|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||
|
Бөлім: |
Ауа мен су |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып:4 |
|
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№27 сабақ.Ауа қалай ластанады? |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.2 ауаның ластану көздерін анықтау; 4.3.2.3 ауа тазалығын сақтау жолдарын және оны тазарту шараларын ұсыну; 4.1.2.2 - алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсыну |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауаның ластану жолдарын анықтайды, оны тазарту жолдарымен танысады |
|||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуал: Жарқын болсын күніміз, Жайдары болсын жүзіміз. Біздер жақсы зерделі, Білімді деп сеніңіз. Алдыңғы білімді еске түсіру Оқушылар шығып, үй тапсырмасына байланысты сұрақтарға жауап беру арқылы, адамға қажетті заттарды анықтайды. Жаңа тақырыпты ашу «Болжау статегиясы» .Ауаға ауа иістендіргіш себу. Жаңа сабақ:«жаңа ақпарат» ФС тапсырмасы Ауаның ластануына байланысты бейнефильм көрсету. Бейнежазбаны сыныппен талқылау Жетекші сұрақтарға жауап береді. • Ауа қалай ластанады? • Табиғи ластану көздерін ата? • Адам іс-әрекетінен болатын ластану көздері? 1 тапсырма : Постер қорғау Суреттер таратылып береледі. Суреттегі ауаны ластау көздерінің қайсысы адам іс әрекетінен, қайсысы табиғи жолмен болатынын жіктеу. Табиғи және адам іс-әрекетінен болатын ластанудың себептерін анықтау ЕБҚ және ЕҚБ 2 тапсырма Сен білесің бе?Өз сыныбыңның ауасы неден ластануы мүмкін? Ереже құрастырады.
3 тапсырма 1.Ластанудың себептері. Ластану түрлерінің табиғи және адам әрекетінен болатынын анықтап, сәйкес ұяшықтарға + белгісін қой.
Табиғи жолмен: жанартау атқылауы, өсімдік қалдықтарының шіруі, зілзала, жануар қалдықтарының шіруі, орманның өртенуі Адам әрекеті әсерінен: көлік түтіні, зымыранның ұшуы, өнеркәсіп орындарынан шығатын түтін мен қалдықтар, орманның өртенуі, кен орындарынан шыққан улы газдар, қоқыстар мен қалдықтар.
|
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмала Рын орындайды
Ауаның бұзылғанын түсіндіреді
Бейнебаян көреді
Талқылауға қатысады
Постер қорғау 1.Табиғи жолмен ластану 2.Адам әрекетінен болатын ластану Кестені толтырады
Дәптерлеріне жазып алады
Қорытынды ой жазады
Кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Жарайсың!», «Жақсы» мақтау арқылы бағалау
Дескриптор: Тіршілік кезеңінде болатын өзгерістерді біледі-1Б Ауаның ластану жолдарын атай алады-1Б
Дескриптор: •оқушылардың өз жеке тәжірибелеріне сүйеніп, мысал келтіреді-1Б •ластану көздерін біледі-1Б табиғи және адам іс әрекетінен болатын ластану себептерін ажырата алады-1Б
Дескрипторы: •Өз сыныбының ауасының ластану себептерін анықтайды-1Б •Өз ұсыныстарын білдіреді-1Б Ластанудың алдын алу ережесін құрастырады-1Б
Дескриптор: -Ластану түрлерін топтастырады.-1Б -Сәйкес ұяшықтарға + белгісін қояды-1Б
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта алған білімдерір гүлдер мен ағаш суреттерінң артына жазып мектеп ауласының абаттандыру жұмысын (сурет бойынша жапсыру) жасап аяқтайды. |
Ауа туралы суреттер
Ауа иістендіргіш
Бейнебаян
Суреттер
Сынып бөлмесі
Бөлме гүлдері
Тапсырмаға байланысты суреттер
Мектеп ауласының суреті
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№27 сабақ.Ауа қалай ластанады 4 сын ҚМЖ жарат
