|
Бөлім |
МЕНІҢ ТУҒАН ӨЛКЕМ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
4-сабақ. Елімнің астанасы |
|
![]()
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану; 2.5.1.3 мұғалімнің қолдауымен сөйлемдегі етістіктің шақтарын, рай формаларын ауызша сөйлеу тілінде қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолданады, етістіктің шақтарын ауызша сөйлеу түрінде қолданады. Оқушылардың көбі жасай алады: диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолданады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: етістіктің шақтарын қолданып, хат жазады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
(Ұ) Психологиялық ахуал қалыптастыру. Мұғалім өлеңді дауыстап оқиды, оқушылар қимылмен жасайды. |
Сүйейік табиғатты, аялайық, Біз де одан жақсылықты аямайық. Табиғаттан нәр алған ғой жанымыз, Ұсынайық жүрек нұрын бәріміз. |
ҚБ: Тамаша!
|
интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: мұражай, көрме, ғимарат, ойын- сауық. 1-тапсырма. Тыңдайық.
Дәптердегі №1 тапсырма. 2-тапсырма. Айтайық. «Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі Оқушылар ойына келген жауаптарды немесе идеяларды барынша көп жазады (Ойлан). Одан кейін олар өз идеяларын әріптестерімен |
Жаңа сөздерді тыңдалым мәтінінде қайталайды. Жұптық жұмыс. Диалогті тыңдайды. Сұрақтарды парталасына қойып, жауап алады. Сосын екінші оқушыға сұрақ қойды, ол жауап береді.
Дәптермен жұмыс. Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ:«Бас бармақ» әдісі
ҚБ: «Отшашу» әдісі |
слайд суреттер, жаңа сөздер |
|
|
біріктіреді (Бірік) және соңында мұғалім бүкіл сыныптың идеяларын талқылауды бастайды (Бөліс). |
Дескриптор:
|
|
|
|
Дәптердегі №2 тапсырма. 3-тапсырма. Оқиық. Мәтіндегі жасырынған сөздерді толықтырып оқы. |
Дәптермен жұмыс. Мәтіннен жасырынған сөздерді табады. |
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі |
||
|
|
Сергіту сәті Бір, екі – еңкей, Бүгілмесін тізең. Үш, төрт – шалқай, Иілмесін тізең. Қолды көтер аспанға, Саусақты қозғалт, жасқанба. (қимылмен көрсетеді, қайталайды) |
|
||
|
4-тапсырма. Жазайық. «Құлпынай» әдісі құлпынай суреттерінің артына досына хат жазады, оқушылар бірін-бірі тексереді. Туған жерің туралы досыңа хат жаз. |
Хат жазып үйренеді. Дескриптор:
|
ҚБ: бірін-бірі бағалау |
||
|
Тірек сөздер: ғимарат, тұрамын, қалада, саябақ, хайуанаттар бағы. |
|
|
||
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс.
|
Жұлдызша – барлығын түсіндім. Күн – жартылай түсіндім. Ай – мүлде түсінбедім. |
|
жұлдыз, Күн, Ай суреттері |
|
Бөлім |
МЕНІҢ ТУҒАН ӨЛКЕМ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
5-сабақ. Қазақстан – бақыт мекені |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.5.1 мәлімет, кейіпкер, оқиғаларды салыстыру негізінде қарапайым пікір («мен ... деп ойлаймын», «мен ... деп санаймын», «маған ... сияқты», «маған ... тәрізді») білдіру; 2.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: өз ойын айтады, қажетті ақпаратты табады. Оқушылардың көбі жасай алады: оқиғаларды салыстыру негізінде өз ойын айтады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: қажетті ақпаратты ғаламтордан табады. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Сыныптың оқу әрекетіне мотивін тудыру. |
Табиғат – сен тіршілік тұнып тұрған. Сен Күнсің – көтерілген күліп қырдан. Сен көлсің – сен ормансың. Сен – бұлбұлсың, Адамға сұлулықты шын ұқтырған! |
ҚБ: |
интербелсенді тақта |
||
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: көпұлтты, бақыт мекені, ұлт өкілі, қыран.
