|
Қысқа мерзімді жоспары. Сабақтың № 8 |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Туткабаева С. |
|||
|
Күні |
19.02.2024 ж. |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушы-лар саны |
|
Қатыспаған-дар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері |
|||
|
Оқу мақсаты: |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python-да арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін біледі Өрнектің программалау тілінде жазылуын біледі Өрнектің мәнін табатын программа құрастырады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. https://learningapps.org/29026183
Осы платформа арқылы үй тапсырмасын қорыту мақсатында сәйкестендіріп шығады. |
1.Мұғаліммен амандасады. Оқушылар дұрыс сәйкестендіреді |
Ынталан-дыру, жетелеу |
Платформа, слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Практикалық тапсырмалар. 1-тапсырма* 1 код. Төменде берілген программа кодтарын жазуда жіберілген қателерді тап: a=int input() b=int input() t=A+B print (c) Жауабы: a=int(input()) b=int (input()) t=a+b print (t)
1-тапсырма* 2 код. a=8:b=118 c:=a+b print(c) a=8; b=118 c=a+b print(c) 1-тапсырма* 3 код a=int(input()) k=3*(a+b) print(k); print(t) Жауабы: a=int(input()) b=int(input()) k=3*(a+b)-4*a*b t=a*b print(k); print(t) 2-тапсырма**. а,в,с бүтін сандары берілген. Осы сандардың қосындысы мен көбейтіндісінің соңғы цифрларының қосындысын экранға шығар. a=int(input()) b=int(input()) c=int(input()) k=a*b*c t=a+b+c print(k%10+t%10)
3-тапсырма*** Айдын, Санжар және Асқар үшеуі балық аулауға барды. Балалар сәйкесінше саны k,l және m болатын балықтар аулады. Достар аулаған балықтарын тең бөліп алса, оларға неше балықтан тиеді. Неше балық қалады? Программа құр. k l=int(input()) m=int(input()) s=k+l+m print(s//3) print(s%3) |
Практикалық есептерді шығарады Дескриптор Программа кодын жазады; Нәтижесін шығарады. |
Жетелеу, қолдау көрсету |
Слайд, видео Жұмыс дәптері Кесте |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау үшін «Акварюмдегі балық» әдісі арқылы сұрақтар беріледі. Оқушыллар өздеріне түскен сұрақтарға жауап береді. Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
«ҚҚҚ» әдісі |
Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырм асы |
Арифметикалық амалдарды қолданып тапсырмалар ойластырып келу керек. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№2 Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері ҚМЖ
№2 Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары. Сабақтың № 8 |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Туткабаева С. |
|||
|
Күні |
19.02.2024 ж. |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушы-лар саны |
|
Қатыспаған-дар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері |
|||
|
Оқу мақсаты: |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python-да арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін біледі Өрнектің программалау тілінде жазылуын біледі Өрнектің мәнін табатын программа құрастырады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. https://learningapps.org/29026183
Осы платформа арқылы үй тапсырмасын қорыту мақсатында сәйкестендіріп шығады. |
1.Мұғаліммен амандасады. Оқушылар дұрыс сәйкестендіреді |
Ынталан-дыру, жетелеу |
Платформа, слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Практикалық тапсырмалар. 1-тапсырма* 1 код. Төменде берілген программа кодтарын жазуда жіберілген қателерді тап: a=int input() b=int input() t=A+B print (c) Жауабы: a=int(input()) b=int (input()) t=a+b print (t)
1-тапсырма* 2 код. a=8:b=118 c:=a+b print(c) a=8; b=118 c=a+b print(c) 1-тапсырма* 3 код a=int(input()) k=3*(a+b) print(k); print(t) Жауабы: a=int(input()) b=int(input()) k=3*(a+b)-4*a*b t=a*b print(k); print(t) 2-тапсырма**. а,в,с бүтін сандары берілген. Осы сандардың қосындысы мен көбейтіндісінің соңғы цифрларының қосындысын экранға шығар. a=int(input()) b=int(input()) c=int(input()) k=a*b*c t=a+b+c print(k%10+t%10)
3-тапсырма*** Айдын, Санжар және Асқар үшеуі балық аулауға барды. Балалар сәйкесінше саны k,l және m болатын балықтар аулады. Достар аулаған балықтарын тең бөліп алса, оларға неше балықтан тиеді. Неше балық қалады? Программа құр. k l=int(input()) m=int(input()) s=k+l+m print(s//3) print(s%3) |
Практикалық есептерді шығарады Дескриптор Программа кодын жазады; Нәтижесін шығарады. |
Жетелеу, қолдау көрсету |
Слайд, видео Жұмыс дәптері Кесте |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау үшін «Акварюмдегі балық» әдісі арқылы сұрақтар беріледі. Оқушыллар өздеріне түскен сұрақтарға жауап береді. Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
«ҚҚҚ» әдісі |
Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырм асы |
Арифметикалық амалдарды қолданып тапсырмалар ойластырып келу керек. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


=int(input())












