«ШЫМКЕНТ АГРАРЛЫҚ-ТЕХНИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ» МКҚК
|
Сабақтың тақырыбы |
2 (ІІ) топ элементтерінің физикалық, химиялық қасиеттері. |
||||
|
Модуль /пән атауы |
ОН 11.3. Химиялық реакциялардың жүру заңдылықтары мен энергиясын түсіндіру. |
||||
|
Педагог |
Тиллаходжаева С |
||||
|
2025 жыл « » |
|
||||
|
1.Жалпы маълимет |
|||||
|
Курс, оқу жылы, топ |
|
||||
|
Сабақ типі |
Теориялық |
||||
|
2.Мақсаты мен міндеті |
|||||
|
2.1.Осы сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсиби дағдылардың тізбесі |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар 2 (II) топ элементтерінің физикалық және химиялық қасиеттерін ғылыми тілде сипаттап, салыстырып, реакция теңдеулерін ауызша және жазбаша түрде түсіндіре алады. |
||||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
|||||
|
Нәтижеде студент игеретін материалдар |
2 (II) топ элементтерін (Be, Mg, Ca, Sr, Ba) периодтық жүйеден таба алады және олардың топқа ортақ белгілерін анықтайды. 2-топ элементтерінің физикалық қасиеттерін (тығыздығы, балқу температурасы, металдық жылтыр, электр және жылу өткізгіштігі) сипаттайды. 2 (II) топ элементтерінің химиялық қасиеттерін (оттекпен, сумен, қышқылдармен әрекеттесуі) түсіндіреді. Металдардың химиялық белсенділігінің топ бойынша арту заңдылығын түсінеді және дәлелдейді. Негізгі химиялық реакция теңдеулерін дұрыс құрастырады және түсіндіре алады. |
||||
|
4. Қажетті ресурстар |
|||||
|
4.1 Оқу-әдістемелік құрал жабдықтар (көрнекіліктер) |
Оқулықтар,карточкалар,интерактивті тақта,стикерлер. Периодтық жүйе, презентация, бейнематериал, үлестірме парақтар, ЖИ. |
||||
|
4.2 Анықтамалық әдеьиеттер |
1. «Химия 10». Оспанова М.Қ. «Мектеп» баспасы 2019 2. «Химия 10». Оспанова М.Қ. «Мектеп» баспасы 2019 3. «Химия 11». Оспанова М.Қ. «Мектеп» баспасы 2020 4. «Химия 11». Оспанова М.Қ. «Мектеп» баспасы 2020 |
||||
|
|
Сабақбарысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 мин 10 минут 25минут 15 минут 15 минут 20 минут 10 минут 5 минут |
I. Ұйымдастыру кезеңі
II. Қызығушылықты ояту Әдіс: «Миға шабуыл»
? Оқушылар жауаптарын ауызша айтады (айтылым дағдысы дамиды). III. Жаңа сабақ 1. Физикалық қасиеттері (10 минут)
Тапсырма:
2. Химиялық қасиеттері
Мысал реакциялар:
? Реакция теңдеулерін түсіндіріп айту (айтылым, тілдік құрылым). IV. Тәжірибелік/зерттеу жұмысы
Тапсырма:
Сұрақ: Оқушылар ғылыми тілде жауап береді. V. Бекіту кезеңі 1. Топтық жұмыс (10 минут) Әр топ бір элементті қорғайды:
? Постер қорғау (айтылым + пәндік лексика). 2. Салыстыру тапсырмасы (10 минут)
Венн диаграммасы: VI. Бағалау Бағалау түрі:
VII. Қорытынды және рефлексия «Бір сөйлеммен қорытындыла» әдісі:
VIII. Үй тапсырмасы
|
https://bilimland.kz және https://itest.kz оқу платформалары
Жұмыс парағы
Жұмыс парағы
Постерлермен жұмыс
Жұмыс парағы
Тыңдайды
Жазып алады
Жазып барады
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
___________ Д.Шардар «28
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 (ІІ) топ элементтерінің физикалық, химиялық қасиеттері.