Қазақстан – көпұлтты мемлекет. Мұнда қазақ, орыс, корей, өзбек, татар және тағы басқа ұлт өкілдері тұрады. Олар тату-тәтті өмір сүреді. Қазақстан – бақыт мекені. Дәптердегі №1 тапсырма.
|
Жаңа сөздерді тыңдалым мәтінінен қайталайды. Сұраққа жауап береді. *Қазақстанда тұратын басқа қандай ұлттарды білесің? Дәптермен жұмыс. Жұптық жұмыс. Екі өлеңді оқып, сұраққа жауап береді. Дескриптор:
|
ҚБ: шапалақтау (дұрыс жауап берген кезде) ҚБ: бір-бірін бағалау |
сюжетті сурет Қазақстанның көрікті жерлері туралы бейнебаян |
||
|
|
3-тапсырма. Айтайық. «Қос шеңбер» әдісі арқылы екі суретті салыстырады, айырмашылығын табады. 1-топ. Көлсай; 2-топ. Жұмбақтас туралы әңгімелеп береді. |
Топтық жұмыс. «Пазл» әдісі арқылы екі топқа бөленеді. Сурет қиындыларын біріктіру арқылы сурет шығады, сол суретті постерге жапсырып, әңгімелеп береді. Көрікті жерлердің табиғатын суреттейді. Екі жерді салыстырады. |
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
қиынды суреттер, флипчарт, желім |
|
Дәптердегі №2 тапсырма. |
Дәптермен жұмыс. |
|
|
|
|
4-тапсырма. Жазайық. Өзен атауларын буынға бөліп, көшіріп жаз. |
Өзен атауларын картадан табады, буынға бөліп жазады. |
|
|
|
|
|
|
|
карта |
|
|
Саралау тапсырмасы. «Табиғат деген не?» – Олай болса, алдымыздағы гүлдерімізді қолымызға алып, бір-бір сөзбен «Табиғат деген не?» деген сұраққа жауап жазайық. Содан кейін ол гүлдерді тақтаға іліп, табиғаттың әсем гүл алқабын бейнелейік. |
Дескриптор:
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «Сабақтан алған әсерім» стратегиясы. сауда үйіне мұражайға |
«Алма ағашына» – алма стикеріне, жақсы әсер алса, «Бәйтерек» ағашына – жапырақ стикеріне, ал жағымсыз эмоцияда болса, «Тікенек» ағашына төртбұрыш стикер жазып, кері байланыс қалдырады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2- сынып Қазақстан - бақыт мекені
2- сынып Қазақстан - бақыт мекені
|
Бөлім |
МЕНІҢ ТУҒАН ӨЛКЕМ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
4-сабақ. Елімнің астанасы |
|
![]()
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану; 2.5.1.3 мұғалімнің қолдауымен сөйлемдегі етістіктің шақтарын, рай формаларын ауызша сөйлеу тілінде қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолданады, етістіктің шақтарын ауызша сөйлеу түрінде қолданады. Оқушылардың көбі жасай алады: диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолданады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: етістіктің шақтарын қолданып, хат жазады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
(Ұ) Психологиялық ахуал қалыптастыру. Мұғалім өлеңді дауыстап оқиды, оқушылар қимылмен жасайды. |
Сүйейік табиғатты, аялайық, Біз де одан жақсылықты аямайық. Табиғаттан нәр алған ғой жанымыз, Ұсынайық жүрек нұрын бәріміз. |
ҚБ: Тамаша!
|
интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: мұражай, көрме, ғимарат, ойын- сауық. 1-тапсырма. Тыңдайық.
Дәптердегі №1 тапсырма. 2-тапсырма. Айтайық. «Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі Оқушылар ойына келген жауаптарды немесе идеяларды барынша көп жазады (Ойлан). Одан кейін олар өз идеяларын әріптестерімен |
Жаңа сөздерді тыңдалым мәтінінде қайталайды. Жұптық жұмыс. Диалогті тыңдайды. Сұрақтарды парталасына қойып, жауап алады. Сосын екінші оқушыға сұрақ қойды, ол жауап береді.
