Талғар ауданы №39 жалпы білім беретін орта мектеп
2022-2023 оқу жылындағы
2 «Ә» сынып оқушыларының «Цифрлық сауаттылық» пәні бойынша өткен ашық сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Тақырыбы: Пернетақтада жаттығу
Пән мұғалімі: Жанарбек Раушан
Ашық сабақ тақырыбы: Пернетақтада жаттығу
-
Бөлімі
III бөлім. Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім», «Менің туған жерім»)
Педагогтің аты-жөні
Байтемирова А
Күні
20.11.22 ж
Сыныбы 2 Б
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Пернетақтада жаттығу
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты
2.2.1.1 пернетақтада мәтін теруді үйрету;
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушы үшін:
Өзі оқитын мектебін ауызша сипаттап, оны пернетақтаның көмегімен тереді.
Оқушылардың көбі үшін:
Пернетақтада жылдам теруді үйрететін қандай программаның бар екенін айтады.
Кейбір оқушылар үшін:
Қос пернелердің қызметін көрсетеді.
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі/уақыты
Педагогтің іс- əрекеті
Оқушының іс- əрекеті
Бағалау
Ресурстар
(Ұ)
Ұйымдастыру кезеңі
(2-3 мин.)
Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу.
І. Қызығушылықты ояту: «Айна» ойыны
Оқушылар айнаға қарап, өз өздеріне бүгінгі сабаққа арнап жақсы тілектеріңді, айнадағы адамға тілектерін айтады.
Бұл ойын оқушылар арасында психологиялық жағымды ахуал орнатады.
II. Үй жұмысын тексеру: «Сұрақ-жауап әдісі»
Жасыл түс – Дұрыс мағына білдіреді,
Қызыл түс – Дұрыс емес мағынаны білдіреді.
Топтастыру
(1 мин.)
Топқа бөлу. Монитор және Жүйелік блок
1-топ Монитор
2-топ Жүйелік блок
(МК, Ұ) Ой
қозғау. «Миға шабуыл» əдісі
Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды тиын арқылы бағалайды.
Әр топ өзіне ұпай ретінде жинайды. 1 тиын 2 балды білдіреді. Жарайсың!
Жақсы! Талпын!
Жаңа сабаққа дайындық
(5 мин.)
Жаңа сабаққа дайындық ретінде «Пазл» əдісін қолданып, талқылау жұмысын жүргізу. Пазл әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Пазл әдісі арқылы Пернетақтаның суретін
құрастыруЖаңа сабақты түсіндіру. Видео слайд арқылы беріледі
–Пернетақтада жылдам теруді үйрететін қандай программаны білесің?
І
ске
қосу (Пуск)(
Все
программы)(
Стандартные)Барлық программа
Стандартты
Блокнот
Дәптермен
жұмыс
Сабақтың ортасы (10 мин.)
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін).
(МК. Т) Оқулықпен жұмыс.
Дескриптор
-
Жаңа тақырыптың мəтінімен оқып, танысады.
-
Топтар арасында талқылайды.
-
Бір-біріне сұрақтар қойып, түсінбеген жерлерін толықтырады.
-
Микрофон әдісі

