|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|
|
Күні: |
17.10.2025ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар:16 |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұзын, қысқа, кең, тар / Мектеп формасын өлшеймін 27 саб |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.2.4 геометриялықфигураларарасындағынегізгіқатынастарды анықтау (үлкен-кіші, жоғары-төмен, кең-тар, жуан-жіңішке, қалың-жұқа) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Геометриялық фигуралар арасындағы негізгі қатынастарды анықтайды (үлкен-кіші, жоғары-төмен, кең-тар, жуан-жіңішке, қалың-жұқа) |
|
|
Құндылықтар |
Қазан – тәуелсіздік және отаншылдық айы; 3-апта дәйексөзі: «Отанды сүю – отбасынан басталады!» |
|
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Бұрыш, түзу, нүкте бар Танысамыз біз бүгін. Сызып, құрап жасаймыз Ұғып сырын білеміз Қисық, сауле,көпбүрыш Фигуралар көп әле! Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу «Ауызша жаттығу» әдісімен жүреді: -Балалар, өткенде математика сабағында не істедік? -Жазық фигураларды атаңдар. -Кеңістіктік фигураларды атаңдар. -Бөлмеден фигураларға ұқсас заттарды атаңдар, салыстырыңдар. -Ал бүгінгі сабағымызда ұзын, қысқа, кең, тар ұғымдарымен танысып, заттарды салыстыратын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Өлең жолдарын бірлесіп айтып жаттаймыз Фигураларды атайды, оларға ұқсас заттарды табады. |
«Фигуралар» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
Геометрия лық фигуралар Слайд -1-2
|
|
Сабақтың ортасы 24 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Бір қадам алда» жүзеге асады.
1)
Мағынасы бойынша қарама-қарсы
сөздерді атаңдар. Сыныпта кімнің бойы сенен биік және сенен аласа екенін айт. Сендер оны қалай анықтадыңдар? 2) Заттарды ұзындығы және ені бойынша қалай салыстыруға болады?
Сергіту сәтінде «Айдаһар» ойыны ойналады. Оқушыларды бір-бірінің белінен ұстатып тұрғызады. 1-оқушы «айдаһардың басы», соңындағы оқушы «құйрығы» болады. Айдаһардың басы құйрықты ұстап алуы керек. (Ж) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 3)
Кесінділердің әрбір жұбында
неше бөлік барын санаңдар. Бұл кесінділер ұзындығы бойынша бірдей
ме? 4) Берілген фигуралардан аппликация жасаңдар. Әр түрінен неше фигура пайдаланғаныңды санаңдар. Олардың санын салыстырыңдар.
3- тапсырма «өздік жұмыс» әдісімен жүреді. Дәптердегі тапсырмалармен жұмыс болады. ЕБҚ оқушыға: Бөлмедегі ұқсас заттарды салыстыр. ҚБ тапсырма: |
Тапсырма орындайды Ойын ойнайды. Тапсырма орындайды Кесінділерді санайды , өлшейді Берілген фигуралардан аппликация жасайды Тапсырма орындайды
|
Дескриптор: Сөздерді атайды, заттарды, фигураларды салыстырады-жарайсың! Сөздерді атауда қиналады, заттарды, фигураларды салыстыруда көмек қажет етеді-жақсы, талпын! Бөліктерді санайды, салыстырады, аппликация жасайды, фигуралар санын салыстырады -жарайсың! Бөліктерді санайды, салыстыруда, аппликация жасауда, фигуралар санын салыстыруда көмек қажет етеді –жақсы! Тапсырманы дұрыс орындайды-жарайсың! Тапсырманы орындауда қателеседі, көмек қажет етеді -жақсы! |
Матема-тика 1-сынып 1-бөлім 58-59-бет
Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланыс: «Бағдаршам»әдісімен
|
Өз ойын айтады. |
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
27 саб матем 1 сынып
