақ әліппе 1 сынып
25 сабақ әліппе 1 сынып
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
С дыбысы және әрпі 25 сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.8.2 дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсінеді Мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 5-апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, Сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!» |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда өлең оқытады: Амансың ба Жер ана, Амансың ба алтын күн? Амансың ба достарым, Амансыз ба ұстазым? Ұстазды көре қуана Сабағымды бастадым. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа сабаққа кіріспеде «Жұмбақ» әдісі қолданылады.
Кесекте бар, Уақта жоқ.(с) -Ендеше с дыбысынан басталатын сөздер айтайық. Сақ, суық, сарқыт, ... тсс -Ендеше бүгін с дыбысы мен әрпін үйренетін боламыз. Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақтан күтілетін нәтижені хабарлау. |
Өлеңді бірге қайталап оқиды. Сұрақтарға жауап береді, белгіні табады. |
«Бас бармақ» әдісі: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Слайд1-2
|
||
|
Сабақтың ортасы 24 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Сюжет сыры» әдісі қолданылады. Тыңдалым-айтылым Сюжетті сурет бойынша әңгіме
құраңдар. - Балаларға С дыбысынан басталатын ат қойыңдар. - Самат қандай аспапта ойнап тұр? - Балаларға ненің үні ұнады? - Суреттен тағы нелерді көрдіңдер? - Сауысқан қайда қонақтап отыр? -Осы сөйлемдерде неше сөз бар? -Суреттегі с дыбысы бар сөздерді атаңдар. - С дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасаңдар. -С әрпінің сұлбасын тастардан, түймелерден жасаңдар. Оқушылардың сұраққа дұрыс және толық жауап беруін қадағалау, дұрыс құралмаған, толық емес сөйлемдерді түзеп, оқушыларға қайталатып отыру қажет. (Ұ, Д) Оқылым -Сөздерді, сөйлемдерді буындап оқыңдар.
Са, сә, се, сы, си, со, сө... Қасық, сғат, жолбарыс. Сергіту сәтінде хормен өлең оқиды.
Қорбаңдаған
аюдың (Д) 2-тапсырмада өздік жұмыс жүреді. Жазылым 1. Партада дұрыс отырғызады. 2. Жазуға даярлауда бала
қолының ұсақ бұлшықеттерін дамытатын жаттығулар
жасатады. 3. Жазу: - дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлату;
(Ұ) 3- тапсырмада «Сұрақ-жауап» әдісі қолданылады. «Сөз тану» айдары бойынша берілген мақалдың мәнін түсіндіру. ЕБҚ оқушыға: Алмас сөзіндегі с дыбысының орнын анықта. ЕҚБ оқушы: С дыбысы бар сөзді атап, буынға бөл. ҚБ тапсырма: |
Сурет бойынша сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді. Әңгіме құрайды. Дыбыстық талдау жасайды. Әріптің сұлбасын жасайды. Хормен өлең оқып, қимылмен көрсетеді. Партада дұрыс отырады. Жаттығу жасайды. Қалам, қарындашты дұрыс ұстайды. Тапсырма орындайды. Сөздің мағынасын тыңдайды. Сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді, тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Әңгіме құрайды, әріптің сұлбасын дұрыс жасайды -«Жарайсың!». Әңгіме құрайды, әріптің сұлбасын жасауда көмек қажет етеді -«Жақсы!»., Әңгіме құрауда, әріптің сұлбасын жасауда қиналады-«Талпын!» Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Жарайсың!». Тапсырмаларды орындауда көмек қажет етеді -«Жақсы!». Тапсырмаларды орындауда қиналады-«Талпын!». |
«Әліппе» оқулығы 1 сынып 2021ж 28-бет Тастар, түймелер №1 жазу дәптері Үнтаспа, смартфон |
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланысты «Жетістік баспалдығы» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» Сен бүгін қай ба спалдаққа жеттің? |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
|
|
||


шағым қалдыра аласыз