Топтар сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай
бағалайды. Жарайсың!
Жақсы! Талпын!
Мақсаты: берілген тақырыпты топ ішінде талқылап, əртүрлі тəсілдермен топтық жұмыс жасау. Басқа топтарға өкілдерді жіберіп, өз жұмысы туралы топта талқылау, идеялармен бөлісу, ынтымақтастықты дамытады.
Тиімділігі: ынтымақта, бірлікте жұмыс істеуге, білгенін жолдастарымен бөлісуге, тақырыпты ортаға салып талқылауға, түйінді ойды саралауға жетелейді.
Интерактивті тақта
(10 мин.)
Практикалық жұмыс
Оқулықта берілген пернетақтамен жаттығу жасауға арналған тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындауға болады.
Дескриптор
-
Пернетақтада жылдам жазу үшін не істеу керектігін айтады.
Интерактивті тақта
1-тапсырма. Пернетақтада жылдам əрі қатесіз жазу үшін не істеу керек? Өз жаттығу ережелеріңді ұсыныңдар
-
Пернетақтада қатесіз жазу үшін не істеу керектегін айтады.
Өздерінің жаттығу ережелерін ұсынады.
Мақсаты: идеялар мен ақпараттардың арасындағы байланыстарды жинақтайды, тұжырымдайды.
Тиімділігі: тақырыптың байланыстары туралы сұрақтар құрастырып, оларға жауап іздейді, идеяларды
жинақтайды
Кітаппен жүмыс
2-тапсырма. Пернетақта пернелерінің басылуы жайлы дерек берілген. Сол деректі пайдаланып терілген əріптер тізбегін тап.
Мысалы, 3А2р2а=АААрраа
Дескриптор
-
Жұптасып тапсырмамен танысады, талқылайды.
-
Берілген деректерді пайдаланып, терілген əріптер
тізбегін табады.
Жұптағы оқушылар бір-бірін тапсырма орындау деңгейіне байланысты
монета(тиын) тарату бойынша бағалайды. Жарайсың!
Жақсы! Талпын!
Компьютерде
жұмыс
3- тапсырма
Оқитын мектебіңді үш ауыз сөзбен сипаттай аласың ба?
(1-сурет)
–Сипаттаған сөздеріңді пернетақтада қалай жылдам теруге болады?
-
1-пернелердің дұрыс реттілігін табады.
-
2-пернелердің дұрыс реттілігін табады.
Оқушылар тапсырма орындағанына қарай өзін-өзі
монета(тиын) тарату əдісі бойынша бағалайды. Жарайсың!
Жақсы! Талпын!
Компьютерде
жұмыс
Сергіту сәті
(2 мин)
Сергіту видеосы
Интерактивті
тақта
Сабақтың соңы
(8 мин.)
Сабақты бекіту.
Бағалау
Үй жұмысын беру
ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия «Стикер» əдісі
Оқушылар стикер қағазға жасап, өздерінің сабақтан алған жаңалықтары мен білімдерін жазады.
Не үйрендім?
Тағы үйренгім келеді!?
Маған ұнағаны не?
Топтың жинаған ұпайын санау.
Оқушыларды бағалау
Есте сақта және сөздікті дәптерге жазу,
жаттау
Жарайсың! Жақсы!
Талпын!
Мақсаты: идеяларды жинақтап, жазбаша кері байланыс береді.
Тиімділігі: идеялар талқыланады, жинақталады.
-
Сабақта қолданған әдістер:
І. Қызығушылықты ояту: «Айна» ойыны
Оқушылар айнаға қарап, өз өздеріне бүгінгі сабаққа арнап жақсы тілектеріңді, айнадағы адамға тілектерін айтады.

2. Жаңа сабақ .Пазл әдісі арқылы сабақты тақырыбын ашу

3. Мағнаны ашу. Ашық микрофон

4.Рефлексия «Стикер» əдісі
Оқушылар стикер қағазға жасап, өздерінің сабақтан алған жаңалықтары мен білімдерін жазады.

