|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Т дыбысы және әрпі 29 сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады Мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 5-апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, Сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!» |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Амансың ба Жер ана, Амансың ба алтын күн? Амансың ба достарым, Амансыз ба ұстазым? Ұстазды көре қуана Сабағымды бастадым. Өткен тақырыпқа шолу «Баскетбол» ойыны қолданылады. Оқушыларды қатар бойынша жарыстырады. - Әр қатар оқушылары кезекпен әріптер себетіне сол дыбыстан басталатын сөз айтып, допты тастайды. Қай қатар көп сөз айтып, доп тастай алса, солар жеңімпаз болады. Жаңа сабаққа кіріспе жұмбақ жасырылады:
1) Талғатта
бар, Саматта бар, Айбекте жоқ. Бұл қай дыбыс? (Т) -Ендеше бүгінгі күні т дыбысы мен әрпі туралы түсінік қалыптастыратын боламыз. Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақтан күтілетін нәтижені хабарлау. |
Өтілген дыбыстардан басталатын сөздер айтады, себетке доп салады. Жұмбақ шешеді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Әріптер жазылған себеттер, доптар |
||
|
Сабақтың ортасы 31 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Суртті сюжет» әдісі қолданылады. Тыңдалым-айтылым -Сурет бойынша әңгіме құру үшін сұрақтарға жауап беріңдер .
- Суреттен кімдерді көріп тұрсыңдар? -Ата не істеді? -Бала атаның кімі деп ойлайсыңдар? - Халқымызда жас баланың алғаш атқа отыруына қатысты қандай дәстүр бар? Осы сұрақтарға берген жауаптарыңды ретімен мәтін етіп құрап айтыңдар. -Мәтінде неше сөйлем болды? -Бірінші сөйлемде неше сөз бар? - Мәтіндегі т дыбысы бар бір сөзге дыбыстық талдау жасаңдар. -Т әрпінің жазбаша түрімен таныс болыңдар. 2 тапсырма: Оқылым Сөздерді буындап оқыту, тұтас айтқызу. Сөздің алдындағы дыбыс басқа дыбыспен ауыстырылғанда оның мағынасы өзгеретінін байқату.
Т дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетіндігін түсіндіреді. - Сызба-модель суреттердің қайсысына сай келетін тауып көрсетіңдер. Бота, құрт, түйе. Сергіту сәтінде «Нейрожаттығулар» жасату. (Д) \3-тапсырмада өздік жұмыс жүреді. Жазылым 1. Партада дұрыс отырғызады. 2. Жазуға даярлауда бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамытатын жаттығулар жасатады.
3. Жазу: - дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлау;
- өзін-өзі бағалау. (Ұ) 4- тапсырмада «Сұрақ-жауап» әдісі қолданылады. «Сөз тану» айдары бойынша берілген тіркестің мәнін түсіндіру. ЕБҚ оқушыға: Берілген сызбаға сай, т дыбысынан басталатын сөз айт. ЕҚБ: Аталған сөзді қатыстырып сөйлем құрап айт. ҚБ тапсырма: |
Сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді.
Жаттығу жасайды. Партада дұрыс отырады. Жаттығу жасайды. Қалам, қарындашты дұрыс ұстайды. Тапсырма орындайды. Сөздің мағынасын тыңдайды. Тапсырма орындайды, дәлелдейді. |
Дескриптор: Сөйлемдер, мәтін құрап айтады, дыбыстық талдау жасайды -«Керемет!». Сөйлемдер, мәтін құрап айтады, дыбыстық талдау жасауда көмек қажет етеді-«Жақсы!». Сөйлемдер құрауда, мәтін құрауда, дыбыстық талдау жасауда қиналады-«Талпын!». Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Керемет!». Тапсырмаларды орындауда көмек қажет етеді -«Жақсы!». Сызбаға сай сөз атайды, сөйлем құрайды, дәлелдей алады-«Керемет!». Сызбаға сай сөз атауда, сөйлем құрауда, дәлелдеуде көмек қажет етеді -«Жақсы!». |
«Әліппе» оқулығы 1 сынып 2021ж Сюжетті сурет 32-бет №1 жазу дәптері Үнтаспа, смартфон
|
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланысты Кері байланысты : Жетістік баспалдығы» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» Сен бүгін қай баспалдаққа жеттің? |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
|
|
||
![]()

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
29 саб матем 1 сынып
