Материалдар / 2-3 -4амалмен шығарылатын есептерді модельдеу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

2-3 -4амалмен шығарылатын есептерді модельдеу

Материал туралы қысқаша түсінік
2-3 -4амалмен шығарылатын есептерді модельдеу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қараша 2023
213
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады




Педагогтің аты-жөні


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

2-3 -4амалмен шығарылатын есептерді модельдеу

Оқу мақсаты

3.5.1.1 2-3 -4амалмен орындалатын есепті кесте, бағандық диаграмма,сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Есептерді қысқаша жазылуы бойынша құрастырады;

Көптеген оқушылар: 2-3-4 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеуді біледі ;

Кейбір оқушылар: Өз бетімен 2-3-4 амалмен орындалатын өзара байланысты есептерді модельдеуді біледі;

Ойлау дағдысының деңгейі

2-3-4 амалмен шығарылатын есептерді модельдеуді түсінеді,білімін қолдана алады

Бағалау критериі

2-3-4 амалмен орындалатын есепті кесте, бағандық диаграмма,сызба, қысқаша жазба түрінде модельдей алады.



Сабақтың барысы.


Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

7 мин

Психологиялық ахуал қалыптастыру.






Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)


Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.



Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды.


ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.



Психологиялық ахуал.


Алдыңғы білімді еске түсіру

тапсырмалары.

Ортасы


7 мин































7 минут

















Сергіту сәті

2 мин


10 минут

Математикалық диктант

Есептердіңшешуінөрнектертүріндежаз.

1.Кәусардың 500 теңгесі бар. Ол 3 қойындәптерді 120 теңгеденсатыпалды. Оныңнешетеңгесіқалды?

2. Хорға 18 ұл бала және 26 қыз бала қатысты. Балалар2 қатарғатеңдей бөлініп тұрды. Әрбірқатарданеше бала тұрды?

3. Айманкітаптыңбіріншікүні 24 бетін, ал 2 күнтағы да 9 беттеноқыды. Айманкітаптыңбарлығынешебетіноқыды?

4. Біріншіавтобуста 26 жолаушы, ал екіншіавтобуста одан 4 жолаушыартықотырды. Екіавтобустабарлығынешежолаушыотырды?

Мақсатты бекіту (мәселелі жағдаяттар).

  • Математикалық диктант немен байланысты? (Есептермен.)

  • Есепті шығару үшін не істеу керек?

Тақтада есептің элементтері (шарты, сұрағы, шешуі, жауабы, қысқаша жазылуы, өрнек) жазылған карточкалар жапсырылған. Компоненттердің әрқайсысы нені білдіретінін түсіндіруді сұраймын. Олардың есептерді шешу үшін қандай біліктерді меңгергендерін естеріне түсірулерін ұсынамын.

Біліктер

1

Есептің қысқаша жазылуын жасай білемін.

2

Есепке сызба жасай білемін.

3

Есептегі амалдардың санын және орындалу ретін анықтай білемін.

4

Есептің шешуін жаза білемін.

5

Есептің жауабын жаза білемін.

Бүгінгі сабақта үйренгені бойынша есеп шығарып жалғастырамыз.

Жаңа білім мен тәжірибені қолдану.

(ТЖ) . Мәтін есепті диаграмма арқылы құрастыр.

Айдос досымен жексенбі күні саябаққа барды.Олар саябаққа кіруге 500 теңгеден 2 билет астып алды.Айдос батутқа отыруға 200 тг,ал досы шолу дөңгелегіне отыруға 300 тг төледі.Балалар саябақта барлығы қанша ақша жұмсады?

Саябаққа кіруге-500тг,2билет

Батут-200тг

Шолу дөңгелегі-300тг

Балалар саябаққа барлығы-? Тг жұмсады

Шешуі:(500*2)+(200+300)=1500

Жауабы: Балалар барлығы 1500 тг жұмсады


Дескриптор: 2-3 амалмен орындалатын есептің модельін қысқаша жазба түрінде орындай алады;


«Дене қимылы»


(ЖЖ). Мәтінді есеп бойынша кесте құр және шығар.

Әлия сынып жетекшісімен, сыныптастарымен және олардың ата –аналарымен бірге «ЭКСПО-2017» көрмесіне автобуспен барды.Автобуста 6 ересек адамға 90 теңгеден және 10 балаға 45 теңгеден жолақы төленді.Олар жолақыға барлығы неше теңге төледі ?


баға

саны

құны

барлығы

Ересектер

90тг

6

?

?

балалар

45тг

10

?

Шешуі: (90*6)+(45*10)= 990


Дескриптор: Мәтінді есеп бойынша кесте құрастырады;

Саралау

(ӨЖ) Оқулықтағы 4-тапсырманы оқушылар өз беттерімен орындау. Мұғалім оқушылардың есепті оқып, оның шарты мен сұрағын анықтауына, қысқаша жазылуын, сызбасын,шешуін және жауабын дұрыс жазуына назар аударады. Оқушылар тапсырманың орындалу нәтижесін дұрыс жауаппен салыстырады

Жасыл бояу 2кг-нан 8 банка,қызыл бояу 10 кг

Дескрипторы: есептің шартын,сұрағы құрады

Сызбасын сызады.

2*8+10=26

Ж: барлығы 26 кг


Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды.

































Қысқаша жазбаны пайдаланып,есептер шығарады




















Есеп бойынша кесте құрады,шығарады





















Есеп бойынша шартын,сұрағын құрастырып,сызбасын сызады




ҚБ: Мадақтау

































ҚБ: екі жұлдыз,бір ұсыныс






















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!