|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
2-3 амалмен орындалатын есептер шығару 147-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/ бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
2-3 амалмен орындалатын есептерді модельдеуді үйрену |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 6, 46–бет
3 5 авт -38 баладан ? Ш: (3 * 25) +(38 * 5) =75 + 190 = 265 «Ой қозғау» әдісі Балалар саябақта ақшаларына төмендегі заттарды сатып алған болса, оларға қанша тг қайтарады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Есептерді модельдеуді үйрену |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Балаларға қайтарылған ақша санын анықтайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1,47-бет ламинат маркер |
|
|
Сабақ тың ортасы 15 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар Балалар билеті -70тг Ересектер билеті -?, 30 тг қымбат 2 ересек 3 бала. Отб. -? Тг Ш: 70 + 30 = 100 100 * 2 + 3 * 70 = 200 + 210 = 410 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есепті шығаруда бірінші ненеі анықтау қажет? |
Есепті шығарады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды-1б -амалтаңбасын таңдайды-1б -өрнек құрады-1б -өрнектің мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2 47–бет Дәптер қалам |
|
|
16мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Амалдарды баған түрінде жаз және есепте. 205 * 3 – 108 * 4= 615 – 432 = 183 300 + 124 * 5 – 258 = 920 -258=662 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Амалдарды баған түрінде жазып, есептейді Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші өрнектегі амалдардың ретін анықтайды-1б -өрнектің мәнін есептейді-1б -екінші өрнектегі амалдардың ретін анықтайды-1б -өрнектің мәнін есептейді-1б -өрнектерді баған түрінде жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №3,47-бет дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №6, 48-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2-3 амалмен орындалатын есептер шығару 147-сабақ ҚМЖ 3сынып
2-3 амалмен орындалатын есептер шығару 147-сабақ ҚМЖ 3сынып
|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
2-3 амалмен орындалатын есептер шығару 147-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/ бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
2-3 амалмен орындалатын есептерді модельдеуді үйрену |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 6, 46–бет
3 5 авт -38 баладан ? Ш: (3 * 25) +(38 * 5) =75 + 190 = 265 «Ой қозғау» әдісі Балалар саябақта ақшаларына төмендегі заттарды сатып алған болса, оларға қанша тг қайтарады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Есептерді модельдеуді үйрену |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Балаларға қайтарылған ақша санын анықтайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1,47-бет ламинат маркер |
|
|
Сабақ тың ортасы 15 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар Балалар билеті -70тг Ересектер билеті -?, 30 тг қымбат 2 ересек 3 бала. Отб. -? Тг Ш: 70 + 30 = 100 100 * 2 + 3 * 70 = 200 + 210 = 410 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есепті шығаруда бірінші ненеі анықтау қажет? |
Есепті шығарады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды-1б -амалтаңбасын таңдайды-1б -өрнек құрады-1б -өрнектің мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2 47–бет Дәптер қалам |
|
|
16мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Амалдарды баған түрінде жаз және есепте. 205 * 3 – 108 * 4= 615 – 432 = 183 300 + 124 * 5 – 258 = 920 -258=662 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Амалдарды баған түрінде жазып, есептейді Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші өрнектегі амалдардың ретін анықтайды-1б -өрнектің мәнін есептейді-1б -екінші өрнектегі амалдардың ретін анықтайды-1б -өрнектің мәнін есептейді-1б -өрнектерді баған түрінде жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №3,47-бет дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №6, 48-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













