|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сандарға амалдар қолдану.Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№25 сабақ.Санды бірнеше бірлікке арттыруға және кемітуге берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1 бір-екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу; 2.5.1.8** барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бір амалмен шығарылатын есептерді модельдеуді және шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Мемлекеттік тілді білу Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Отанды сүю – отбасынан басталады!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Күн шуағы" тренинг-тимбилдингі Сыныпты барлығы бірге қимылдауға үйретеді Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Қысқаша жазбаны пайдаланып,есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып шығар Болды-?бала Кетті-28бала Қалды-14бала Х-28=14 Х=28+14 Х=42 42-28=14 14=14 Тақырыпты ашу ҚБ тапсырмасын орында
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Тапсырманы орында Кестеде берілген сандарды 3-ке арттыра, 8-ге кеміте отырып, ондықтан аттап ауызша қосу, азайту тәсілдерін қолданады. Берілген ...сандарды 3-ке арттыру,демек ...сандарына 3-ті қосу, берілген ... сандарды 8-ге кеміту, демек ... сандарынан 8-ді азайту. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Отан, ел, туған өлке туралы білу 2-тапсырма Есептерді шығар А)Менде 12 бетбелгі бар, алдосымда менен 2-еуі кембетбелгі бар. Досымда неше бетбелгі бар? 12-2=10 Ә)Досымда 10 бетбелгі,ал менде одан 2-еуіартық бетбелгі бар. Менде неше бетбелгі бар? 10+2=12 Есептердің мазмұны ұқсас. Бірінші есепте «2-еуі артық», екінші есепте «2-еуі кем». Есептердің сұрағы әртүрлі. Бірінші есепте азайту амалымен өрнек құрылды, екінші есепте қосу амалымен өрнек құрылды. Есептердің жауаптары әртүрлі. Топтық жұмыс 3-тапсырма Есептің шешуін әріпті өрнек түрінде жаз. Жолды дәптер-37 Торкөз дәптер-а-ға артық Торкөз дәптер-? Ш: 37 + а; ФС тапсырмасы 4-тапсырма Есепті шығар Торкөз дәптер-29 Жолды дәптер-16-сы артық Жолды дәптер-? Ш: 29+16=45 Жауабы:Жолдыдәптер 45 ЕБҚ Семантикалық картаны толтыр Теңдеу,теңсіздің,теңдіктердіажыратып, белгі қой
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Есепті шығар Ж Т 45-16=29 Жауабы: Әсетте 29 торкөз дәптері бар Үй тапсырмасы 6-тапсырма Есептің сызбасын сал және оны шығар Қарындаш-34 Қалам-? 18-і кем 34-18=16 Жауабы:Әйгерімде 16қалам бар 8-тапсырма «Кел,ойнайық» ойыны Өрнектердің мәнін тауып, әр баланың оқу құралын анықта. Бекзат Айша 84-50=34 25+7= 32 18+8=26 60-30=30 27+40=67 25+30=55
|
Күн шуағын ұстап тұру ойынын ойнайды Үй тапсырмасын жазады Есепті шығарады Кестемен жұмыс жасайды Есептерді ауызша шығарады Есепті ауызша шығарады Есепті шығарады Жеке жұмыс жасайды Флешмоб билейді Есепті шығарады Үй тапсырмасын алады Математика лық логикаға есеп шығарады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Қысқаша жазбаны пайдаланып,есеп құрастырады-1б Қб: « Банкомат» әдісі
Дескриптор: Кестеде берілген сандарды 3-ке арттырады, 8-ге кемітеді-1б Дескриптор: Есептерді талдайды,салыстырады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуін әріпті өрнек түрінде жазады-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Сызбаны пайдалануды біледі-1б
Тамаша! Дескриптор: Есепті жұппен біріге отырып шығарады-1б Дескриптор: Есептің сызбасын салады-1б Есепті шығара алады-1б
«Ноутбок» әдісі |
Бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=y2Zuz8cSjSE оқулық
Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері
https://www.youtube.com/watch?v=bn5AzXrITyg Музыка оқулық Жұмыс дәптері
Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№25 сабақ.Санды бірнеше бірлікке арттыруға және кемітуге берілген есептер
