|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану. Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№26 сабақ.. Ағза аурудан қалай қорғанады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.1.1. Адам ағзасының инфекциялардан қалай қорғанатынын түсіндіру, алған білімдерін бағалау. 3.1.2.3 экспериментті жоспарлау және жүргізу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Адам ағзасының инфекциялардан қалай қорғанатынын түсіндіру, алған білімдерін бағалайды |
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Табан іздері» әдісі Қанайналым жүйесі туралы оқу Қанайналым жүйесі деген не? Қанайналым жүйесі дұрыс жасамаса не болады? Қанайналым жүйесін құрайтын мүшелер қалай орналасқан? Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты: • Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру 1-тапсырма ФС тапсырмасы Қорғаныс Адам денсаулығына не қауіпті болуы мүмкін? Адам ағзасы қалай қорғанады? Тері Маса мен ара шаққаннан кейін теріміз қалай өзгереді? Қолымызды кесіп не сырып алсақ, сол жердің терісінен не байқауға болады? Ешқандай жарақаты жоқ таза тері инфекцияға неліктен тосқауыл болады деп ойлайсың? ЕБҚ Адам денсаулығын не үшін сақтауы тиіс? Өз ойыңды жеткіз. 2-тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі Мұрын Суретке қарап әңгіме құрастыр. Мұрын-тыныс алу мүшесі екенін білесіңдер? Ол тағы қандай қызмет атқарады? Өзің ауырып қалған кезің болды ма? Суық тигенде неліктен мұрнымыздан су ағады деп ойлайсың? Ағзаның белсенді қорғанысы Ағзамызға түскен микробтармен иммундық жүйе күреседі. Осылай ағзамыз өзін-өзі қорғайды. Суреттер бойынша әңгіме құрастыр. Адамның дене қызуы қай кезде көтерілуі мүмкін? Түсіндіріп көр. Ауырғаннан кейін адам өзін неге әлсіз сезінеді? Сергіту сәті
ЕҚБ 3-тапсырма Ас үйде Фотосуретті сипатта. Ас бөлмесін неліктен үнемі таза ұстау керек? Неге ас ішер алдында қолды жуу керек? Есте сақта! Жеке бас тазалығы мен күн тәртібін сақтау, дұрыс тамақтану, денені шынықтыру, спортпен шұғылдану иммунитетті нығайтуға көмектеседі.
4-тапсырма Құндылық мақсаты:Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау «Мен зерттеушімін» Зертте Вирустық инфекция науқастанған адамнан онымен бір бөлмеде отырған адамдарға қалай тарайды? Үй тапсырмасы Ағза аурудан қалай қорғанады?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Зерттеу жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша! Дескриптор: Адам ағзасы қалай қорғанатынын айтады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Сен мықтысың! Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып,қорытынды жасайды-1б Суретке қарап әңгіме құрастырады-1б
Керемет! Дескриптор: Фотосуретті сипаттайды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Зерттеу жұмысын жүргізеді-1б Қортындылап айтады-1б
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер оқулық Суреттер оқулық Суреттер
Қимылдар Глобус Жоба үлгілері Глобус Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану. Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№27 сабақ.. Заттар қандай болады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.1.1 заттарды шығу тегі және агрегаттық күйі бойынша жіктеу 3.1.2.1 - ақпараткөзініңтүрлерінанықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Заттарды шығу тегі және агрегаттық күйі бойынша жіктейді |
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өз ойыңды айт. Ағза аурудан қалай қорғанады? Тақырыпты ашу 1-тапсырма Неден жасалған? Негеш пен Эврика ойнап отыр. Ойынға сен де қатыс. Денелердің неден жасалғанын анықта. Қар қиыршықтары неден құралады деп ойлайсың? Оны қалай дәлелдеуге болады? Бізді қоршаған барлық нысан дене деп аталады. Дене заттан тұрады. ЕБҚ 2-тапсырма Саналуан заттар Суретте бейнелеген денелерді ата. Оларды қандай екі топқа бөлуге болады? Өз ойыңды түсіндір. Заттардың шығу тегі қандай? Әр топқа ат қой. Денелер мен заттар Сынып бөлмесінен табиғи заттардан жасалған бес дене, жасанды заттардан жасалған бес дене тап. Олардың қандай заттардан құралғанын айт. Сергіту сәті ЕҚБ Құндылық мақсаты:Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау 3-тапсырма «Мен зерттеушімін» Зертте Дене қандай заттардан құралуы мүмкін?
4-тапсырма ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Ойлан Біздің айналамызда жасанды заттардан жасалған денелер көбейіп келеді. Бұл жақсы ма, әлде жаман ба? Өз пікіріңді түсіндір. Сен білесің бе? Алмаз-табиғатта кездесетін ең қатты зат. Одан әдемі әшекей бұйым-гаухартас жасайды. Есте сақта! Табиғи заттар табиғатта кездеседі. Жасанды заттар адамның қолымен жасалады. Үй тапсырмасы Заттар қандай болады?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Тапсырманы орындайды Ақпараттармен танысады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді -1б Дене заттан тұратынын біледі-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып,қорытынды жасайды-1б Керемет!
Дескриптор: Адам ағзасында жүрек туралы айтады-1б Сұрақтарға жауап береді -1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді -1б Өз пікіріңді түсіндіреді-1б
«Медаль» әдісі |
Суреттер оқулық Суреттер оқулық Суреттер Қимылдар Глобус Жоба үлгілері Суреттер оқулық Суреттер оқулық Суреттер Қимылдар Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№26 сабақ.. Ағза аурудан қалай қорғанады?