Дәптермен жұмыс. Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ:«Бас бармақ» әдісі
ҚБ: «Отшашу» әдісі |
слайд суреттер, жаңа сөздер |
|
|
біріктіреді (Бірік) және соңында мұғалім бүкіл сыныптың идеяларын талқылауды бастайды (Бөліс). |
Дескриптор:
|
|
|
|
Дәптердегі №2 тапсырма. 3-тапсырма. Оқиық. Мәтіндегі жасырынған сөздерді толықтырып оқы. |
Дәптермен жұмыс. Мәтіннен жасырынған сөздерді табады. |
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі |
||
|
|
Сергіту сәті Бір, екі – еңкей, Бүгілмесін тізең. Үш, төрт – шалқай, Иілмесін тізең. Қолды көтер аспанға, Саусақты қозғалт, жасқанба. (қимылмен көрсетеді, қайталайды) |
|
||
|
4-тапсырма. Жазайық. «Құлпынай» әдісі құлпынай суреттерінің артына досына хат жазады, оқушылар бірін-бірі тексереді. Туған жерің туралы досыңа хат жаз. |
Хат жазып үйренеді. Дескриптор:
|
ҚБ: бірін-бірі бағалау |
||
|
Тірек сөздер: ғимарат, тұрамын, қалада, саябақ, хайуанаттар бағы. |
|
|
||
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс.
|
Жұлдызша – барлығын түсіндім. Күн – жартылай түсіндім. Ай – мүлде түсінбедім. |
|
жұлдыз, Күн, Ай суреттері |
|
Бөлім |
МЕНІҢ ТУҒАН ӨЛКЕМ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
5-сабақ. Қазақстан – бақыт мекені |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.5.1 мәлімет, кейіпкер, оқиғаларды салыстыру негізінде қарапайым пікір («мен ... деп ойлаймын», «мен ... деп санаймын», «маған ... сияқты», «маған ... тәрізді») білдіру; 2.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: өз ойын айтады, қажетті ақпаратты табады. Оқушылардың көбі жасай алады: оқиғаларды салыстыру негізінде өз ойын айтады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: қажетті ақпаратты ғаламтордан табады. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Сыныптың оқу әрекетіне мотивін тудыру. |
Табиғат – сен тіршілік тұнып тұрған. Сен Күнсің – көтерілген күліп қырдан. Сен көлсің – сен ормансың. Сен – бұлбұлсың, Адамға сұлулықты шын ұқтырған! |
ҚБ: |
интербелсенді тақта |
||
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: көпұлтты, бақыт мекені, ұлт өкілі, қыран.
Қазақстан – көпұлтты мемлекет. Мұнда қазақ, орыс, корей, өзбек, татар және тағы басқа ұлт өкілдері тұрады. Олар тату-тәтті өмір сүреді. Қазақстан – бақыт мекені. Дәптердегі №1 тапсырма.
|
Жаңа сөздерді тыңдалым мәтінінен қайталайды. Сұраққа жауап береді. *Қазақстанда тұратын басқа қандай ұлттарды білесің? Дәптермен жұмыс. Жұптық жұмыс. Екі өлеңді оқып, сұраққа жауап береді. Дескриптор:
|
ҚБ: шапалақтау (дұрыс жауап берген кезде) ҚБ: бір-бірін бағалау |
сюжетті сурет Қазақстанның көрікті жерлері туралы бейнебаян |
||
|
|
3-тапсырма. Айтайық. «Қос шеңбер» әдісі арқылы екі суретті салыстырады, айырмашылығын табады. 1-топ. Көлсай; 2-топ. Жұмбақтас туралы әңгімелеп береді. |
Топтық жұмыс. «Пазл» әдісі арқылы екі топқа бөленеді. Сурет қиындыларын біріктіру арқылы сурет шығады, сол суретті постерге жапсырып, әңгімелеп береді. Көрікті жерлердің табиғатын суреттейді. Екі жерді салыстырады. |
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
қиынды суреттер, флипчарт, желім |
|
Дәптердегі №2 тапсырма. |
Дәптермен жұмыс. |
|
|
|
|
4-тапсырма. Жазайық. Өзен атауларын буынға бөліп, көшіріп жаз. |
Өзен атауларын картадан табады, буынға бөліп жазады. |
|
|
|
|
|
|
|
карта |
|
|
Саралау тапсырмасы. «Табиғат деген не?» – Олай болса, алдымыздағы гүлдерімізді қолымызға алып, бір-бір сөзбен «Табиғат деген не?» деген сұраққа жауап жазайық. Содан кейін ол гүлдерді тақтаға іліп, табиғаттың әсем гүл алқабын бейнелейік. |
Дескриптор:
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «Сабақтан алған әсерім» стратегиясы. сауда үйіне мұражайға |
«Алма ағашына» – алма стикеріне, жақсы әсер алса, «Бәйтерек» ағашына – жапырақ стикеріне, ал жағымсыз эмоцияда болса, «Тікенек» ағашына төртбұрыш стикер жазып, кері байланыс қалдырады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













