|
Мектеп |
№6 жалпы орта білім беретін мектебі |
||||
|
Бөлім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Капанова Ж А |
||||
|
Күні: |
22.04.2024ж |
||||
|
Сынып:3 А |
Қатысушылар саны:22 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
2 -3 амалмен орындалатын есептер шығару |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі-үш амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейді. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлттық мүдде.Елінің тарихын құрметтейді |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық ахуал тудыру. «Сен мен үшін кімсің?» тренинг Өткенді қайталау «Квест» ойнай отырып,жаңа тақырыпты ашу. -Жарайсыңдар,балалар! Сабақ тақырыбы: 2-3 амалмен орындалатын есептерді шығару. Сабақтың мақсаты: Екі-үш амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейміз. |
Тренингке қатысып, көңіл-күйлерін көтереді. Өткен тақырыпты қайталап, жаңа тақырыпты ашады. |
Бағалау: «Бағалау шкаласы»
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1,3- тапсырма ОДД: білу, түсіну, қолдау Жұптық жұмыс «Велосипед» - Балалар саябақта ақшаларына заттар сатып алған болса, оларға қанша теңге қайтарады? Ш: 1000-80*2=840 800-90*3=530 700-60*2=580 Амалдарды баған түрінде жаз және есепте. 205*3-108*4=183 300+124*5-258=662 |
- Берілген тақырып бойынша 2-3 амалмен орындалатын есеп құрастырады. Есептке өрнек құрады. |
Дескриптор - Балаларға қанша теңге қайтаратынын анықтайды-3балл. - Амалдарды баған түрінде жазады және есептейді -2балл. |
|
|
|
10 мин |
ФС 4- тапсырма ОДД: білу, түсіну, қолдан Топтық жұмыс «Су-ли-фа» Төмендегі өрнектерге есептер құрастырып, оларды шығарыңдар. 1 топ Балжан бір данасы 107 тг тұратын алақан ойыншықтың 6 данасын, ал бір данасы 102 тг тұратын сақина ойыншықтың 3 данасын сатып алу керек. Балжан барлығы қанша теңге төлейді?
Ш: 107*6+102*3=948 Ж: Балжан барлығы 948 теңге төлейді. 2 топ Балжан бір данасы 107 тг тұратын алақан ойыншықтың 6 данасын сатып алды. Ал Ермек ал бір данасы 102 тг тұратын сақина ойыншықтың 3 данасын сатып алды. Балжан Ермекке қарағанда қанша теңге артық төлейді? Ш: 107*6-102*3=336 Ж: Балжан 336 теңге артық төлейді. |
Топтасып сурет бойынша есеп құрастырады. Өрнегін жазады. |
Дескриптор: - Өрнектерге есептер құрастырып, оларды шығарады-2балл. |
|
|
|
5 мин |
Сергіту сәті. |
Балалар бірге орындайды |
|
|
|
|
10мин |
ФС 5- тапсырма ОДД: білу, түсіну, қолдану Өзіндік жұмыс - Диаграммада «Қиял әлемі» саябағындағы аттракциондар түрі және саны туралы мәлімет берілген. Диаграмма бойынша сұрақтар құрастырыңдар. 17 отбасылық аттракцион, 9 балаларға арналған аттракцион, 15 экстремальді аттракцион болса, саябақта барлығы неше аттракцион бар? Ж: Барлық балмұздаққа 1100 теңге төледі. |
Диаграмма бойынша сұрақтар құрастырады |
Дескриптор Диаграмма бойынша сұрақтар құрастырады-3балл.
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5мин |
Рефлексия «Бағалау шкаласы» Үй тапсырмасы:№ 2-есеп |
Оқушылар жинаған балдарын санайды. 10 ұяшықты бояса жасырынған сурет шығады. |
ҚБ қойылады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 -3 амалмен орындалатын есептер шығару
2 -3 амалмен орындалатын есептер шығару
|
Мектеп |
№6 жалпы орта білім беретін мектебі |
||||
|
Бөлім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Капанова Ж А |
||||
|
Күні: |
22.04.2024ж |
||||
|
Сынып:3 А |
Қатысушылар саны:22 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
2 -3 амалмен орындалатын есептер шығару |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі-үш амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейді. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлттық мүдде.Елінің тарихын құрметтейді |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық ахуал тудыру. «Сен мен үшін кімсің?» тренинг Өткенді қайталау «Квест» ойнай отырып,жаңа тақырыпты ашу. -Жарайсыңдар,балалар! Сабақ тақырыбы: 2-3 амалмен орындалатын есептерді шығару. Сабақтың мақсаты: Екі-үш амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейміз. |
Тренингке қатысып, көңіл-күйлерін көтереді. Өткен тақырыпты қайталап, жаңа тақырыпты ашады. |
Бағалау: «Бағалау шкаласы»
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1,3- тапсырма ОДД: білу, түсіну, қолдау Жұптық жұмыс «Велосипед» - Балалар саябақта ақшаларына заттар сатып алған болса, оларға қанша теңге қайтарады? Ш: 1000-80*2=840 800-90*3=530 700-60*2=580 Амалдарды баған түрінде жаз және есепте. 205*3-108*4=183 300+124*5-258=662 |
- Берілген тақырып бойынша 2-3 амалмен орындалатын есеп құрастырады. Есептке өрнек құрады. |
Дескриптор - Балаларға қанша теңге қайтаратынын анықтайды-3балл. - Амалдарды баған түрінде жазады және есептейді -2балл. |
|
|
|
10 мин |
ФС 4- тапсырма ОДД: білу, түсіну, қолдан Топтық жұмыс «Су-ли-фа» Төмендегі өрнектерге есептер құрастырып, оларды шығарыңдар. 1 топ Балжан бір данасы 107 тг тұратын алақан ойыншықтың 6 данасын, ал бір данасы 102 тг тұратын сақина ойыншықтың 3 данасын сатып алу керек. Балжан барлығы қанша теңге төлейді?
Ш: 107*6+102*3=948 Ж: Балжан барлығы 948 теңге төлейді. 2 топ Балжан бір данасы 107 тг тұратын алақан ойыншықтың 6 данасын сатып алды. Ал Ермек ал бір данасы 102 тг тұратын сақина ойыншықтың 3 данасын сатып алды. Балжан Ермекке қарағанда қанша теңге артық төлейді? Ш: 107*6-102*3=336 Ж: Балжан 336 теңге артық төлейді. |
Топтасып сурет бойынша есеп құрастырады. Өрнегін жазады. |
Дескриптор: - Өрнектерге есептер құрастырып, оларды шығарады-2балл. |
|
|
|
5 мин |
Сергіту сәті. |
Балалар бірге орындайды |
|
|
|
|
10мин |
ФС 5- тапсырма ОДД: білу, түсіну, қолдану Өзіндік жұмыс - Диаграммада «Қиял әлемі» саябағындағы аттракциондар түрі және саны туралы мәлімет берілген. Диаграмма бойынша сұрақтар құрастырыңдар. 17 отбасылық аттракцион, 9 балаларға арналған аттракцион, 15 экстремальді аттракцион болса, саябақта барлығы неше аттракцион бар? Ж: Барлық балмұздаққа 1100 теңге төледі. |
Диаграмма бойынша сұрақтар құрастырады |
Дескриптор Диаграмма бойынша сұрақтар құрастырады-3балл.
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5мин |
Рефлексия «Бағалау шкаласы» Үй тапсырмасы:№ 2-есеп |
Оқушылар жинаған балдарын санайды. 10 ұяшықты бояса жасырынған сурет шығады. |
ҚБ қойылады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