№26 сабақ.. Ағза аурудан қалай қорғанады?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану. Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№26 сабақ.. Ағза аурудан қалай қорғанады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.1.1. Адам ағзасының инфекциялардан қалай қорғанатынын түсіндіру, алған білімдерін бағалау. 3.1.2.3 экспериментті жоспарлау және жүргізу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Адам ағзасының инфекциялардан қалай қорғанатынын түсіндіру, алған білімдерін бағалайды |
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Табан іздері» әдісі Қанайналым жүйесі туралы оқу Қанайналым жүйесі деген не? Қанайналым жүйесі дұрыс жасамаса не болады? Қанайналым жүйесін құрайтын мүшелер қалай орналасқан? Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты: • Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру 1-тапсырма ФС тапсырмасы Қорғаныс Адам денсаулығына не қауіпті болуы мүмкін? Адам ағзасы қалай қорғанады? Тері Маса мен ара шаққаннан кейін теріміз қалай өзгереді? Қолымызды кесіп не сырып алсақ, сол жердің терісінен не байқауға болады? Ешқандай жарақаты жоқ таза тері инфекцияға неліктен тосқауыл болады деп ойлайсың? ЕБҚ Адам денсаулығын не үшін сақтауы тиіс? Өз ойыңды жеткіз. 2-тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі Мұрын Суретке қарап әңгіме құрастыр. Мұрын-тыныс алу мүшесі екенін білесіңдер? Ол тағы қандай қызмет атқарады? Өзің ауырып қалған кезің болды ма? Суық тигенде неліктен мұрнымыздан су ағады деп ойлайсың? Ағзаның белсенді қорғанысы Ағзамызға түскен микробтармен иммундық жүйе күреседі. Осылай ағзамыз өзін-өзі қорғайды. Суреттер бойынша әңгіме құрастыр. Адамның дене қызуы қай кезде көтерілуі мүмкін? Түсіндіріп көр. Ауырғаннан кейін адам өзін неге әлсіз сезінеді? Сергіту сәті
ЕҚБ 3-тапсырма Ас үйде Фотосуретті сипатта. Ас бөлмесін неліктен үнемі таза ұстау керек? Неге ас ішер алдында қолды жуу керек? Есте сақта! Жеке бас тазалығы мен күн тәртібін сақтау, дұрыс тамақтану, денені шынықтыру, спортпен шұғылдану иммунитетті нығайтуға көмектеседі.
4-тапсырма Құндылық мақсаты:Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау «Мен зерттеушімін» Зертте Вирустық инфекция науқастанған адамнан онымен бір бөлмеде отырған адамдарға қалай тарайды? Үй тапсырмасы Ағза аурудан қалай қорғанады?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Зерттеу жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша! Дескриптор: Адам ағзасы қалай қорғанатынын айтады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Сен мықтысың! Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып,қорытынды жасайды-1б Суретке қарап әңгіме құрастырады-1б
Керемет! Дескриптор: Фотосуретті сипаттайды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Зерттеу жұмысын жүргізеді-1б Қортындылап айтады-1б
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер оқулық Суреттер оқулық Суреттер
Қимылдар Глобус Жоба үлгілері Глобус Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану. Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№27 сабақ.. Заттар қандай болады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.1.1 заттарды шығу тегі және агрегаттық күйі бойынша жіктеу 3.1.2.1 - ақпараткөзініңтүрлерінанықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Заттарды шығу тегі және агрегаттық күйі бойынша жіктейді |
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өз ойыңды айт. Ағза аурудан қалай қорғанады? Тақырыпты ашу 1-тапсырма Неден жасалған? Негеш пен Эврика ойнап отыр. Ойынға сен де қатыс. Денелердің неден жасалғанын анықта. Қар қиыршықтары неден құралады деп ойлайсың? Оны қалай дәлелдеуге болады? Бізді қоршаған барлық нысан дене деп аталады. Дене заттан тұрады. ЕБҚ 2-тапсырма Саналуан заттар Суретте бейнелеген денелерді ата. Оларды қандай екі топқа бөлуге болады? Өз ойыңды түсіндір. Заттардың шығу тегі қандай? Әр топқа ат қой. Денелер мен заттар Сынып бөлмесінен табиғи заттардан жасалған бес дене, жасанды заттардан жасалған бес дене тап. Олардың қандай заттардан құралғанын айт. Сергіту сәті ЕҚБ Құндылық мақсаты:Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау 3-тапсырма «Мен зерттеушімін» Зертте Дене қандай заттардан құралуы мүмкін?
4-тапсырма ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Ойлан Біздің айналамызда жасанды заттардан жасалған денелер көбейіп келеді. Бұл жақсы ма, әлде жаман ба? Өз пікіріңді түсіндір. Сен білесің бе? Алмаз-табиғатта кездесетін ең қатты зат. Одан әдемі әшекей бұйым-гаухартас жасайды. Есте сақта! Табиғи заттар табиғатта кездеседі. Жасанды заттар адамның қолымен жасалады. Үй тапсырмасы Заттар қандай болады?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Тапсырманы орындайды Ақпараттармен танысады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді -1б Дене заттан тұратынын біледі-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып,қорытынды жасайды-1б Керемет!
Дескриптор: Адам ағзасында жүрек туралы айтады-1б Сұрақтарға жауап береді -1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді -1б Өз пікіріңді түсіндіреді-1б
«Медаль» әдісі |
Суреттер оқулық Суреттер оқулық Суреттер Қимылдар Глобус Жоба үлгілері Суреттер оқулық Суреттер оқулық Суреттер Қимылдар Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз





