№25 сабақ.Санды бірнеше бірлікке арттыруға және кемітуге берілген есептер
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сандарға амалдар қолдану.Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№25 сабақ.Санды бірнеше бірлікке арттыруға және кемітуге берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1 бір-екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу; 2.5.1.8** барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бір амалмен шығарылатын есептерді модельдеуді және шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Мемлекеттік тілді білу Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Отанды сүю – отбасынан басталады!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Күн шуағы" тренинг-тимбилдингі Сыныпты барлығы бірге қимылдауға үйретеді Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Қысқаша жазбаны пайдаланып,есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып шығар Болды-?бала Кетті-28бала Қалды-14бала Х-28=14 Х=28+14 Х=42 42-28=14 14=14 Тақырыпты ашу ҚБ тапсырмасын орында
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Тапсырманы орында Кестеде берілген сандарды 3-ке арттыра, 8-ге кеміте отырып, ондықтан аттап ауызша қосу, азайту тәсілдерін қолданады. Берілген ...сандарды 3-ке арттыру,демек ...сандарына 3-ті қосу, берілген ... сандарды 8-ге кеміту, демек ... сандарынан 8-ді азайту. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Отан, ел, туған өлке туралы білу 2-тапсырма Есептерді шығар А)Менде 12 бетбелгі бар, алдосымда менен 2-еуі кембетбелгі бар. Досымда неше бетбелгі бар? 12-2=10 Ә)Досымда 10 бетбелгі,ал менде одан 2-еуіартық бетбелгі бар. Менде неше бетбелгі бар? 10+2=12 Есептердің мазмұны ұқсас. Бірінші есепте «2-еуі артық», екінші есепте «2-еуі кем». Есептердің сұрағы әртүрлі. Бірінші есепте азайту амалымен өрнек құрылды, екінші есепте қосу амалымен өрнек құрылды. Есептердің жауаптары әртүрлі. Топтық жұмыс 3-тапсырма Есептің шешуін әріпті өрнек түрінде жаз. Жолды дәптер-37 Торкөз дәптер-а-ға артық Торкөз дәптер-? Ш: 37 + а; ФС тапсырмасы 4-тапсырма Есепті шығар Торкөз дәптер-29 Жолды дәптер-16-сы артық Жолды дәптер-? Ш: 29+16=45 Жауабы:Жолдыдәптер 45 ЕБҚ Семантикалық картаны толтыр Теңдеу,теңсіздің,теңдіктердіажыратып, белгі қой
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Есепті шығар Ж Т 45-16=29 Жауабы: Әсетте 29 торкөз дәптері бар Үй тапсырмасы 6-тапсырма Есептің сызбасын сал және оны шығар Қарындаш-34 Қалам-? 18-і кем 34-18=16 Жауабы:Әйгерімде 16қалам бар 8-тапсырма «Кел,ойнайық» ойыны Өрнектердің мәнін тауып, әр баланың оқу құралын анықта. Бекзат Айша 84-50=34 25+7= 32 18+8=26 60-30=30 27+40=67 25+30=55
|
Күн шуағын ұстап тұру ойынын ойнайды Үй тапсырмасын жазады Есепті шығарады Кестемен жұмыс жасайды Есептерді ауызша шығарады Есепті ауызша шығарады Есепті шығарады Жеке жұмыс жасайды Флешмоб билейді Есепті шығарады Үй тапсырмасын алады Математика лық логикаға есеп шығарады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Қысқаша жазбаны пайдаланып,есеп құрастырады-1б Қб: « Банкомат» әдісі
Дескриптор: Кестеде берілген сандарды 3-ке арттырады, 8-ге кемітеді-1б Дескриптор: Есептерді талдайды,салыстырады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуін әріпті өрнек түрінде жазады-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Сызбаны пайдалануды біледі-1б
Тамаша! Дескриптор: Есепті жұппен біріге отырып шығарады-1б Дескриптор: Есептің сызбасын салады-1б Есепті шығара алады-1б
«Ноутбок» әдісі |
Бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=y2Zuz8cSjSE оқулық
Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері
https://www.youtube.com/watch?v=bn5AzXrITyg Музыка оқулық Жұмыс дәптері
Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз






