2 (ІІ) топ элементтерінің физикалық, химиялық қасиеттері.
«ШЫМКЕНТ АГРАРЛЫҚ-ТЕХНИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ» МКҚК
|
Сабақтың тақырыбы |
2 (ІІ) топ элементтерінің физикалық, химиялық қасиеттері. |
||||
|
Модуль /пән атауы |
ОН 11.3. Химиялық реакциялардың жүру заңдылықтары мен энергиясын түсіндіру. |
||||
|
Педагог |
Тиллаходжаева С |
||||
|
2025 жыл « » |
|
||||
|
1.Жалпы маълимет |
|||||
|
Курс, оқу жылы, топ |
|
||||
|
Сабақ типі |
Теориялық |
||||
|
2.Мақсаты мен міндеті |
|||||
|
2.1.Осы сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсиби дағдылардың тізбесі |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар 2 (II) топ элементтерінің физикалық және химиялық қасиеттерін ғылыми тілде сипаттап, салыстырып, реакция теңдеулерін ауызша және жазбаша түрде түсіндіре алады. |
||||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
|||||
|
Нәтижеде студент игеретін материалдар |
2 (II) топ элементтерін (Be, Mg, Ca, Sr, Ba) периодтық жүйеден таба алады және олардың топқа ортақ белгілерін анықтайды. 2-топ элементтерінің физикалық қасиеттерін (тығыздығы, балқу температурасы, металдық жылтыр, электр және жылу өткізгіштігі) сипаттайды. 2 (II) топ элементтерінің химиялық қасиеттерін (оттекпен, сумен, қышқылдармен әрекеттесуі) түсіндіреді. Металдардың химиялық белсенділігінің топ бойынша арту заңдылығын түсінеді және дәлелдейді. Негізгі химиялық реакция теңдеулерін дұрыс құрастырады және түсіндіре алады. |
||||
|
4. Қажетті ресурстар |
|||||
|
4.1 Оқу-әдістемелік құрал жабдықтар (көрнекіліктер) |
Оқулықтар,карточкалар,интерактивті тақта,стикерлер. Периодтық жүйе, презентация, бейнематериал, үлестірме парақтар, ЖИ. |
||||
|
4.2 Анықтамалық әдеьиеттер |
1. «Химия 10». Оспанова М.Қ. «Мектеп» баспасы 2019 2. «Химия 10». Оспанова М.Қ. «Мектеп» баспасы 2019 3. «Химия 11». Оспанова М.Қ. «Мектеп» баспасы 2020 4. «Химия 11». Оспанова М.Қ. «Мектеп» баспасы 2020 |
||||
|
|
Сабақбарысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 мин 10 минут 25минут 15 минут 15 минут 20 минут 10 минут 5 минут |
I. Ұйымдастыру кезеңі
II. Қызығушылықты ояту Әдіс: «Миға шабуыл»
? Оқушылар жауаптарын ауызша айтады (айтылым дағдысы дамиды). III. Жаңа сабақ 1. Физикалық қасиеттері (10 минут)
Тапсырма:
2. Химиялық қасиеттері
Мысал реакциялар:
? Реакция теңдеулерін түсіндіріп айту (айтылым, тілдік құрылым). IV. Тәжірибелік/зерттеу жұмысы
Тапсырма:
Сұрақ: Оқушылар ғылыми тілде жауап береді. V. Бекіту кезеңі 1. Топтық жұмыс (10 минут) Әр топ бір элементті қорғайды:
? Постер қорғау (айтылым + пәндік лексика). 2. Салыстыру тапсырмасы (10 минут)
Венн диаграммасы: VI. Бағалау Бағалау түрі:
VII. Қорытынды және рефлексия «Бір сөйлеммен қорытындыла» әдісі:
VIII. Үй тапсырмасы
|
https://bilimland.kz және https://itest.kz оқу платформалары
Жұмыс парағы
Жұмыс парағы
Постерлермен жұмыс
Жұмыс парағы
Тыңдайды
Жазып алады
Жазып барады
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
___________ Д.Шардар «28
шағым қалдыра аласыз