29 саб матем 1 сынып
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Т дыбысы және әрпі 29 сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады Мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 5-апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, Сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!» |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Амансың ба Жер ана, Амансың ба алтын күн? Амансың ба достарым, Амансыз ба ұстазым? Ұстазды көре қуана Сабағымды бастадым. Өткен тақырыпқа шолу «Баскетбол» ойыны қолданылады. Оқушыларды қатар бойынша жарыстырады. - Әр қатар оқушылары кезекпен әріптер себетіне сол дыбыстан басталатын сөз айтып, допты тастайды. Қай қатар көп сөз айтып, доп тастай алса, солар жеңімпаз болады. Жаңа сабаққа кіріспе жұмбақ жасырылады:
1) Талғатта
бар, Саматта бар, Айбекте жоқ. Бұл қай дыбыс? (Т) -Ендеше бүгінгі күні т дыбысы мен әрпі туралы түсінік қалыптастыратын боламыз. Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақтан күтілетін нәтижені хабарлау. |
Өтілген дыбыстардан басталатын сөздер айтады, себетке доп салады. Жұмбақ шешеді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Әріптер жазылған себеттер, доптар |
||
|
Сабақтың ортасы 31 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Суртті сюжет» әдісі қолданылады. Тыңдалым-айтылым -Сурет бойынша әңгіме құру үшін сұрақтарға жауап беріңдер .
- Суреттен кімдерді көріп тұрсыңдар? -Ата не істеді? -Бала атаның кімі деп ойлайсыңдар? - Халқымызда жас баланың алғаш атқа отыруына қатысты қандай дәстүр бар? Осы сұрақтарға берген жауаптарыңды ретімен мәтін етіп құрап айтыңдар. -Мәтінде неше сөйлем болды? -Бірінші сөйлемде неше сөз бар? - Мәтіндегі т дыбысы бар бір сөзге дыбыстық талдау жасаңдар. -Т әрпінің жазбаша түрімен таныс болыңдар. 2 тапсырма: Оқылым Сөздерді буындап оқыту, тұтас айтқызу. Сөздің алдындағы дыбыс басқа дыбыспен ауыстырылғанда оның мағынасы өзгеретінін байқату.
Т дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетіндігін түсіндіреді. - Сызба-модель суреттердің қайсысына сай келетін тауып көрсетіңдер. Бота, құрт, түйе. Сергіту сәтінде «Нейрожаттығулар» жасату. (Д) \3-тапсырмада өздік жұмыс жүреді. Жазылым 1. Партада дұрыс отырғызады. 2. Жазуға даярлауда бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамытатын жаттығулар жасатады.
3. Жазу: - дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлау;
- өзін-өзі бағалау. (Ұ) 4- тапсырмада «Сұрақ-жауап» әдісі қолданылады. «Сөз тану» айдары бойынша берілген тіркестің мәнін түсіндіру. ЕБҚ оқушыға: Берілген сызбаға сай, т дыбысынан басталатын сөз айт. ЕҚБ: Аталған сөзді қатыстырып сөйлем құрап айт. ҚБ тапсырма: |
Сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді.
Жаттығу жасайды. Партада дұрыс отырады. Жаттығу жасайды. Қалам, қарындашты дұрыс ұстайды. Тапсырма орындайды. Сөздің мағынасын тыңдайды. Тапсырма орындайды, дәлелдейді. |
Дескриптор: Сөйлемдер, мәтін құрап айтады, дыбыстық талдау жасайды -«Керемет!». Сөйлемдер, мәтін құрап айтады, дыбыстық талдау жасауда көмек қажет етеді-«Жақсы!». Сөйлемдер құрауда, мәтін құрауда, дыбыстық талдау жасауда қиналады-«Талпын!». Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Керемет!». Тапсырмаларды орындауда көмек қажет етеді -«Жақсы!». Сызбаға сай сөз атайды, сөйлем құрайды, дәлелдей алады-«Керемет!». Сызбаға сай сөз атауда, сөйлем құрауда, дәлелдеуде көмек қажет етеді -«Жақсы!». |
«Әліппе» оқулығы 1 сынып 2021ж Сюжетті сурет 32-бет №1 жазу дәптері Үнтаспа, смартфон
|
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланысты Кері байланысты : Жетістік баспалдығы» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» Сен бүгін қай баспалдаққа жеттің? |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
|
|
||
![]()

шағым қалдыра аласыз
