С.Сейфуллин атындағы жалпы білім беретін мектебі
Ашық сабақ

Сабақтың тақырыбы: Пернетақтада жаттығу
2 «Б» сыныбы
Пән мұғалімі: Байтемирова А
Талғар ауданы №39 жалпы білім беретін орта мектеп
2022-2023 оқу жылындағы
6 «Ә» сынып оқушыларының «Информатика» пәні бойынша өткен сыныптан тыс сайыс сабағының қысқа мерзімді жоспары
Тақырыбы: Көңілді информатиктер
Пән мұғалімі: Жанарбек Раушан
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 - сынып цифрлық сауаттылық
2 - сынып цифрлық сауаттылық
Талғар ауданы №39 жалпы білім беретін орта мектеп
2022-2023 оқу жылындағы
2 «Ә» сынып оқушыларының «Цифрлық сауаттылық» пәні бойынша өткен ашық сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Тақырыбы: Пернетақтада жаттығу
Пән мұғалімі: Жанарбек Раушан
Ашық сабақ тақырыбы: Пернетақтада жаттығу
-
Бөлімі
III бөлім. Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім», «Менің туған жерім»)
Педагогтің аты-жөні
Байтемирова А
Күні
20.11.22 ж
Сыныбы 2 Б
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Пернетақтада жаттығу
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты
2.2.1.1 пернетақтада мәтін теруді үйрету;
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушы үшін:
Өзі оқитын мектебін ауызша сипаттап, оны пернетақтаның көмегімен тереді.
Оқушылардың көбі үшін:
Пернетақтада жылдам теруді үйрететін қандай программаның бар екенін айтады.
Кейбір оқушылар үшін:
Қос пернелердің қызметін көрсетеді.
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі/уақыты
Педагогтің іс- əрекеті
Оқушының іс- əрекеті
Бағалау
Ресурстар
(Ұ)
Ұйымдастыру кезеңі
(2-3 мин.)
Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу.
І. Қызығушылықты ояту: «Айна» ойыны
Оқушылар айнаға қарап, өз өздеріне бүгінгі сабаққа арнап жақсы тілектеріңді, айнадағы адамға тілектерін айтады.
Бұл ойын оқушылар арасында психологиялық жағымды ахуал орнатады.
II. Үй жұмысын тексеру: «Сұрақ-жауап әдісі»
Жасыл түс – Дұрыс мағына білдіреді,
Қызыл түс – Дұрыс емес мағынаны білдіреді.
Топтастыру
(1 мин.)
Топқа бөлу. Монитор және Жүйелік блок
1-топ Монитор
2-топ Жүйелік блок
(МК, Ұ) Ой
қозғау. «Миға шабуыл» əдісі
Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды тиын арқылы бағалайды.
Әр топ өзіне ұпай ретінде жинайды. 1 тиын 2 балды білдіреді. Жарайсың!
Жақсы! Талпын!
Жаңа сабаққа дайындық
(5 мин.)
Жаңа сабаққа дайындық ретінде «Пазл» əдісін қолданып, талқылау жұмысын жүргізу. Пазл әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Пазл әдісі арқылы Пернетақтаның суретін
құрастыруЖаңа сабақты түсіндіру. Видео слайд арқылы беріледі
–Пернетақтада жылдам теруді үйрететін қандай программаны білесің?
І
ске
қосу (Пуск)(
Все
программы)(
Стандартные)Барлық программа
Стандартты
Блокнот
Дәптермен
жұмыс
Сабақтың ортасы (10 мин.)
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін).
(МК. Т) Оқулықпен жұмыс.
Дескриптор
-
Жаңа тақырыптың мəтінімен оқып, танысады.
-
Топтар арасында талқылайды.
-
Бір-біріне сұрақтар қойып, түсінбеген жерлерін толықтырады.
-
Микрофон әдісі

