|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйренемін, жаманнан жиренемін |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№25 сабақ. Ф дыбысы. 24-26 жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.1.1 э,ф,в,ц əріптері бар сөздерді сауатты жазу: 3.1.2.1 мəтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/фото/диаграмма бойынша мəтіннің мазмұнын болжау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ф дыбысы туралы білімін тереңдетеді Ф дыбысы бар сөздерді дұрыс, көркем жазуға жаттығады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 22- жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз. 1. Мен мектепке автобуспен барамын. 2. Қыздар волейбол ойнады. 3. Ұлдар футбол ойнады. 4. Олар вальс биледі Жаңа тақырып 1-тапсырма 24-жаттығу. Жұмбақты оқып, шешуін тап. Қос қоржынын артынып, Қос құлақтай қалқиып, Тұратын бұл қай әріп? Ф әрпі • Жұмбақтың шешуіндегі әріп қай дыбыстың таңбасы? Ол дыбыс туралы не білесің? Ф – қатаң дауыссыз дыбыс. Ол сөздің барлық буынында келе береді: фабрика, телефон, телеграф. 25-жаттығу. Өлеңді жатқа жаз. Фойеде ел жиналған Фестивальді тойлады. Фатима қыз финалда Флейтада ойнады. Абдырахман Асылбеков Өлеңдегі ф дыбысы бар сөздердің мағынасын дереккөздерден қарап, түсіндір. • Флейта қандай аспап? Тағы қандай музыкалық аспаптарды білесің? ЕБҚ Ф дыбысы бар сөздерді айтып, бұл дыбыстың айтылу ерекшелігін байқа. Мысалдар келтір. Фонтан, фабрика, ферма.... Сергіту сәті
Ұжымдық жұмыс 26-жаттығу Мәтінді тыңда. «Диалог» әдісі - Мәтін не туралы? - Мәтін неліктен «Доп ойнаймын деп...» аталған? - Сен қандай ат қояр едің? - Мәтінді өзің жалғастырып, қалай аяқталатынын болжа. Төмендегі қай жауап сенің болжауыңа сәйкес келеді? Ойыңмен бөліс. 1. Қараңғы түсіп кетсе де қорықпады. 2. Бұзауды іздемеді, себебі қараңғыда қорықты. 3. Анасы оған ренжіді. 4. Бұзау өзі келді, анасы оған ренжіген жоқ. 5. Өскенбай анасынан кешірім сұрады. ЕҚБ Ф дыбысы бар сөздерді қатыстырып сөйлемдер құра. Оларды оқып бер. Үй тапсырмасы Ф дыбысы бар сөздерді қатыстырып сөйлемдер құра. Сөйлемдерді мағынасына қарай біріктіріп мәтін жаса. Үлгі: Мен велосипед тептім. Досым Айдостың да велосипеді бар. Екеуміз жарысып ойнадық. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Жұмбақты шешеді Ф дыбысы туралы өз ойларын айтады Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Мәтінмен жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Банкомат » әдісі
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады-1б Тамаша! ДескриптоР: Жұмбақты оқып, шешуін табады-1б Ф дыбысы туралы сұраұтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Өлеңді жатқа жазады-1б Өлеңдегі ф дыбысы бар сөздердің мағынасын дереккөздерден қарап, түсіндіреді-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: ЕБҚ: Ф дыбысы бар сөздерді айтып, бұл дыбыстың айтылу ерекшелігін атайды-1б
Керемет! Дескриптор: Мәтінді тыңдап, өзі жалғастырып, қалай аяқталатынын болжайды-1б Өз ойымен бөліседі-1б ДескриптоР: ЕҚБ: Ф дыбысы бар сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрайды-1б
Тамаша! «Нысана» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары
Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№25 сабақ. Ф дыбысы.
№25 сабақ. Ф дыбысы.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйренемін, жаманнан жиренемін |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№25 сабақ. Ф дыбысы. 24-26 жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.1.1 э,ф,в,ц əріптері бар сөздерді сауатты жазу: 3.1.2.1 мəтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/фото/диаграмма бойынша мəтіннің мазмұнын болжау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ф дыбысы туралы білімін тереңдетеді Ф дыбысы бар сөздерді дұрыс, көркем жазуға жаттығады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 22- жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз. 1. Мен мектепке автобуспен барамын. 2. Қыздар волейбол ойнады. 3. Ұлдар футбол ойнады. 4. Олар вальс биледі Жаңа тақырып 1-тапсырма 24-жаттығу. Жұмбақты оқып, шешуін тап. Қос қоржынын артынып, Қос құлақтай қалқиып, Тұратын бұл қай әріп? Ф әрпі • Жұмбақтың шешуіндегі әріп қай дыбыстың таңбасы? Ол дыбыс туралы не білесің? Ф – қатаң дауыссыз дыбыс. Ол сөздің барлық буынында келе береді: фабрика, телефон, телеграф. 25-жаттығу. Өлеңді жатқа жаз. Фойеде ел жиналған Фестивальді тойлады. Фатима қыз финалда Флейтада ойнады. Абдырахман Асылбеков Өлеңдегі ф дыбысы бар сөздердің мағынасын дереккөздерден қарап, түсіндір. • Флейта қандай аспап? Тағы қандай музыкалық аспаптарды білесің? ЕБҚ Ф дыбысы бар сөздерді айтып, бұл дыбыстың айтылу ерекшелігін байқа. Мысалдар келтір. Фонтан, фабрика, ферма.... Сергіту сәті
Ұжымдық жұмыс 26-жаттығу Мәтінді тыңда. «Диалог» әдісі - Мәтін не туралы? - Мәтін неліктен «Доп ойнаймын деп...» аталған? - Сен қандай ат қояр едің? - Мәтінді өзің жалғастырып, қалай аяқталатынын болжа. Төмендегі қай жауап сенің болжауыңа сәйкес келеді? Ойыңмен бөліс. 1. Қараңғы түсіп кетсе де қорықпады. 2. Бұзауды іздемеді, себебі қараңғыда қорықты. 3. Анасы оған ренжіді. 4. Бұзау өзі келді, анасы оған ренжіген жоқ. 5. Өскенбай анасынан кешірім сұрады. ЕҚБ Ф дыбысы бар сөздерді қатыстырып сөйлемдер құра. Оларды оқып бер. Үй тапсырмасы Ф дыбысы бар сөздерді қатыстырып сөйлемдер құра. Сөйлемдерді мағынасына қарай біріктіріп мәтін жаса. Үлгі: Мен велосипед тептім. Досым Айдостың да велосипеді бар. Екеуміз жарысып ойнадық. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Жұмбақты шешеді Ф дыбысы туралы өз ойларын айтады Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Мәтінмен жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Банкомат » әдісі
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады-1б Тамаша! ДескриптоР: Жұмбақты оқып, шешуін табады-1б Ф дыбысы туралы сұраұтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Өлеңді жатқа жазады-1б Өлеңдегі ф дыбысы бар сөздердің мағынасын дереккөздерден қарап, түсіндіреді-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: ЕБҚ: Ф дыбысы бар сөздерді айтып, бұл дыбыстың айтылу ерекшелігін атайды-1б
Керемет! Дескриптор: Мәтінді тыңдап, өзі жалғастырып, қалай аяқталатынын болжайды-1б Өз ойымен бөліседі-1б ДескриптоР: ЕҚБ: Ф дыбысы бар сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрайды-1б
Тамаша! «Нысана» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары
Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















