|
Бөлім: |
9.1Қазақстан соғыстан кейінгі жылдарда (1946-1953 жылдар) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§2. Қазақстандағы әскери-өнеркәсіп кешені. (1-сабақ) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.1.1 қоғамдық-саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіру және өзіндік интерпретация жасау; 9.3.2.1 ХХ ғасырдың екінші жартысындағы әскери-өнеркәсіп кешендерінің Қазақстанға тигізген зардаптарын талдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
қоғамдық саяси өмірдің ерекшеліктерін деректерге сүйене отырып, өздігінше түсіндіреді; Қазақстанның өндірістік кешенін дамыта отырып, экологияны қорғау жолдарын әзірлейді; ғаламдану процесіндегі зардаптарды салыстыра отырып, Қазақстанға тигізген зардаптарын бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Отбасының, өз ортасының абыройын асыру; Өзін отбасының, сыныптың, мектептің, қоғамның, Отанның бір мүшесі екенін сезіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысын сұрау. «flippity.net» әдісімен Сұрақ - жауап Жаңа сабақ: Тапсырма №1 Ой қозғау. Тоталитарлық саяси жүйе белгілерін анықтап, дұрысын белгіле. Дұрыс жауап саны: 4 1. Тек мемлекеттік нысандағы бұқаралық ақпарат құралдарының болуы. 2. Қоғамның саяси жүйедегі өзгерістерге уақытында жауап беріп, шиеленістерді дер кезінде шеше алу жағдайы. 3. Қандай да болмасын ақпараттың қатаң «сүзгіден» өткізілуі. 4. Азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының бұзылуы. 5. Саяси, мемлекеттік шешімдерді қабылдағанда меншікке иелік ету, жекешілдік, еркіндік сияқты құндылықтарды басшылыққа алу. 6. Барлық деңгейдегі биліктің жоғарыдан тағайындалуы. Ж: 1. 3. 4. 6 |
Сұрақтарға жауап береді.
Тоталитарлық саяси жүйе белгілерін анықтайды. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №2 Әскери өнім шығарған кәсіпорындар орналасқан қалаларды тап: 1. Павлодар 2. Петропавл + 3. Өскемен 4. Тараз 5. Семей 6. Орал + 7. Ақтөбе 8. Алматы + Тапсырма №3 Мәтінмен жұмыс: Дұрыс жауаптарды таңда.
Ж: 1-Ә. 2-Б. 3-Д. 4-Е. 5-З. 6-Қ. Тапсырма №4. КСРО ядролық сынақ полигондарының бірі, аса маңызды стратегиялық объектіні анықта: А) Байқоңыр Ә) Павлодар Б) Алматы В) Семей Г) Қарағанды Ж: в |
Әскери өнім шығарған кәсіпорындар орналасқан қалаларды анықтайды.
Дұрыс жауаптарды таңдайды.
КСРО ядролық сынақ полигонын анықтайды. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Сұрақ қорытынды» стратегиясы 1. Бүгінгі сабақтағы басты оқиға? 2. Не қызықты болды? 3. Бүгінгі сабақтан не үйрендіңіздер, қандай жаңалық алдыңыздар? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
§2. Қазақстандағы әскери-өнеркәсіп кешені. (1-сабақ)
§2. Қазақстандағы әскери-өнеркәсіп кешені. (1-сабақ)
|
Бөлім: |
9.1Қазақстан соғыстан кейінгі жылдарда (1946-1953 жылдар) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§2. Қазақстандағы әскери-өнеркәсіп кешені. (1-сабақ) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.1.1 қоғамдық-саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіру және өзіндік интерпретация жасау; 9.3.2.1 ХХ ғасырдың екінші жартысындағы әскери-өнеркәсіп кешендерінің Қазақстанға тигізген зардаптарын талдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
қоғамдық саяси өмірдің ерекшеліктерін деректерге сүйене отырып, өздігінше түсіндіреді; Қазақстанның өндірістік кешенін дамыта отырып, экологияны қорғау жолдарын әзірлейді; ғаламдану процесіндегі зардаптарды салыстыра отырып, Қазақстанға тигізген зардаптарын бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Отбасының, өз ортасының абыройын асыру; Өзін отбасының, сыныптың, мектептің, қоғамның, Отанның бір мүшесі екенін сезіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысын сұрау. «flippity.net» әдісімен Сұрақ - жауап Жаңа сабақ: Тапсырма №1 Ой қозғау. Тоталитарлық саяси жүйе белгілерін анықтап, дұрысын белгіле. Дұрыс жауап саны: 4 1. Тек мемлекеттік нысандағы бұқаралық ақпарат құралдарының болуы. 2. Қоғамның саяси жүйедегі өзгерістерге уақытында жауап беріп, шиеленістерді дер кезінде шеше алу жағдайы. 3. Қандай да болмасын ақпараттың қатаң «сүзгіден» өткізілуі. 4. Азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының бұзылуы. 5. Саяси, мемлекеттік шешімдерді қабылдағанда меншікке иелік ету, жекешілдік, еркіндік сияқты құндылықтарды басшылыққа алу. 6. Барлық деңгейдегі биліктің жоғарыдан тағайындалуы. Ж: 1. 3. 4. 6 |
Сұрақтарға жауап береді.
Тоталитарлық саяси жүйе белгілерін анықтайды. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №2 Әскери өнім шығарған кәсіпорындар орналасқан қалаларды тап: 1. Павлодар 2. Петропавл + 3. Өскемен 4. Тараз 5. Семей 6. Орал + 7. Ақтөбе 8. Алматы + Тапсырма №3 Мәтінмен жұмыс: Дұрыс жауаптарды таңда.
Ж: 1-Ә. 2-Б. 3-Д. 4-Е. 5-З. 6-Қ. Тапсырма №4. КСРО ядролық сынақ полигондарының бірі, аса маңызды стратегиялық объектіні анықта: А) Байқоңыр Ә) Павлодар Б) Алматы В) Семей Г) Қарағанды Ж: в |
Әскери өнім шығарған кәсіпорындар орналасқан қалаларды анықтайды.
Дұрыс жауаптарды таңдайды.
КСРО ядролық сынақ полигонын анықтайды. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Сұрақ қорытынды» стратегиясы 1. Бүгінгі сабақтағы басты оқиға? 2. Не қызықты болды? 3. Бүгінгі сабақтан не үйрендіңіздер, қандай жаңалық алдыңыздар? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













