Материалдар / №2 Машиналық оқыту принциптері ҚМЖ 10-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

№2 Машиналық оқыту принциптері ҚМЖ 10-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
№2 Машиналық оқыту принциптері ҚМЖ 10-сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Сәуір 2024
114
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Жасанды интеллект және Blockchain (блокчейн) технологиясы

Педагогтың аты-жөні


Күні:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сынып

10 б

Сабақтың тақырыбы

Машиналық оқыту принциптері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

10.3.1.1 машиналық оқыту принциптерін, нейрондық желілерді (нейрондық және синапстар) түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Машиналық оқыту принциптерін түсінеді;

Нейрондық және синапстарды талдайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әректі

Бағалау

Ресурстар

1.Ұйымдастыру



2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\






3. Жаңа сабақты меңгерту









Сабақтың ортасы



















4. Бекіту

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу:

Миға шабуыл

Жасанды интеллект дегенді қалай түсінеміз?

Нейрондық желі дегенді естігендеріңіз бар ма?

Кіріс қабаты ақпаратты қалай қабылдайды?

Көпқабатты нейронды желінің құрылымы қандай?

Нейрондар типіне қарай желілер қандай түрлерге бөлінеді?

Оқытушымен оқыту деген не?

Машиналық оқытудың басты идеясы неде?



1-тапсырма.Жұптық жұмыс

142 беттегі тапсырманы Еxcel программасында компьютерде орындау керек.Жұппен бірге оқушылар тапсырманы орындап түсіндіреді.


2 –тапсырма.Жұптық жұмыс, компьютерге орындайды.

Екі кіріс және бір шығысы бар қарапайым нейрон моделін құру керек.


Сабақты қорытындылау

Берілген сұрақтарға жауап береді.

«Сен –маған, мен –саған» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.
1. Машиналық оқытудың басты идеясы неде?

Нейронды желі түрлері неліктен адам миына ұқсайды?

Нейронды желілердің жұмыс істеу принциптері неліктен олардың түрлеріне байланысты?



Кері байланыс: «Қызық, құнды,қиын»

Оқушылар сабақтан алған әсерін осы сөздер бойынша жазып шығады.

Үйге тапсырма беру.

Неліктен сайт мазмұны сапалы болу керек? Интернеттен әртүрлі сайттардың мазмұндарын салыстырып, ой бөлісіңдер.


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады

Мұғалімді тыңдайды





Жаңа сабақты мұғалім түсіндіреді, оқушылар түртіп алады.


Оқушылар берілген тапсырманы дәптерге орындайды





Тапсырмаларды компьютерде

орындайды.





Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойып, ой өрбітеді.

















Желелеу, қолдау көрсету, бағыт-бағдар беру.






Дескриптор арқылы бағалау.

Екі кіріс және бір шығысы бар қарапайым нейрон моделін құрады.

Сызған сызбаны түсіндіріп береді.


























Группа 1 Группа 2



АКТ

Интернет желісі

Ютуб каналы

Кітап



















Слайд, ноутбук

































Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!