Топтар сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай
бағалайды. Жарайсың!
Жақсы! Талпын!
Мақсаты: берілген тақырыпты топ ішінде талқылап, əртүрлі тəсілдермен топтық жұмыс жасау. Басқа топтарға өкілдерді жіберіп, өз жұмысы туралы топта талқылау, идеялармен бөлісу, ынтымақтастықты дамытады.
Тиімділігі: ынтымақта, бірлікте жұмыс істеуге, білгенін жолдастарымен бөлісуге, тақырыпты ортаға салып талқылауға, түйінді ойды саралауға жетелейді.
Интерактивті тақта
(10 мин.)
Практикалық жұмыс
Оқулықта берілген пернетақтамен жаттығу жасауға арналған тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындауға болады.
Дескриптор
-
Пернетақтада жылдам жазу үшін не істеу керектігін айтады.
Интерактивті тақта
1-тапсырма. Пернетақтада жылдам əрі қатесіз жазу үшін не істеу керек? Өз жаттығу ережелеріңді ұсыныңдар
-
Пернетақтада қатесіз жазу үшін не істеу керектегін айтады.
Өздерінің жаттығу ережелерін ұсынады.
Мақсаты: идеялар мен ақпараттардың арасындағы байланыстарды жинақтайды, тұжырымдайды.
Тиімділігі: тақырыптың байланыстары туралы сұрақтар құрастырып, оларға жауап іздейді, идеяларды
жинақтайды
Кітаппен жүмыс
2-тапсырма. Пернетақта пернелерінің басылуы жайлы дерек берілген. Сол деректі пайдаланып терілген əріптер тізбегін тап.
Мысалы, 3А2р2а=АААрраа
Дескриптор
-
Жұптасып тапсырмамен танысады, талқылайды.
-
Берілген деректерді пайдаланып, терілген əріптер
тізбегін табады.
Жұптағы оқушылар бір-бірін тапсырма орындау деңгейіне байланысты
монета(тиын) тарату бойынша бағалайды. Жарайсың!
Жақсы! Талпын!
Компьютерде
жұмыс
3- тапсырма
Оқитын мектебіңді үш ауыз сөзбен сипаттай аласың ба?
(1-сурет)
–Сипаттаған сөздеріңді пернетақтада қалай жылдам теруге болады?
-
1-пернелердің дұрыс реттілігін табады.
-
2-пернелердің дұрыс реттілігін табады.
Оқушылар тапсырма орындағанына қарай өзін-өзі
монета(тиын) тарату əдісі бойынша бағалайды. Жарайсың!
Жақсы! Талпын!
Компьютерде
жұмыс
Сергіту сәті
(2 мин)
Сергіту видеосы
Интерактивті
тақта
Сабақтың соңы
(8 мин.)
Сабақты бекіту.
Бағалау
Үй жұмысын беру
ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия «Стикер» əдісі
Оқушылар стикер қағазға жасап, өздерінің сабақтан алған жаңалықтары мен білімдерін жазады.
Не үйрендім?
Тағы үйренгім келеді!?
Маған ұнағаны не?
Топтың жинаған ұпайын санау.
Оқушыларды бағалау
Есте сақта және сөздікті дәптерге жазу,
жаттау
Жарайсың! Жақсы!
Талпын!
Мақсаты: идеяларды жинақтап, жазбаша кері байланыс береді.
Тиімділігі: идеялар талқыланады, жинақталады.
-
Сабақта қолданған әдістер:
І. Қызығушылықты ояту: «Айна» ойыны
Оқушылар айнаға қарап, өз өздеріне бүгінгі сабаққа арнап жақсы тілектеріңді, айнадағы адамға тілектерін айтады.

2. Жаңа сабақ .Пазл әдісі арқылы сабақты тақырыбын ашу

3. Мағнаны ашу. Ашық микрофон

4.Рефлексия «Стикер» əдісі
Оқушылар стикер қағазға жасап, өздерінің сабақтан алған жаңалықтары мен білімдерін жазады.

С.Сейфуллин атындағы жалпы білім беретін мектебі
Ашық сабақ

Сабақтың тақырыбы: Пернетақтада жаттығу
2 «Б» сыныбы
Пән мұғалімі: Байтемирова А
Талғар ауданы №39 жалпы білім беретін орта мектеп
2022-2023 оқу жылындағы
6 «Ә» сынып оқушыларының «Информатика» пәні бойынша өткен сыныптан тыс сайыс сабағының қысқа мерзімді жоспары
Тақырыбы: Көңілді информатиктер
Пән мұғалімі: Жанарбек Раушан
шағым қалдыра аласыз













