|
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Python тілінде алгоритмдерді программалау. Күні: 01.02.2024 ж. Мұғалімнің аты-жөні:Туткабаева С. Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сontinue циклін басқару |
|
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else) |
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Continue ұғымы мен қызметін анықтау; Continue нұсқаулығының орындалуын талдау, қолдану; Continue нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі/5мин |
Сәлемдесу, түгендеу. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. |
|
|
|
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Өткен сабақты пысықтау/5мин |
Сыныпта психологиялық ахуал орнату Kahoot.com платформасы арқылы үй тапсырмасын қорытындылау |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Оқушылар платформа арқылы тест сұрақтарға жауап береді. |
Жетелеу, қолдау көрсету |
Слайд, видео |
|
|||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
1-тапсырма. Практикалық жұмыс
1-есеп, 92 беттегі 1 мысалды есептеп шығару
2-есеп, 92 беттегі 2 мысалды есептеп шығару керек, 3-есеп, беттегі 3 мысалды есептеп шығару керек.
2-тапсырма. Топтық жұмыс «Ойлан-жұптас, бөліс» әдісі арқылы оқушыларды 3 топқа бөліп, 3 түрлі тапсырма беру керек.
1-топ FOR операторы 2-топ While операторы 3-топ Continue циклі
Сабақты қорытындылау https://learningapps.org/display?v=p9mrtzw6523 платформасы арқылы тапсырманы орындайды.
Кері байланыс. Сабақ мазмұны бойынша ойыңды білді. Үйге тапсырма беру
|
Оқушылар керекті ақпаратты түртіп жазып алады
Дескриптор Программа кодын жазады Нәтижесін түсіндіреді
Оқушылармен топпен бірге ақылдасып, тапсырманы орындайды.
Дескриптор Тақырыптың мазмұнын аша біледі Бір-бірінен айырмашылықтарын ажырата алады.
Оқушыларға 1 мысалды түсіндіре отырып, әр түрлі цикл түрлерін қолдана отырып, есеп шығарады.
Дескриптор Берілген есептің программа кодын жазады. Нәтижесін шығарады.
|
Жетелеу
Оқушы-лар дескрип-тор бойын-ша өз өздерін бағалай-ды
|
Видео, слайд
Ноутбук, есеп шығарады |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№2 Continue циклін басқару
№2 Continue циклін басқару
|
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Python тілінде алгоритмдерді программалау. Күні: 01.02.2024 ж. Мұғалімнің аты-жөні:Туткабаева С. Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сontinue циклін басқару |
|
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else) |
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Continue ұғымы мен қызметін анықтау; Continue нұсқаулығының орындалуын талдау, қолдану; Continue нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі/5мин |
Сәлемдесу, түгендеу. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. |
|
|
|
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Өткен сабақты пысықтау/5мин |
Сыныпта психологиялық ахуал орнату Kahoot.com платформасы арқылы үй тапсырмасын қорытындылау |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Оқушылар платформа арқылы тест сұрақтарға жауап береді. |
Жетелеу, қолдау көрсету |
Слайд, видео |
|
|||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
1-тапсырма. Практикалық жұмыс
1-есеп, 92 беттегі 1 мысалды есептеп шығару
2-есеп, 92 беттегі 2 мысалды есептеп шығару керек, 3-есеп, беттегі 3 мысалды есептеп шығару керек.
2-тапсырма. Топтық жұмыс «Ойлан-жұптас, бөліс» әдісі арқылы оқушыларды 3 топқа бөліп, 3 түрлі тапсырма беру керек.
1-топ FOR операторы 2-топ While операторы 3-топ Continue циклі
Сабақты қорытындылау https://learningapps.org/display?v=p9mrtzw6523 платформасы арқылы тапсырманы орындайды.
Кері байланыс. Сабақ мазмұны бойынша ойыңды білді. Үйге тапсырма беру
|
Оқушылар керекті ақпаратты түртіп жазып алады
Дескриптор Программа кодын жазады Нәтижесін түсіндіреді
Оқушылармен топпен бірге ақылдасып, тапсырманы орындайды.
Дескриптор Тақырыптың мазмұнын аша біледі Бір-бірінен айырмашылықтарын ажырата алады.
Оқушыларға 1 мысалды түсіндіре отырып, әр түрлі цикл түрлерін қолдана отырып, есеп шығарады.
Дескриптор Берілген есептің программа кодын жазады. Нәтижесін шығарады.
|
Жетелеу
Оқушы-лар дескрип-тор бойын-ша өз өздерін бағалай-ды
|
Видео, слайд
Ноутбук, есеп шығарады |
|
|||
шағым қалдыра аласыз














