|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Зерттеу сұрағы: «Менталдық карта» әдісі арқылы оқушылардың практикалық дағдыларын қалай жетілдіруге болады. |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Туткабаева С. |
|||
|
Күні |
29.01.2024 ж. |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректердің типтері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.3.1 деректер түрлерін жіктеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен амандасу , түгендеу, топқа бөліну Топ атаулары 1. INTEGER (int) 2. FLOAT (float) 3. STRING (str) 2.Өткен сабақты тексеру. LearningApps платформасында «Бәйге» ойыны арқылы сәйкестендіру тапсырмалары орындату
|
1.Мұғаліммен амандасады. Топтарға бөлінеді 1. INTEGER (int) 2. FLOAT (float) 3. STRING (str) 2. Өткен сабақ тақырыбын қайталау мақсатында LearningApps платформасында «Бәйге» ойыны тапсырмаларын орындайды. |
Мақтау, мадақтау |
Қима қағазға жазылған әріптер LearningApps платформасы |
|
Сабақтың ортасы 5 мин
5 мин Орындау 5 мин Қорғау 3 мин
Орындау 10 мин Қорғау 3 мин
5 мин |
Ширату жаттығуы «Атаулар, терминдер» әдісін пайдаланып оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Жаңа сабақты видео жазба арқылы ұсыну «Мәліметтер типі» тақырыбында 1-тапсырма. Топтық жұмыс «Менталдық карта» әдісі. Оқушылар видео жазба арқылы түсіндірілген тақырыпты ашып, тапсырмаларды орындайды.
INTEGER (int) мәліметтер типінің аудармасын, қабылдайтын мәнін жаз және мысал келтір.
FLOAT (float) мәліметтер типінің аудармасын, қабылдайтын мәнін жаз және мысал келтір.
STRING (str) мәліметтер типінің аудармасын, қабылдайтын мәнін жаз және мысал келтір. ЕБҚ
Практикалық тапсырмалар Жеке жұмыс. А деңгейі Қарапайым сәлемдесу программасын жазайық. Salem, Taldykorgan сөзін экранға шығарыңыз. В деңгейі Дайын программа берілген, осының нәтижесінен мәліметтердің типтерін анықтап, түсіндіріңіздер print(12 + int('8')) print(str(2.4) + '29') print(int(4.5) + 5) print(float('1.5') + 5) С деңгейі (ФС) Сынып бөлмесінің ұзындығы (а) және ені (b) берілген. Осы бөлменің периметрі (P) мен ауданын (S) есептейтін сызықтық программа құр. Қорытындылау Wordwall.net платформасында сәйкестендіру тапсырмаларын орындау
|
Сабақтың тақырыбын «Атаулар, терминдер» әдісі пайдаланып анықтайды және дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Оқушылар топтық жұмыс тапсырмаларын орындайды, әр тип бойынша аудармасын, мысалын, қабылдайтын мәнін жазып, топпен қорғайды. Оқушылар пркатикалық тапсырмаларды А,В,С тапсырмаларын орындайды, мұғалім тарапынан қойылған сұрақтарға жауап береді. Wordwall.net платформасында сәйкестендіру тапсырмаларын орындайды. |
Дескриптор - Берілген мәліметтер типінің аудармасын айтады - қабылдайтын мәнін жазады.-мысал келтіре алады. (топтар бірін-бірі бағалайды әр дұрыс жауап 1 баллдан жалпы 3 балл ) Дескриптор: - Python программанда жолдық мәліметтерді шығара алады -1 б; - - Программаның нәтижесін шығарып, типтерін анықтайды-2 б; -Берілген программаның типін анықтап, кодын жазады, тексереді -3 б. Мақтау, мадақтау |
Презентация «Менталды карта» Видеожазба Презентация Python программасы Wordwall.net платформасында |
|
Сабақтың соңы 4 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырмасы |
3,3 тақырып Деректер типтері, оқу, сұрақтарға жауап |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№2 Деректердің типтері 6 сынып ашық сабақ