№27 сабақ.Ауа қалай ластанады 4 сын ҚМЖ жарат
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||
|
Бөлім: |
Ауа мен су |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып:4 |
|
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№27 сабақ.Ауа қалай ластанады? |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.2 ауаның ластану көздерін анықтау; 4.3.2.3 ауа тазалығын сақтау жолдарын және оны тазарту шараларын ұсыну; 4.1.2.2 - алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсыну |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауаның ластану жолдарын анықтайды, оны тазарту жолдарымен танысады |
|||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуал: Жарқын болсын күніміз, Жайдары болсын жүзіміз. Біздер жақсы зерделі, Білімді деп сеніңіз. Алдыңғы білімді еске түсіру Оқушылар шығып, үй тапсырмасына байланысты сұрақтарға жауап беру арқылы, адамға қажетті заттарды анықтайды. Жаңа тақырыпты ашу «Болжау статегиясы» .Ауаға ауа иістендіргіш себу. Жаңа сабақ:«жаңа ақпарат» ФС тапсырмасы Ауаның ластануына байланысты бейнефильм көрсету. Бейнежазбаны сыныппен талқылау Жетекші сұрақтарға жауап береді. • Ауа қалай ластанады? • Табиғи ластану көздерін ата? • Адам іс-әрекетінен болатын ластану көздері? 1 тапсырма : Постер қорғау Суреттер таратылып береледі. Суреттегі ауаны ластау көздерінің қайсысы адам іс әрекетінен, қайсысы табиғи жолмен болатынын жіктеу. Табиғи және адам іс-әрекетінен болатын ластанудың себептерін анықтау ЕБҚ және ЕҚБ 2 тапсырма Сен білесің бе?Өз сыныбыңның ауасы неден ластануы мүмкін? Ереже құрастырады.
3 тапсырма 1.Ластанудың себептері. Ластану түрлерінің табиғи және адам әрекетінен болатынын анықтап, сәйкес ұяшықтарға + белгісін қой.
Табиғи жолмен: жанартау атқылауы, өсімдік қалдықтарының шіруі, зілзала, жануар қалдықтарының шіруі, орманның өртенуі Адам әрекеті әсерінен: көлік түтіні, зымыранның ұшуы, өнеркәсіп орындарынан шығатын түтін мен қалдықтар, орманның өртенуі, кен орындарынан шыққан улы газдар, қоқыстар мен қалдықтар.
|
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмала Рын орындайды
Ауаның бұзылғанын түсіндіреді
Бейнебаян көреді
Талқылауға қатысады
Постер қорғау 1.Табиғи жолмен ластану 2.Адам әрекетінен болатын ластану Кестені толтырады
Дәптерлеріне жазып алады
Қорытынды ой жазады
Кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Жарайсың!», «Жақсы» мақтау арқылы бағалау
Дескриптор: Тіршілік кезеңінде болатын өзгерістерді біледі-1Б Ауаның ластану жолдарын атай алады-1Б
Дескриптор: •оқушылардың өз жеке тәжірибелеріне сүйеніп, мысал келтіреді-1Б •ластану көздерін біледі-1Б табиғи және адам іс әрекетінен болатын ластану себептерін ажырата алады-1Б
Дескрипторы: •Өз сыныбының ауасының ластану себептерін анықтайды-1Б •Өз ұсыныстарын білдіреді-1Б Ластанудың алдын алу ережесін құрастырады-1Б
Дескриптор: -Ластану түрлерін топтастырады.-1Б -Сәйкес ұяшықтарға + белгісін қояды-1Б
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта алған білімдерір гүлдер мен ағаш суреттерінң артына жазып мектеп ауласының абаттандыру жұмысын (сурет бойынша жапсыру) жасап аяқтайды. |
Ауа туралы суреттер
Ауа иістендіргіш
Бейнебаян
Суреттер
Сынып бөлмесі
Бөлме гүлдері
Тапсырмаға байланысты суреттер
Мектеп ауласының суреті
|
||||
шағым қалдыра аласыз