27 саб матем 1 сынып
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|
|
Күні: |
17.10.2025ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар:16 |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұзын, қысқа, кең, тар / Мектеп формасын өлшеймін 27 саб |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.2.4 геометриялықфигураларарасындағынегізгіқатынастарды анықтау (үлкен-кіші, жоғары-төмен, кең-тар, жуан-жіңішке, қалың-жұқа) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Геометриялық фигуралар арасындағы негізгі қатынастарды анықтайды (үлкен-кіші, жоғары-төмен, кең-тар, жуан-жіңішке, қалың-жұқа) |
|
|
Құндылықтар |
Қазан – тәуелсіздік және отаншылдық айы; 3-апта дәйексөзі: «Отанды сүю – отбасынан басталады!» |
|
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Бұрыш, түзу, нүкте бар Танысамыз біз бүгін. Сызып, құрап жасаймыз Ұғып сырын білеміз Қисық, сауле,көпбүрыш Фигуралар көп әле! Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу «Ауызша жаттығу» әдісімен жүреді: -Балалар, өткенде математика сабағында не істедік? -Жазық фигураларды атаңдар. -Кеңістіктік фигураларды атаңдар. -Бөлмеден фигураларға ұқсас заттарды атаңдар, салыстырыңдар. -Ал бүгінгі сабағымызда ұзын, қысқа, кең, тар ұғымдарымен танысып, заттарды салыстыратын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Өлең жолдарын бірлесіп айтып жаттаймыз Фигураларды атайды, оларға ұқсас заттарды табады. |
«Фигуралар» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
Геометрия лық фигуралар Слайд -1-2
|
|
Сабақтың ортасы 24 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Бір қадам алда» жүзеге асады.
1)
Мағынасы бойынша қарама-қарсы
сөздерді атаңдар. Сыныпта кімнің бойы сенен биік және сенен аласа екенін айт. Сендер оны қалай анықтадыңдар? 2) Заттарды ұзындығы және ені бойынша қалай салыстыруға болады?
Сергіту сәтінде «Айдаһар» ойыны ойналады. Оқушыларды бір-бірінің белінен ұстатып тұрғызады. 1-оқушы «айдаһардың басы», соңындағы оқушы «құйрығы» болады. Айдаһардың басы құйрықты ұстап алуы керек. (Ж) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 3)
Кесінділердің әрбір жұбында
неше бөлік барын санаңдар. Бұл кесінділер ұзындығы бойынша бірдей
ме? 4) Берілген фигуралардан аппликация жасаңдар. Әр түрінен неше фигура пайдаланғаныңды санаңдар. Олардың санын салыстырыңдар.
3- тапсырма «өздік жұмыс» әдісімен жүреді. Дәптердегі тапсырмалармен жұмыс болады. ЕБҚ оқушыға: Бөлмедегі ұқсас заттарды салыстыр. ҚБ тапсырма: |
Тапсырма орындайды Ойын ойнайды. Тапсырма орындайды Кесінділерді санайды , өлшейді Берілген фигуралардан аппликация жасайды Тапсырма орындайды
|
Дескриптор: Сөздерді атайды, заттарды, фигураларды салыстырады-жарайсың! Сөздерді атауда қиналады, заттарды, фигураларды салыстыруда көмек қажет етеді-жақсы, талпын! Бөліктерді санайды, салыстырады, аппликация жасайды, фигуралар санын салыстырады -жарайсың! Бөліктерді санайды, салыстыруда, аппликация жасауда, фигуралар санын салыстыруда көмек қажет етеді –жақсы! Тапсырманы дұрыс орындайды-жарайсың! Тапсырманы орындауда қателеседі, көмек қажет етеді -жақсы! |
Матема-тика 1-сынып 1-бөлім 58-59-бет
Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланыс: «Бағдаршам»әдісімен
|
Өз ойын айтады. |
|
|

шағым қалдыра аласыз

