№2 Деректердің типтері 6 сынып ашық сабақ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Зерттеу сұрағы: «Менталдық карта» әдісі арқылы оқушылардың практикалық дағдыларын қалай жетілдіруге болады. |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Туткабаева С. |
|||
|
Күні |
29.01.2024 ж. |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректердің типтері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.3.1 деректер түрлерін жіктеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен амандасу , түгендеу, топқа бөліну Топ атаулары 1. INTEGER (int) 2. FLOAT (float) 3. STRING (str) 2.Өткен сабақты тексеру. LearningApps платформасында «Бәйге» ойыны арқылы сәйкестендіру тапсырмалары орындату
|
1.Мұғаліммен амандасады. Топтарға бөлінеді 1. INTEGER (int) 2. FLOAT (float) 3. STRING (str) 2. Өткен сабақ тақырыбын қайталау мақсатында LearningApps платформасында «Бәйге» ойыны тапсырмаларын орындайды. |
Мақтау, мадақтау |
Қима қағазға жазылған әріптер LearningApps платформасы |
|
Сабақтың ортасы 5 мин
5 мин Орындау 5 мин Қорғау 3 мин
Орындау 10 мин Қорғау 3 мин
5 мин |
Ширату жаттығуы «Атаулар, терминдер» әдісін пайдаланып оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Жаңа сабақты видео жазба арқылы ұсыну «Мәліметтер типі» тақырыбында 1-тапсырма. Топтық жұмыс «Менталдық карта» әдісі. Оқушылар видео жазба арқылы түсіндірілген тақырыпты ашып, тапсырмаларды орындайды.
INTEGER (int) мәліметтер типінің аудармасын, қабылдайтын мәнін жаз және мысал келтір.
FLOAT (float) мәліметтер типінің аудармасын, қабылдайтын мәнін жаз және мысал келтір.
STRING (str) мәліметтер типінің аудармасын, қабылдайтын мәнін жаз және мысал келтір. ЕБҚ
Практикалық тапсырмалар Жеке жұмыс. А деңгейі Қарапайым сәлемдесу программасын жазайық. Salem, Taldykorgan сөзін экранға шығарыңыз. В деңгейі Дайын программа берілген, осының нәтижесінен мәліметтердің типтерін анықтап, түсіндіріңіздер print(12 + int('8')) print(str(2.4) + '29') print(int(4.5) + 5) print(float('1.5') + 5) С деңгейі (ФС) Сынып бөлмесінің ұзындығы (а) және ені (b) берілген. Осы бөлменің периметрі (P) мен ауданын (S) есептейтін сызықтық программа құр. Қорытындылау Wordwall.net платформасында сәйкестендіру тапсырмаларын орындау
|
Сабақтың тақырыбын «Атаулар, терминдер» әдісі пайдаланып анықтайды және дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Оқушылар топтық жұмыс тапсырмаларын орындайды, әр тип бойынша аудармасын, мысалын, қабылдайтын мәнін жазып, топпен қорғайды. Оқушылар пркатикалық тапсырмаларды А,В,С тапсырмаларын орындайды, мұғалім тарапынан қойылған сұрақтарға жауап береді. Wordwall.net платформасында сәйкестендіру тапсырмаларын орындайды. |
Дескриптор - Берілген мәліметтер типінің аудармасын айтады - қабылдайтын мәнін жазады.-мысал келтіре алады. (топтар бірін-бірі бағалайды әр дұрыс жауап 1 баллдан жалпы 3 балл ) Дескриптор: - Python программанда жолдық мәліметтерді шығара алады -1 б; - - Программаның нәтижесін шығарып, типтерін анықтайды-2 б; -Берілген программаның типін анықтап, кодын жазады, тексереді -3 б. Мақтау, мадақтау |
Презентация «Менталды карта» Видеожазба Презентация Python программасы Wordwall.net платформасында |
|
Сабақтың соңы 4 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырмасы |
3,3 тақырып Деректер типтері, оқу, сұрақтарға жауап |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















